Vajinismus Tedavisi

 • Eylül 19, 2019

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Tedavisi cinsel ilişki sırasında vajinanın istemeden daralması sonucu, cinsel birlikteliğin yani gerdeğe girmeyi engelleyen bir soruna yöneliktir. Vajinismus kadın cinsel problemleri arasında en kolay ve hızlı tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır. Vajinismus tedavi edilmezse sonsuza kadar devam edebilecek bir rahatsızlıktır! Vajinismus hastaları ile ilk görüşmede bize anlattıkları şikayetleri cinsel birleşmeden korkma ve ağrı, acı olacak düşüncesi ile kasılma davranışıdır. Hastaların cinsel birleşme öncesi yakınlaşmada hiçbir sıkıntısı yokken birleşme anı geldiğinde ağrıdan korkarak istemsiz bir şekilde bacaklarını kapatarak ilişkiye engel olur.

Vajinismus hastalarının pek çoğu cinsel birleşme dışında vajen girişine dokunmama, eşine dokundurmama, vajinal fitil uygulayamama, jinekolojik muayene olamama şikayeti vardır.

Youtube Dr. Soytürk Kanalımızdan Hasta Yorumları Videolarımızı izleyebilirsiniz.

Tüm Gerçek hasta yorum yazılarımız sayfanın en altındadır.

Vajinismus Tedavisi Ankara

Genelde tedavi başarısı %100 kabul edilir. Bu başarıya ulaşmak için 1. Şart hastanın vajinismus tedavisini olmayı istemesi, 2. şart eşinin vajinismus tedavisi sürecinde ona gösterdiği destek ve son şart tedaviyi yürüten hekimine tam güvenmesi gerekir. Vajinismus tedavisi işleminde genelde kızlık zarı alınması (himenektomi), ilaç tedavisi, uzun psikoterapi seansları gibi invaziv, karmaşık, uzun tedavilere ihtiyaç yoktur. Hatalı tedaviler, uzun tedavi süreçleri, cerrahi işlemler hastanın gözünü korkutur, tedaviye inancını kaybettirir. Sonrasındaki tedavi aşamasını da zorlaştırır. Bu nedenle vajinismus tedavisine başlamadan önce çok iyi araştırma yapılmalıdır.

Ankara’da vajinismus tedavisi hizmeti veren merkezimizde tedavi süreci ortalama 2-3 saat sürmekte, bunu hastanın durumuna, isteğine ve doktor muayene sonucuna göre 1-3 seans a bölerek vermekteyiz.

Hastalarımızın %90 bu süre içinde çözüme kavuşmakta, nadiren bu üç şartı yerine getiremediğimiz hastalarda seans 4-5’e kadar uzayabilmektedir. Başvuran hastalarımıza bilgilendirme görüşmesi ücretsiz tedaviyi uygulayan doktorumuz tarafından yapılmakta hasta karar verirse aynı gün seansa başlanmaktadır. Vajinismus tedavisinde amaç hastanın sadece cinsel birleşmesini sağlamak olmamalıdır. Çünkü kadınların pek çoğunda kliniğe başvurmasa bile cinsel isteksizlik ve orgazm olamama problemi vardır. Bu nedenle vajinismus tedavi merkezimizde vajinismus tedavisinin yanında hastalara sonrasında bu sıkıntılar ortaya çıkmaması için eğitim verilmektedir.

Hastanın sonraki takiplerinde bu problemleri sorgulanmakta varsa problemleri çözümleri açısından hasta tekrar değerlendirilmektedir.
Vajinismus Tedavisi Vajinismustan Kurtulma Süresi

Vajinismus Tedavisi Vajinismustan Kurtulma Süresi

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hasta ilk geldiğinde hasta ailesi ve eşi ile ilgili ayrıntılı öykü alınır. Bu öyküde vajinismus tedavisi için gelen hastanın çocukluğu, aile yapısı, cinsellikle ilgili bilgisi, aile yapısı, ilk gece korkusu, kadın genital anatomi bilgisi, vajinismus hakkında bilgisi, önceki tedavi tecrübeleri gibi konuları kapsar. Sonrasında hastaya ağrısız, gözle yapılan kısa süreli bir muayene uygulanır. Burada hastanın kızlık zarı yapısına bakılırken hastanın tepkisi, vajinismus derecesi de belirlenmiş olur. Bu muayenede kesinlikle herhangi bir alet kullanılmaz ve ağrı vermez. Bu jinekolojik muayene sonrası hasta isterse aynı gün tedavi için seanslara başlanabilir.

Vajinismus Öncesi – Vajinismus Sırasında – Vajinismus Sonrasında

Vajinismus yaşayan kadının bu problemi yaşaması için geçmişe yönelik durumu incelenmeli bunu yanında da cinsel olarak bilinç durumu kontrol edilmelidir. Fiziksel olarak bir kadın doğum uzmanının kontrolü de şarttır. Bu başlık altında Vajinismus yaşayan kadının hastalık öncesine döneminde, hastalık sırasında ve hastalık tedavi edildikten sonraki hayatı hakkında bir özet sunmak istiyoruz.

Öncesi

 1. Çocuklara okul öncesi yaşta verilen yanlış mahrem eğitimi
 2. Aşırı korumacı aile yapısı
 3. Aile baskısı
 4. Cinsel anlamda istismar, yaşanan derin üzüntü durumları
 5. Gençlik döneminde çevrede konuşulan yanlış cinsel bilgiler üzerine oluşan korkular
 6. Çocukluk döneminde eteğini ört, bacağını kapat tarzı söylemlerle kız çocukların bilinçaltında cinsel baskı oluşturma.

Sırasında

 1. İlişki anı geldiğinde istemsiz kasılma
 2. İlişkide hissedilen acı, korku
 3. Eşine karşı suçluluk hissi
 4. Kendini yetersiz hissetme
 5. Kimseyle sorununu paylaşamama
 6. Gün geçtikçe artan mutsuzluk

Sonrasında

 1. İlişkide ağrı acı yok
 2. Sağlıklı cinsellik öğrenilir
 3. Kendine güven hissi
 4. Evliliğin artık tamamlanmış hissi
 5. Hayatında yeni bir sayfa açılış

Öncesi Sırasında Sonrası

 

Vajinismus Tedavisi Fiyatları 2020

Vajinismus hastalığı tüm dünyada çok farklı sıklıkta izlenen bir rahatsızlıktır. Avrupa ülkeleri gibi kadın ve erkek eşitliğinin sadece teorikte kalmadığı ülkelerde %1 in altında iken bizim gibi kapalı toplumlarda %10 un üzerinde görülür. Yani 8 evli çiftin 1’i karşımıza vajinismus olarak çıkar. Ama korkmayın, vajinismus hastalığı tedavisi olan bir rahatsızlıktır. Vajinismus tedavisi fiyatları lütfen bizi arayınız. Cinsel sağlığınızı ertelemeyin!

