Yüz Dolgusu

  • Ekim 3, 2019

Yüz Dolgusu Nedir?

Yüz Dolgusu genç ve pürüzsüz bir cilt elde etmek için popüler bir seçimdir. İnce çizgilerin, kırışıklıkların ve diğer gözle görülebilir yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olmak için kullanılır. Dermal dolgu maddeleri, kırışıklıkları dolduran ve yumuşak dokuya hacim ekleyen tipik olarak hiyalüronik asitten oluşan küçük jel enjeksiyonlarıdır.

Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusu Hangi Bölgelere Yapılır?

Yüz dolgusu yüzün, göz çevresine, yanaklara, ağza, çene çizgisine ve doğrudan dudak dokusuna uygulanabilir. Yüz dolgusu temel olarak kaybolan hacmi geri kazandırır ve cildi dolgunlaştırır. Bu sayede oluşan çizgilerin giderilmesi ya da azalmasını da sağlar.

Yaşlanan beden genç görünüme katkıda bulunan kolajen ve elastin üretimini durdurur. Bu maddelerin üretiminin kaybolması sonucu cilt çizgiler ve hacim kaybı yaşamaya elverişli hale gelir.

Yüz Dolgu Uygulaması Cildimizde Ne Kadar Süre Kalır?

Yüz dolgusu uygulamasının ciltte kalış süresi; vücudunuzun nasıl tepki gösterdiğine ve hangi hiyalüronik asidin kullanıldığına göre değişir, ancak çoğu dolgu maddesi altı ila 18 ay arasında dayanır.

Yüz Dolgusunun Yan Etkisi Var Mıdır?

Yüz dolgusu yan etki olarak, yüzde şişme, kızarıklık veya ciltte hassasiyet oluşturabilir. Bu etkiler normaldir ve kısa süre içinde geçecektir. İşlemden sonra biraz rahatsızlık, kızarıklık ve morluk hissi yaşamak tamamen normaldir. Enjeksiyon yerinde kızarıklık, şişme, ağrı, kaşıntı, morarma ve hassasiyet oluşabilir. Bu reaksiyonlar genellikle hafif ila orta derecededir ve genellikle enjeksiyondan kısa bir süre sonra kaybolur ve genellikle cilde enjeksiyondan birkaç gün sonra çözülür.

Yüz Dolgusu Fiyatları Ankara

Yüze dolgu fiyatları tamamen ne kadar dolgu malzemesi kullanılacağına ve hangi dolgu malzemesinin tercih edileceğine göre değişir.

Dolgu uygulaması canımızı yakar mı ya da acı verici midir?

Yüz dolgusu sırasında enjeksiyon uygulaması yapıldığı için iğne acısı hissedilebilir, ancak işlemden önce uyuşturucu anestezi kremi uygulamasıyla bu hissi ortadan kaldırabiliriz.

Yüze dolgu malzemeleri çeşitli midir yoksa tek tip midir?

En yaygın yüz dolgu maddesi hiyalüronik asittir. Hiyalüronik asit vücut ağırlığının suda 1000 katını tutabilen gözbebekleri, eklemler ve cilt dahil birçok alanda bulunan doğal bir maddedir. Ayrıca Poly-Caprolactone (PCl) veya Ellanse adı verilen kolajen stimülatörü görevi yapan diğer dolgu malzemeleri de mevcuttur.

Yüze dolgunun bilinen diğer cilt uygulamalarından farkı nedir?

Yüz dolgu maddeleri kırışıklığın altına dolan bir malzemedir ve cildin görünümünü düzeltir. Diğer bilinen cilt uygulaması ise yüzünüzdeki küçük kasların kırışıklıklara neden olan hareketleri yapmasını önler. Farklı tarzda işlevleri yaparlar. Güzelliğiniz için her iki uygulamayı da tecrübeli kişilere yaptırabilirsiniz.

Yüz dolgusunu nerede yaptırmalıyım?

Yüze dolgu uygulamasını yaptırmak için bu işin eğitimini almış aynı zamanda cilt ve vücut çalışma mekanizmasını ve insan vücudunun verebileceği tepkileri öngörebilen, bu öngörülere göre bir yol haritası belirleyebilecek uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Ankara bu uygulamayı Dermatoloji doktoru olan Uzm. Dr. Züleyha Soytürk Aşık’a yaptırabilirsiniz.

Dr. Soytürk, Ankara, 2019

Modern ve Geleneksel Tamamlayıcı Tıp

Leave a Comment