Dermapen Ankara

  • Ekim 3, 2019

Dermapen Ankara

Dermapen Ankara

Dermapen küçük kalem şeklinde cilt uygulamaları için geliştirilmiş bir araçtır. Sıkı, parlak ve canlı bir cilt elde etmek için uygulamalarda kullanılır. Bu uygulamada mikro iğnelerin cilde uygulanması sağlanır. Dünyada birçok doktor bu uygulamayı kırışıklık, sivilce izi, yaşlanma, hiper pigmentasyon, saç dökülmesi ve ciltteki ince çizgileri tedavi edebilmek amacıyla uyguladıkları tedavilerle birlikte ya da tek başına kullanmaktadır.

Dermapen Akupunktur uygulaması gibidir, ancak amaç ağrı azaltmak ya da gidermek değil ciltteki problemleri çözebilmek ve cildi güzelleştirebilmektir. Araçta bulunan mikro iğneler cilt üzerinde gezdirilirken ciltte mikro delikler oluştururlar.

Uygulamadan önce ciltteki makyaj temizlenmeli, yüz temiz ve kuru tutulmalıdır. Dermapen uygulanırken cilde dik olarak yerleştirilir, cihaz içindeki motor çalışınca iğnelerin ciltteki ileri ve geri yönleri sağlanır. Bu motor hafif bir dönüşü sağlar. İğnelerle bu gözeneklerin belirli bir süre için açılması hedeflenir.

İnsan cildi herhangi bir yara ya da hasarı onarmak için kollajen ve elastin meydana getirecek büyüme faktörlerini aktive eder. Bu mantık kullanılarak Dermapen ile ciltte açılan bilinçli deliklerle vücudun kendi savunma ve iyileşme mekanizması aktive edilir. İyileşme mekanizmasını başlatan vücut bir yarayı iyileştirir gibi açılan bu delikleri tedavi eder ve cilt gençleşmesi sağlanır.

Bu uygulama genellikle yüzde oluşan kırışıklık, iz, çatlak ve yüz hatalarında belirginleştirme işlemleri için uygulanır. Uygulama günümüzde giderek daha popüler olmakla birlikte tedavi etme kabiliyeti de oldukça yüksektir.

Daha güzel, canlı ve sağlıklı bir cilt için Uzm. Dr. Züleyha SOYTÜRK AŞIK danışanlarına ve hastalarına Dermapen uygulamakta ve önermektedir.

Güneş lekeleri içinde uygulanmaktadır.

Dermapen Ankara Fiyatları 2019

Ciltte canlılık, güzellik ve sağlık getiren Dermapen Ankara 2019 fiyatları 200 TL’den başlayacak olup uygulanacak seans sayısıyla birlikte değişmektedir. Dermapen uygulaması, Mezoterapi ile birlikte de önerilebilmektedir ve ücretlendirme birlikte uygulanacak yöntemlerle birlikte değişebilmektedir.

Dermapen uygulamasının en önemli avantajı diğer yöntemlere göre maliyetinin daha uygun olmasıdır.

Dermapen Uygulaması ile Tedavi Kaç Seans Sürer?

Uygulama genellikle cilt problemine göre en az 2 en çokta 6 seans arasında yapılmaktadır. Tedaviye ek bir tedavi uygulanıyorsa durumda değişiklik olabilmektedir.

Uzm. Dr. Züleyha SOYTÜRK AŞIK

Dermatoloji ve Kozmetoloji Uzmanı

0312 210 16 26

 

Dermapen Ankara

Leave a Comment