Vajinismus Tanısı Vajinismus Tedavisi

Vajinismus hastalığının %98 inde fiziksel bir problem yoktur. Çocukluk döneminden itibaren yanlış verilen mesajlar, katı, kuralcı aile yapısı, korumacı aile, ilk gece ile ilgili anlatılan hikayelere bağlı bilinç altına yerleşen olumsuz düşünceler vajinismusa sebep olur. Vajinismus kesin tanısı altta yatan fiziksel bir problemin varlığını ekarte ederek konulur. Tanı için kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından yapılan jinekolojik muayene şarttır. Vajinismus tanısında ağrılı cinsel birleşme olan disparoni, vajinal doğumsal gelişim bozuklukları gibi durumların ayırt edilmesi gerekir.

Vajinismus Muayenesi

Vajinismus belirtileri yaşayan hasta cinsel birleşmeden korktuğu gibi vajinaya uygulanacak tampon, fitil, parmak, ultrason, jinekolojik muayene aleti gibi her şeyden korkar kaçınır. Neyse ki vajinismus hastasının muayenesi sadece 15-20 saniye süren küçük kız çocuklarının muayenesi gibi sadece gözle yaptığımız ağrısız, acısız bir muayenedir. Jinekolojik muayenede kızlık zarı yapısı görülür, hastanın vajinismus derecesi tespit edilir, tedavi planlanır. Kliniğimizde uygun hastalarda ilk muayene ile seansa başlayabiliyoruz. Böylece 2.  Seanslarında sonra pek çok hasta ilişkiye hazır hale geliyor. Son muayenemizi de normal jinekolojik muayene ile sonlandırıyoruz.  Başvuran çoğu hastamız 2. Yılı geçtiği ve çocuk isteği olduğu için onunla ilgili bilgi ve gerekirse tedavi planı da yapıyoruz.

Dr. Soytürk Ankara Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Tedavisi Merkezi Ankara

Dr. Soytürk olarak vajinismus belirtileri yaşayan ve vajinismus hastalığından şüphelenen çiftlere Çukurambar Ankara ‘da ki merkezimizde yardım etmekteyiz. Kiniğimizi arayarak, mail ile bilgi alan hastalara ücretsiz görüşme randevusu ayarlayarak kafalarındaki soruları cevaplayıp rahatlamasını isterse muayene ve seans randevusunu veriyoruz. Her nerde yaşıyorsanız yaşayın bu konuda tecrübeli bir hekime başvurun, cerrahi önerilirse mutlaka ikinci bir doktordan gerekliliği ile ilgili teyit alın.

Vajinismus hastasında jinekolojik muayene nasıl yapılır?

Vajinismus hastalarında genelde jinekolojik muayene gözle yapılan ağrısız acısız bir muayenedir. Kızlık zarı yapısına ve vajinismus derecesine bakılır. Spekulum muayenesi, vajinal ultrason incelemesi mümkün olmaz. Bu grup hastalarda illaki bakılması gerekiyorsa muayene ancak genel anestezi altında, tam olarak yapılabilir. Vajinismus olan hastalarda vajinismus tedavisinde yol almadan muayene için zorlanmamalı. Aksi taktirde vajinismus tedavisini de güçleştirir. Jinekolojik muayene 2-3 yaşında kız çocuklarına yapıldığı gibi gözle ve dokunarak yapılan kızlık zarı yapısı ve vajinismus hastalığının derecesini tespit etmeye yönelik bir muayenedir.

Vajinismus hastasında jinekolojik muayenede kullandığımız spekulum ve vajinal ultrason gibi aletler kullanılmaz ve gerekte yoktur. Biz normal muayenemizi seanslar bittikten sonra hastanın korkusunu çözdükten sonra planlıyoruz.
Vajinismus Tedavisi Ağrısızdır

Vajinismus Tedavisi Ağrısızdır

Vajinismus tedavisi ağrısızdır!

Vajinismus hastalarının en önemli çekincesi ağrı beklentisidir. Bu nedenle hastalar tedavi sürecini hep erteleme eğilimindedir. Vajinismus hastasında vajinismus tedavisi sırasında muayene ve seanslar AĞRISIZDIR.

Vajinismus hastasında jinekolojik muayene şart mıdır?

Vajinismus hastalığı tedavisinde %98 psikolojik kökenlidir. Fakat %2 hastada fiziksel bazı sebepler vajinismusu ortaya çıkarabilir veya vajinismus zannedilebilir. Bu nedenle vajinismus olduğundan şüphelenen bir kadın ilk gideceği uzman vajinismus tedavisi de uygulayabilen bir kadın doğum uzmanı olmalıdır. Ankara’da, vajinismus tedavisi için kliniğimize başvuran hastalarımızdan sadece 1 hastada vajinal agenezi yani vajenin tam kapalı olması, bir hastada da kızlık zarında anatomik olarak ilişkiye uygun açıklıkta olmadığını tespit ettik. Çok sayıda hastada çeşitli enfeksiyonlar ve buna bağlı yanma ağrı şikâyeti vardı.

Buradan anlaşılacağı gibi fiziksel sebeplerin çoğu ilaçla düzeltilir. Çok az hastada cerrahi bir müdahale gerekir. Bu nedenle size kızlık zarı ile ilgili ameliyat önerilirse mutlaka bir uzman fikri daha alın.

Vajinismus ve ilk gece korkusu

İlk gece korkusu, ilk ilişkiden korkma evlenmeden önce genç kızlarımız çevreden ilk ilişki ile ilgili duyduğu çok ağrılı olması, aşırı kanama gelmesi, hatta hastanede dikiş atılması, ilişki sırasında kilitli kalınması gibi duyumlar, bazen internette araştırıp okuduğu yazılardan etkilenerek yaşadığı bir durumdur.

Vajinismus Tedavisi İlk ilişki ile ilgili anlatılanların çoğu hurafedir

Vajinismus Tedavisi İlk ilişki ile ilgili anlatılanların çoğu hurafedir

İlk ilişki ile ilgili anlatılanların çoğu hurafeden ibarettir!

Kadının ilk gece korkusu varsa ve eşi yeterince ön sevişme ile onu hazırlamaz ise kasılarak ilişkiye başlar. Bu durumda eşi zorlayıcı olursa yoğun bir baskı, sonra yanma hissedebilir. Eşi devam ederse kızlık zarı yırtılmasına ilave vajen mukozası da yırtılır ve aşırı kanama olabilir. Normal şartlarda ilk ilişkide kadınların hissedeceği kaslardaki gerilmeye bağlı bir miktar kasılmadır. Daha sonraki denemelerde bu baskı da kaybolur. Tamamen ağrısız bir cinsel birleşmeye döner.

Türkiye’de Vajinismusa sebep olan etkenler nelerdir?

Türkiye gibi ülkelerde erkek ve kadının yetiştirilme tarzı çok farklıdır. Erkek çocukları büyütülürken “erkeğin malı meydandadır” derken kız çocuğuna “ayıp olur hemen kapat” denir. Biraz büyürler erkek çocuğuna “kaç kız arkadaşın var” kızına erkeklerden uzak dur, konuşma der. Yetişkin erkekler için çıktığı kızlar elinin kiridir, erkek çapkındır. Aynı şeyi kadın yapsa direk kötü kadın olur. Kız çocukları cinsel kimlik oluştuğu 3-4 yaşlarından itibaren çevreden hep kapat, ört, koru, sakla duyumlarını alırlar.

Dr. Soytürk’e gelen hastaların bir kısmı “bizim ailemiz katı, kuralcı, baskıcı değildi” derler. Fakat onlara sorduğumuzda bu gibi duyumları, büyüklerden, komşudan, televizyon dizilerinden duymadınız mı? sorusuna evet duyduk derler. Toplumumuzun pek çok bize kattığı güzel olumlu şeyler olduğu gibi vajinismus hastalığını tetikleyebilen kültürel olumsuzluklar da vardır.

Vajinismus ve ilişkiye girememe aynı mıdır?

Vajinismus ve ilişkiye girememe benzer şekilde kullanılan terimlerdir. Fakat vajinismus ister ilk ister sonradan gelişen bilinç altı korkulara bağlı istemsiz kasılarak cinsel birleşmeye izin vermeme durumudur. İlişkiye girememe ise ilişki sırasında ağrı duyarak yani disparoni dediğimiz fiziksel durumu da kapsayan daha geniş kapsamlı kullanılan bir terimdir. Disparoni dediğimiz cinsel birleşmenin ağrılı olması vajinit, bartolin absesi, vulva enfeksiyonları, servisit gibi çeşitli enfeksiyonlar, doğum sonrası kalan yara izleri, endometriozis hastalığı, menopoz ve emzirme döneminde görülen kuruluk gibi sebepler sayılabilir. Sorun ortadan kaldırıldıktan sonra cinsel birleşme mümkün olur. Fakat süreç uzarsa hastada sekonder vajinismus gelişebilir.

Hastalar Ankara’da bulunan Vajinismus Tedavi merkezimize geldiklerinde en çok hangi şikayetlerle başvurur?

Vajinismus hastaları ile ilk görüşmede bize anlattıkları şikayetleri cinsel birleşmeden korkma ve ağrı, acı olacak düşüncesi ile kasılma davranışıdır.  Hastaların cinsel birleşme öncesi yakınlaşmada hiçbir sıkıntısı yokken birleşme anı geldiğimde ağrıdan korkarak istemsiz bir şekilde bacaklarını kapatarak ilişkiye engel olur. Vajinismus hastalarının pek çoğu cinsel birleşme dışında vajen girişine dokunamama, eşine dokundurmama, vajinal fitil uygulayamama, jinekolojik muayene olamama şikâyeti vardır. Vajinismus hastalığının süresi uzadığında, genelde 2 yıl geçtikten sonra cinsel yakınlaşmadan kaçınma, isteksizlik, orgazm olamama gibi cinsel sorunlar başlar.

Bu nedenle Ankara’daki kliniğimizde vajinismus tedavisi olarak bu sorunlar başlamadan vajinismustan kurtulursunuz.
Vajinismus Tedavisi Vajinismus Kesin Tanısı Nasıl Konulur

Vajinismus Tedavisi Vajinismus Kesin Tanısı Nasıl Konulur

Vajinismus kesin tanısı nasıl konulur?

Vajinismusun cinsel birleşmeye yönelik basit fobik kaçınmadan vajinal girişi engelleyen fiziksek bir durum varlığından ayırt edilmelidir. Bu nedenle Vajinismusun tanısı ancak pelvik muayene sonrası konulabilir. Pelvik muayeneyi Vajinismus konusunda vajinismus tedavisini tecrübeli bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı gerçekleştirmelidir. Vajinismus hastalığının %98 inde fiziksel bir problem yoktur. Çocukluk döneminden itibaren yanlış verilen mesajlar, katı, kuralcı aile yapısı, korumacı aile, ilk gece ile ilgili anlatılan hikayelere bağlı bilinç altına yerleşen olumsuz düşünceler vajinismusa sebep olur. Vajinismus kesin tanısı altta yatan fiziksel bir problemin varlığını ekarte ederek konulur.

Tanı için kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından yapılan jinekolojik muayene şarttır. Vajinismus tanısında ağrılı cinsel birleşme olan disparoni, vajinal doğumsal gelişim bozuklukları gibi durumların ayırt edilmesi gerekir.

Vajinismus tedavisinin başarısını etkileyen en önemli faktörler nelerdir?

Hastada oluşan cinsel birleşmeden fobik kaçınma davranışıdır. Hastada öncesinde var olan acı ağrı korkusu ilk gece korkusu veya birleşme sırasında hissedilen acı bu kaçınmayı tetikler.

Vajinismus tedavisinde hangi yöntemler kullanılır?

Kliniğimizde vajinismus tedavisi, bilişsel, davranışsal terapi uygulanmaktadır. Bu konuda çalışma yapan jinekolog Masters vajinismusun uzun ve karmaşık tedavi süreçlerine gerek kalmadan kısa sürede çok başarılı bir şekilde tedavi edilebileceğini bulmuştur. Bizim tecrübelerimizde bu yöndedir. Vajinismus tedavisinde Ankara’daki kliniğimizde hastalarımızın pek çoğuna gevşeme egzersizleri ile başlangıç bazen orta düzeyde hipnoz da uygulamaktayız. Bu hastalarımızın pozitif telkinlere daha iyi cevap vermesini sağlamaktadır. Hastalarımızın bir kısmında pelvik kas kontrolünü daha iyi sağlaması ve korkularını azaltmaya yönelik Nöral terapi yöntemi de eklenebilmektedir.

Nöral terapi vajinismus dışında kadın hastalıkları ile ilgili kısırlık, adet ağrısı, gebelik bulantısı… gibi pek çok alanda kullanıma giren yeni bir yöntemdir.

Vajinismus tedavisinde nadiren küçük operasyonlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu hastalarımızın ancak %1 i gibi çok küçük oranda ihtiyaç duyulmaktadır. Çoğunluğu Kızlık zarı ile ilgili olmakta ve 10 dakikalık hasta uyutulurken yapılan bir işlemdir. Hasta sonrasında herhangi bir rahatsızlık hissetmemektedir.

Vajinismus tedavisinde amacımız hastanın cinsel haz duyabildiği ağrısız sağlıklı cinsel birleşme sağlamasıdır.

Vajinismusu tedavi etmek için atılan her adım dikkatle seçilmelidir. Atlan adımlarda yaşanan olumsuzluklar hastanın tedaviye inancını kaybetmesine, tedaviden uzaklaşmasına ve vajinismus derecesinin artmasına sebep olabilir. Bu nedenle vajinismus tedavi başlangıcında hastaya kesin kalıcı ve kısa sürede çözülebilecek bir problemi olduğu anlatılmalıdır. Vajinismus tedavisine başlamadan önce vajinismus nedir, sebepleri nelerdir, nasıl belirti verir, tanısı nasıl konulmalı onu iyi bilmeliyiz. Vajinismus kadın cinsel problemleri içinde en hızlı ve başarılı tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır. Yeter ki hasta tedaviye karar versin ve eşinin desteğini, yanında olduğunu hissetsin.

Vajinismus 15 dakikada tedavi edilir mi?

Dünyada milyonlarca kadın vajinismus olup, tanı alamadan veya uygun tedavi uygulanamadığı için vakit kaybetmektedir. Hala tıp fakültelerinde veya uzmanlık eğitimi sırasında bir rahatsızlık olarak kabul edilerek eğitim verilmemektedir. Son zamanlarda özellikle medyada popüler olması uzmanların bu konuya daha dikkatli eğilmesini sağlamıştır. Vajinismus vajinal girişin ağrılı veya imkânsız olma durumudur. Kesin tanı jinekolojik muayene ile olası fiziksel sebepleri ekarte edilmesi ile konulur. Vajinismus tedavisinde son zamanlarda popüler olan tedavi şekli bilişsel davranışçı tedavi modelidir. Bu tedavi ile hastalar 2-3 gün gibi kısa sürede tama yakın tedavi edilmektedir.

Fakat dirençli vakalarda bazen bu tedavi şekli yetersiz kalmaktadır. Vajinal birleşmede ağrı beklentisi ile oluşan istemsiz ve kontrolsüz refleks kasılma davranışı bazen bilinen tedavilere cevap vermez. Neyse ki bu durum çok nadir görülür.

Vajinismus hastalığında kızlık zarı alınması gerekir mi?

Vajinismus hastalarının çok büyük çoğunluğu psikolojik bazı sebeplere bağlı ortaya çıkar. Çok azında fiziksel problemler eşlik eder. Bu fiziksel problemlerin içinde bazen kızlık zarının bazı anatomik çeşitleri vajinismus hastalığının sebebi olabilir.  Jinekolojik muayene ile vajinismus hastalığına sebep olduğu düşünülen kızlık zarı 10-15 dakikalık bir işlemle açılabilir. Bu işlem anestezi altında yapıldığı için hasta hiçbir şey hissetmez.  Fakat bu gibi cerrahi işlemler vajinismus hastalarının çok çok azında gereklidir. Çünkü kızlık zarı ve vajen esnek dokulardır. Tedavi sırasında hiçbir müdahale gerekmeden esneyip açılabilir. Kızlık zarı ile ilgili ameliyat önerildiyse kabul etmeden önce mutlaka başka bir uzmanın görüşünü almanızı öneririz.

Vajinismus hastası ne hisseder?

Vajinismus hastalığı hasta için beklenmedik bir şekilde ortaya çıkar. Yani hasta bu hastalığı bilse veya ilk cinsel birleşmeden korksa bile her kadının yaptığı cinsel birleşmeyi yapabileceğini düşünerek cinsel ilişkiye başlar.  Fakat cinsel birleşme anı geldiğinde sürpriz bir şekilde vajinismus hastalığı ile tanışır. İlk başta vajinismusu inkâr eder, zamanla düzeltebileceğini düşünür. Ama her olumsuz denemeler hayal kırıklığını artırır. Vajinismus hastalığını düşünmediği bir gün bile geçmemeye başlar. Kimse ile paylaşmadığı için giderek içe kapanır. Eşine karşı kendini suçlu hisseder.

Vajinismus hastası bazen ilişkiye engel olan anatomik bir sıkıntı olduğunu düşünerek bir kadın doğum uzmanına başvurur.

Fiziksel bir problem olmadığını öğrendiğinde kendi kendine düzeltme yoluna gider. Fakat vajinismus hastalığı tedavi edilmezse sonsuza kadar sürebilecek bir hastalıktır. Vajinismus hastalığı aile veya arkadaşlarla konuşulabilen, paylaşılabilen bir hastalık değildir. Bu nedenle hasta sadece kendinde ya da çok az insanda böyle bir rahatsızlık görüldüğünü düşünerek yalnızlaşır. Tedavi ettiğim bir hastam tedavi bitiminde ablası ile durumu paylaştığında ablasının bu hastalıkla 3 yıl yaşadığını öğrendi. Bu kadar sık görülen bu rahatsızlık belki en yakınınızdaki insanları etkilemiş olabilir.

Vajinismusu ertelemeyin!

Vajinismus kalıcı ve %100 tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır. Vajinismus hastaları hiçbir ilaç, cerrahi müdahale, uzun psikoterapi seanslar olmadan kısa sürede kalıcı düzeltilebilen bir problemdir. Burada hasta ve doktorun uyum içinde çalışabilmesi, hastanın tedaviyi istemesi yeterlidir. Ne yazık ki vajinismus bir erteleme hastalığıdır. Hastalar ilk problemle karşılaştıklarında ilk tepkileri fiziksel bir problem olup olmadığıdır. Her şeyin yolunda olduğunu öğrenen hasta ve eşi zamanla bu problemin düzeleceğini düşünerek bekler.  Her gelen yeni hafta hasta kendini ilişkiye hazır hissettiğini bu sefer başaracağını düşünür.Fakat sonuç aynıdır. Bu durum çiftin cinsel birleşmeden kaçınmasına, kadının içe kapanmasına, aralarındaki her tartışmayı vajinismusa bağlamalarına sebep olur.  Çift bu durumu çevreleri ile paylaşamadıkları için nereden nasıl yardım alacaklarını bilemezler.

Kliniğimizde hastalar arasında yaptığımız bir istatistiğe göre %15 hasta ilk 3 ayda, %35 hasta 3 ay ile 2 yıl içinde, ne yazık ki büyük çoğunluk 2 yıldan sonra başvurmaktadır.

Hastaları sorguladığımızda ilk 3 ayda başvuran hastalarda kadınlar vajinismus olduğunu öğrenir öğrenmez tedavi arayışına başvurmuş. 2. Yıla kadar başvuran hastalar beklemekle sorunu çözemeyeceklerini anlayarak başvurmuş. Son grup 2 yıldan uzun bekleyenler ise çocuk isteği ön plana çıkmış veya aile üyelerinin öğrenip tedaviye gelmelerini teşvik etmesi ile gelmiş hastalardır. Uzun süreli vajinismus problemi yaşayan hastalar içinde daha önce tedaviye başvuran ve her yanlış ve başarısız tedavi girişimi tedavinin ertelenmesine sebep olmuş olabilir.

Bu yanlış ve başarısız tedaviler içinde kızlık zarı alınması gibi cerrahiler, genel anestezi eşliğinde birlikte olunması, aylar süren psikoterapi seansları, gereksiz ve etkisiz ilaçlar kullanımı sayılabilir.

Bazen de vajinismus tedavisi yapan doktorun problemi çözemeyince hastaya vajen açın ters, çözülse de her zaman ağrın olacak gibi olumsuz ifadeleri hastanın tedaviye inancını kaybetmesine sebep olabilir.

Vajinismus hastasının eşi ne hisseder?

İlk cinsel birleşme denemesinde başarısızlıkla karşılaşan erkeklerin çoğu bunun eşlerinin geçici korkularına bağlı olduğunu düşünerek zorlayıcı olmaz. Evlilik süreci içinde zamanla vajinismus hastalığını yenebileceklerini düşünerek bekler. Bu durum bazen tedavi sürecinin çok gecikmesine sebep olabilir. Fakat her cinsel birleşme deneyimi sırasında vajende bir duvar varmış hissi ile karşılaşmak onlarda hayal kırıklığı hissini artırır. Bazı erkekler bu durumda eşini suçlar.

Yeterince isterse vajinismusu yenebileceğini düşünür.

Kendisini yeterince sevmediğini, evliliklerinin tamamlanamadığını ve bundan da eşinin sorumlu olduğunu düşünür. Bazı erkekler cinsel olarak yetersiz ve tecrübesiz olduğunu düşünerek kendini suçlamaya başlar. Süreç uzadıkça erkeklerde ereken boşalma, sertleşme problemleri ve isteksizlik gelişmeye başlar.

Vajinismus hastalığının fiziksel sebepleri nelerdir?

Cinsel birleşmenin ağrılı veya imkânsız olmasına neden olan tüm pelvik bölgeyi ilgilendiren hastalıklar olabilir. Bunlar vajinit, vulvit, servisit, idrar yolu enfeksiyonu, pelvik enfeksiyonlar, bartolin absesi gibi iltihabi durumlar, kızlık zarının yapısal problemleri, vajinal perde gibi doğumsal yapısal problemler, doğum sonrası, epizyo izi, menopoza bağlı kuruluk gibi sonradan gelişen rahatsızlıklar, endometriozis, tümörler gibi sebepler sayılabilir.  Bu rahatsızlıkların bir kısmı vajen girişi ile ilgili bir kısmı da pelvik bölgede olup ilişkide ağrıya sebep olarak vajinismus hastalığının gelişimine sebep olur.

Vajinismusta fiziksel sebepler ortadan kaldırılırsa hastalık iyileşir mi?

Vajinismus hastalığının sebebi fiziksel bir sorun ise öncelikle onun tedavi edilmesi gerekir. Fiziksel problem düzeltildikten sonra vajinismus hastalığı düzelmez. Vajinismus hastalığı herhangi bir sebebe bağlı gelişen şartlı bir reflekstir. Bu nedenle bir kez vajinismus geliştikten sonra onun fiziksel engel ortadan kaldırılsa da düzelmesi mümkün değildir. Bu nedenle fiziksel sebeplere bağlı vajinismus hastalığında önce fiziksel problemler düzeltilir. Sonra vajinismus hastalığının tedavisine geçilir.

Vajinismus tedavi süresini etkileyen faktörler nelerdir?

Vajinismus hastalığının tedavisi Dr. Soytürk kliniğinde ortalama 2-3 saat süren 1-3 seans arasında değişen bir süreçtir. Vajinismus tedavi süresini etkileyen en önemli durum hastanın artık tedavi olmayı istemesi, bu karalılıkta tedaviyi sürdürmesidir. Bunun dışında 2. Önemli nokta eşinin vajinismus tedavi sürecinde hastaya gösterdiği destektir.  Vajinismus derecesi tedavi sürecini ve tedavi de kullanılacak yöntemleri değiştirmez. Vajinismus tedavi süresini olumsuz etkileyen bir faktör daha önce denenmiş ve başarısızlıkla sonuçlanan tedavi girişimleridir. Hastanın tedaviye güvenini azalttığı için seans süresini uzatabilir.

Vajinismus hastaları ile ilgili yanlış bilinenler nelerdir?
 • Cinsel birleşme sırasında yapılan tepkilerin yeterince isterse düzeltebilecekleri
 • Vajinismus hastalarının bilinç altında erkeklere karşı düşmanlık beslediği
 • Vajinismus hastalığının histerik bir reaksiyon olduğu
 • Vajinismus hastalarının kızlık zarını aldıklarında hastalık belirtilerinin düzeleceği
 • Vajinismus hastalarının kas gevşetici, lokal anestezik kremler, alkol gibi sedatize eden bir şeyler aldıklarında düzelebileceği
 • Vajinismus derecesi arttıkça tedavi süresinin uzadığı
Kegel egzersizi ve Vajinismus

Kegel egzersizi vajina çevresini saran pelvik kasları güçlendirmek için yapılan egzersizdir. Pelvik taban kasları pelvis dediğimiz leğen kemiğinin tabanını çevreleyen önde mesane, ortada vajen, arkada rektumu destekleyen kaslardır. Vücudumuzda el, kol kasları gibi istemli hareket ettirebileceğimiz çizgili kaslardandır. Normalde istemli bir şekilde kasıp gevşetebileceğimiz pelvik taban kasları vajinismus hastalığında kontrolden çıkar. Cinsel birleşme sırasında vücuttaki pek çok kas grubu ile bu pelvik taban kasları kasılır. Bu kasılmalar istemsiz, kontrolsüz bir şekilde ortaya çıkar. Kegel egzersizi bu kas grubunu istemli kasıp gevşeterek güçlendirmemizi sağlar.

Pelvik taban kasları ne işe yarar? kasları güçlendirmenin bize faydası nedir?

Pelvik taban kaslarının kontrolünü sağlamak vajinismus hastalığının tedavisinde kullanılır. Cinsel birleşme sırasında istemsiz harekete geçen kas grubunu istemli gevşetip, istemli kasmayı öğrenen hasta bunu ilişki sırasında kullanır. İlişki sırasında hissettiği baskı hissini bu şekilde yok edebilir. Bunun dışında vajinismus hastalığının tedavisinin bitiminde ilişki sırasında kegel egzersizi ile bu kasları kasıp gevşettiğinde hasta eşinin boşalmasını ve kendisinin vajinal orgazm olmasını sağlar. Gebelik ve vajinal doğum bu kas grubuna zarar vererek mesane, rahim ve arkada bağırsakların sarkmasına neden olabilir. Bu nedenle gebelik ve doğum sonrası kegel egzersizi yapmak bu dokulardaki sarkmaları önler.

İlerde olabilecek idrar kaçırma, pelvik organlarda sarkmaların önüne geçilmiş olur. İlerleyen yaşla birlikte tüm dokularda olduğu gibi vajen dokusu da elastikiyetini kaybeder ve gevşeme görülür. Bu durumda hastalar vajinoplasti ameliyatı için başvurur. Eğer kegel egzersizi alışkanlık haline getirilirse böyle bir ameliyata ihtiyaç kalmaz.

Kegel egzersizi nasıl yapılır?

Hasta bu kası çalıştırmayı ilk idrarını yaparken onu 5 saniye tutmaya çalışarak başlar. Bunu 2-3 kez idrarını yaparken dener ve nasıl kastığını öğrenir. Sonrasında yürürken ve otururken aklına geldikçe 5 saniye kasar ve sonra bırakır. Her seferinde en az 10 kez olmak üzere günde 50 kez yaparak başlar. İdrar kaçıma, mesane ve rahim sarkmalarında kegel egzersizini en az 150-200 kez yapmalıdır. Vajinismus hastalığında önemli olan kasların farkına varmasını sağlamak olduğu için öğrenmesi vajinismus tedavisi için yeteridir. Egzersizler mesane boşken yani hastanın idrarı yokken yapılmalıdır. Yoksa idrar yolu enfeksiyon riskini artırır. İnancınızı kaybetmeyin ve hayatınızı ertelemeyin! Vajinismusu tedavi ettirmezseniz sonsuza kadar sürebilecek bir rahatsızlıktır!

Vajinismus Tedavisi sonrası Cinsel İlişkide ne olabilir

Vajinismus problemi yaşayan çiftlerde aslında cinsel anlamda başka problemlerde var olabilir. Ancak vajinismus nedeniyle bu problem ya gün yüzüne çıkmaz ya da ertelenir. Hastaların vajinismus tedavisini yaptıktan sonra kadınlardan çokça duyduğumuz bir şikayet olarak orgazm konusunu görüyoruz. Daha önce ilişkiyi yaşayamayan kadın tedavi sonrası orgazm olamama gibi bir sıkıntı yaşayabilir ancak korkmayın tedavi sonrasında bu tarz durumlar ortaya çıkabilir ve yine kısa zamanda tedavi mümkündür.

Vajinismus Tedavisi Hasta Yorumları

1- Op. Dr. Ümmügülsüm Soytürk ile görüşün ve sadece 1 saatte tüm sorunlarınızdan kurtulun.

07.12.2019

Merhabalar;

Ben 3,5 yıldır evliyim ve vajinismus hastasıyım. Bu problemimizi eşimle aşabileceğimizi, zamanla geçeceğini düşündük. Fakat hiçbir iyileşme yaşamadık. Kastamonu’da jinekologlara gittik fakat yine de ben sorunumu aşamadım. Muayene bile olmayan, en ufak bir şey için bile anestezi ile muayene oluyordum.

Doktor İnternetten Ümmügülsüm Soytürk’ü gördüm ve randevu aldım. Geldiğimde korkuyor, titriyordum. Ama muayene ağrısız ve sancısız bir şekilde gerçekleştirmiştik. Hiç korktuğum gibi olmadı. Dr. Ümmügülsüm Hanım çok nazik bir şekilde yaklaşıyor ve tamamen rahatlamanızı sağlıyor.  1 saatte bu RAHATSIZLIĞI ATLATTIM ve muayene oldum, eşimle birlikte olduk. Ağrısız ve kanamasız. Bu probleminiz varsa sizde hiç korkmadan hemen destek alın… ERTELEMEYİN… Dr. Hanımla görüşün ve sadece 1 saatte tüm sorunlarınızdan kurtulun.

Dr. Ümmügülsüm Soytürk ‘e çok minnettarım. Tüm yardımları, güzel diyalogu için teşekkür eder beni en büyük korkumdan kurtardı artık çok mutluyum. Sevgilerimi iletiyorum.

Merve

Op. Dr. Ümmügülsüm Soytürk ile görüşün ve sadece 1 saatte tüm sorunlarınızdan kurtulun Vajinismus Tedavisi

2- Erkek Gözüyle Vajinismus

26.10.2019 Evliliğimizin birinci ayında yaşadığımız sorunu internetten araştırıp Vajinismus olduğunu öğrendik ki çok geniş ve ayrıntılı bir araştırmayla Ümmügülsüm Soytürk hocamızı bulduk. Konuşmaları olsun videolar olsun çok samimi bulduk ve arayıp randevu aldık.1 Seansta çok hızlı ve doğru teşhisi koyup hemen tedaviye başladı hocamız. 2. Seansta sonuca ulaştık. Çok mutluyuz. Tedavi de hiç acı yaşanmadı. Korkulacak bir durum değilmiş. Gülsüm hocamızın samimi sıcak konuşmaları içinde ayrıca teşekkür ediyorum.

Herkese gönül rahatlığıyla şunu söyleyebilirim. Doğru ve hızlı teşhis, doğru ve hızlı başarılı tedavinin adresi Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK

Teşekkürler Hocam…

3- Vajinismus 2 seansta sonuç alarak ayrılıyoruz

İki aylık evliyim. Çevremdeki Vajinismus hastalarının bende bıraktığı izlerle ve tedirginlikle evlendiğim zaman aynı durumu yaşadığımı gördüm. Bu zorunu hızla çözmek için İnternetten Dr. Soytürk ‘ü buldum. Hasta yorumlarını okudukça ümitlendim ve iki gün önce kliniğe geldik. 2 seansta SONUÇ alarak ayrılıyoruz. Buradan Klinik çalışanlarına ve güler yüzlü doktoruma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki VARSINIZ…

4-Vajinismus Her şey Güzel olacak!

8 aylık evli bir vajinismus hastasıydım. Vajinismus hastası olduğumu kabul etmek uzun olmadı. Tabi ki aylar geçeceğini düşünerek bir doktora başvurmamıştım. Geçmediğini gördükten sonra 1. Ayda bir Kadın doğum doktoruna gitmeye karar vermedim. Kadın doğum doktoru bunun tamamen psikolojik olduğunu söyleyerek beni psikoloğa yönlendirdi. Psikolog ise bir kitap önerdi okudum ama beni yine rahatlatmamıştı. Sonra internette vajinismus doktorları araştırdım ve burayı kendime daha yakın gördüm ve buraya gelmeye karar verdim. Geldikten sonra da Gülsüm hocanın güler yüzlülüğü, samimiyeti beni daha da çok rahatlattı. İlk seansta evde yaptığım kasılmaları bur da yapmadığımı gördüm. İkinci seanstan sonra tamamen kasılmalar, bacaklarımı kapatmalarım yok oldu. Burada yapamadığım şeyleri başardığımı gördüm.

Gülsüm hocama her şey için çok teşekkür ederim. Vajinismus hastalarına tavsiyem kesinlikle geç kalmadan ertelemeden, doktora gidemem bu bir hastalık değil kendiliğinden geçer demeden, direkt bir doktora danışsınlar. Ben başardığımı gördüm ve şu an çok mutluyum darısı diğer hastaların başına
5-Vajinismus- Evlendiğim ilk günden bu yana yaşadığım rahatsızlığı 3 seansta yenmeme yardım etti.

Sayın Ümmügülsüm hocama sonsuz teşekkür ederim. Evlendiğim ilk günden bu yana yaşadığım rahatsızlığı 3 seansta yenmeme yardım etti. Çok samimi ve içten olduğundan dolayı hiç çekinmedim ve çok rahattım. Mutluluk çok yakın hastalığınızı ertelemeyin tekrar tüm ekibinize teşekkür ederim.

Vajinismus

6-Vajinismus – İkinci seansta çözdüm ve üçüncü seansı normal muayene olarak değerlendirdim

Merhaba, ben beş buçuk yıllık evliyim. Yaşadığım bu durumun tam olarak ne olduğunu anlamam iki senemi aldı. Daha sonra psikiyatri ve kadın doğum servislerine gitsem de tam anlamıyla sonu alamadım. Hatta beni daha çıkmaza itti diyebilirim. Ümmügülsüm Hanım’ı internetten buldum ve videolarını izledim. Sekiz yıldır bu sorunu yaşayan bir hastanın videosunu izlediğimde cesaretlendim ve telefonla iletişime geçtim. Öncelikle gerçek anlamda dinleyen bir doktor. Güven duygusunu ilk görüşme randevusunda hissetmeye başlıyorsunuz. Üç seansta çözülen bir tedavi diye geldim. Fakat ikinci seansta çözdüm ve üçüncü seansı normal muayene olarak değerlendirdim. Beş buçuk yılımın boşa gittiğini düşünüyorum. Hiç çekinmeden hemen gelin ve bu vajinismus sorunundan hemen kurtulun. Her şey çok güzel olacak. 🙂

Vajinismus - İkinci seansta çözdüm ve üçüncü seansı normal muayene olarak değerlendirdim

7- Vajinismus- İyi Ki varsınız!

Vajinismus hastası olarak geldiğim yerden, bu sorunumu çözerek çıkıyorum. Ümmügülsüm hocamızın sakinliği, güler yüzlülüğü ile ilk seanstan itibaren çok hızlı tedavi oldum. 2. Seansımda sorunum çözüme kavuştu. Eşimin desteği de benim için çok önemliydi. Korkulacak bir şey olmadığını, 2,5 yıl boşu boşuna beklediğimi anladım. Allah Ümmügülsüm hocamdan razı olsun. Her şey için teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

Vajinismus- İyi Ki varsınız

8- 11.10.2019 Kıbrıs’tan Eda

1,5 yıllık evliliğimin şu sürecinde bütün korkularımı, tedirginliğimi bir kenara koyarak size geldim. Olumsuzca olan duygularımın yanında küçük umutlarımda vardı. Bu küçük umutlarımın da daha fazla bekleyerek yok olmasını istemedim. Böyle böyle geldim yanınıza…

Evet imkansızdı, zordu! Mümkün müydü? Asla … kanlar, ağrılar alıp başını gidecekti… Ohooo … daha neler neler…

Şimdi gülüyorum… Yazık bunları beynimize sokan zihniyete…

Asla acı yok! Ağrı yok! Öyle rahat öyle mümkün ki…

İyi ki size gelmişim…

Yürüdüğümüz bu yolda ışıltılar verdiniz.

Kendime güvenimi verdiniz. Her şey için teşekkür ederim.

Yüreğinizin baş koyduğu her yolda çiçekler açsın…

 

9- Vajinismus- Güler yüzünü her görüşümde içime umut doğdu ve başardık

6,5 yıllık evliyim vajinismus sorunum vardı. İnternetten araştırırken Ümmügülsüm hocaya denk geldim yorumları okudum. Yorumların olumlu olduğunu gördüm. Bunun üzerine başvurdum. İki seansta sorunum çözüldü. Ümmügülsüm hocaya çok teşekkür ediyorum. Sayesinde rahatladım. Güler yüzünü her görüşümde içime umut doğdu ve başardık 🙂

Vajinismus- Güler yüzünü her görüşümde içime umut doğdu ve başardık

10- Vajinismus- Bu yazıyı okuyorsanız doğru yerdesiniz.

Merhabalar, bu yazıyı okursanız çok doğru yerdesinizdir 🙂 demektir. Gülsüm hocamı internet üzerinden bulup maksimum memnuniyetle ayrıldığımı belirtmek isterim. Sakinliği ve profesyonel yaklaşımıyla iki seansta bizi dört yıllık bir sıkıntıdan kurtardı. Kendisine her şey için çok teşekkür ediyoruz. Ve tabi ki güler yüzlü ekibine… İyi ki sizi tanıma fırsatım olmuş. İyi ki varsınız ve de daha mutlu haberlerle görüşmek dileğiyle Kocaman SEVGİLER…

Vajinismus- Bu yazıyı okuyorsanız doğru yerdesiniz.

11- Yaşadığımı hissettim.

Koskoca 3 senem gitti ama boşa gitmiş. Keşkelerimden biri de ‘keşke daha önce buraya gelseydim’. Ama başardım. Benim gibi olan çokmuş. Bunu öğrendim. Diğer insanların bu sayfalara yazdıklarını okudukça ne kadar üzüldüğümü gördüm. Ama belki hiç tanımayacağım göremeyeceğim arkadaşlarım sakın korkmayın ben başardıysam herkes başarır. Ben burayı ve Ümmügülsüm adını hiç unutmayacağım. Her şey için çok ama çok teşekkür ederim. Özellikle Ümmügülsüm Hanıma hayatında başarılar diliyorum.

12-Vajinismus- Bazı şeylere sabretmek saçma!

Koca bir kâbusun bitişini dökmek istedim bu satılara. Çünkü beni bu kabustan uyandıran ÜMMÜGÜLSÜM hocam oldu. Nasıl anlatılır bilmiyorum, o koskoca ızdırap olan 3 sene. Kocam dediğin adamla aynı evin içinde, yaşayıp, aynı masada yemek yiyip aynı yatağa girince yaşadığım o felaket duygunun izahı yok. Artık öyle bir noktaya gelmiştim ki umudumun umudu köreldi, sabrımın sabrı taştı diye yok sayıyordum kendimi. Çok şükür ki Ümmügülsüm hanımın yardımları doğdu ağlamaktan geçiremediğim günlerime. Artık bende kurtulmuştum vajinismus denilen illetten. Artık evimin kadını eşimin gerçekten hatunu olmuştum. Önce Rabbime sonra beni bu dertten azat eden Ümmügülsüm hanıma ne kadar minnet etsem az…. Sakın kendinizi bu vajinismus başlığı altına saklanmış Canavara teslim etmeyin. Siz Ümmügülsüm hocayı bulun o zaten çareniz olacaktır. İyi ki diyorum o gün o internet sayfasında bulup gelmişim size. Size minnetim büyük. Rabbimden inşallah sizi hayatınızdan umduklarınızla ödüllendirsin.

Bazı şeylere sabretmek saçma

13- Vajinismus- Bizim için sürpriz oldu

Evleneli 4 yıl olmasına rağmen, eşimle cinsel anlamda ^tam olarak^ ilişkiye giremedik. Uzun çabalarımız sonucunda olacağına çok inanmıştık fakat bir türlü başaramadık. Gerek internette gerekse kendi araştırmalarım doğrusunda Ümmügülsüm Hocamı buldum. Daha önceden tanışma imkânım olmadı fakat; çok anlayışlı, naif mesleğini çok severek yaptığını ilk görüşmemiz sonucunda anladım. Eşimle beni çok rahatlattı muayene etti. Egzersizlere başladık. Çok inanarak çıktığımız bu yolda bize çok iyi tavsiyelerde bulunmasının yanı sıra çok motive bir şekilde evimize döndük. İlk gün tam manasıyla; bizim içinde sürpriz oldu ve başardık. Gülsüm Hocama ve ekibine çok teşekkür ederiz. İyi ki varsınız Hocam inşallah bundan sonra daha mutlu haberlerle yanınızda olmak duası ve temennisiyle. Sizi seviyoruz…

Bizim için sürpriz oldu

14- Vajinismus- Kadın isterse başaramayacağı bir şey yoktur.

Dr. Soytürk’e bir yakınım tavsiyesi ile buldum. Ben vajinismus hastasıyım.3 aylık evliliğim sürecimde çok sıkıntılar yaşadım omuzlarımda sanki koca bir dağ vardı. Kendimi hep eksik hissettim. Eşim her ne kadar destek olsa da kendimi hep kötü hissediyordum. Ağlama krizlerimi geçirmedim neler yaşadım çok ümitsizliğe kapıldım. Gecelerce ağladım Rabbime dua ettim. Rabbim dualarımı kabul etmiş olacak ki Ümmügülsüm hanımı tanıdım randevumuzu aldık. Açıkçası hiç ümidim yoktu inancım da aynı şekilde eşimin de inanmayarak geldik yani taki Ümmügülsüm hanımın o güler yüzüyle karşılaşana kadar o zaman dedim ben bu işi yapacağım, başaracağım. 3 seans sonunda mutlu sonla ayrılıyorum. Rabbim isteyen herkese nasip etsin. Şunu da belirtmek isterim ki belki burada yazılanlara inanmayabilirsiniz o zaman size şu tavsiyede bulunayım kendinize inanın bir kadının isterse başaramayacağı hiçbir şey yoktur.

Kadın isterse başaramayacağı bir şey yoktur

15- Vajinismus- Şimdi 1 yılımı boşa geçirdiğime üzülüyorum.

Ben 1 yıllık evliliğimi doldurmuştum artık tedaviyi kabul ettiğimde. Antalya’da gittiğim kadın doğumcular kızlık zarını aldırmamı istemişti fakat biliyordum ki kızlık zarı önde asıl sorun kaslarda yani kızlık zarını arkasında. Daha sonra psikiyatristler aradım bu sorun için buldum da fakat aylarca süren tedavim sonuç vermedi. Bir akrabamın önerisi ile Ankara’ya Ümmügülsüm hanıma geldim. 2. Günün sabahında yani 3. Kontrolümde sorun ortadan kalktı. Şimdi 1 yılımı boşa geçirdiğim üzülüyorum. Sıcakkanlı oldukça ilgili her açıdan rahatlatan bir doktor. Her şey için buradan tekrar teşekkür ediyorum.

Şimdi 1 yılımı boşa geçirdiğime üzülüyorum

16- Vajinismus- Allah razı olsun 2. Seansın sonunda bu hastalığı yenerek tekrardan nefes aldığımı hissettim

22 Temmuz’da evlendim ve evlendiğimin gecesi eşimle birliktelik yaşayamadım. Geçen zamanı ve bozulan psikolojimi kelimelere döksem belki yeterli kalmaz. İnternet üzerinde yaptığım araştırmalarda Ümmügülsüm Hocamı buldum. Allah razı olsun 2. Seansın sonunda bu hastalığı yenerek tekrardan nefes aldığımı hissettim. Gerçekten başaramayacağımı hep olmayacağını düşündüm ama bunlar hepsini yendim. Böyle bir deftere bunu bende yendim diye yazmak haykırmak istiyordum. Acaba nasip olur mu diyordum oldu. Hocama her şey için çok teşekkür ederim. Dualarım hep Hocamla çok teşekkürler.

Allah razı olsun 2. Seansın sonunda bu hastalığı yenerek tekrardan nefes aldığımı hissettim

17- Vajinismus- Üzerimden büyük bir yük kalkmış gibi hissediyorum

Öncelikle yaklaşımları ve güler yüzleri için başta Gülsüm hanıma ve çalışanlarına teşekkürler… Her vajinismus hastası gibi kabullenmek 10 ayımı aldı ancak ertelemek maalesef çözüm değil. Gülsüm hanımın yaklaşımı o kadar rahatlatıcı ki ne olduğunu anlamadan bir bakıyorsunuz seanslar bitmiş tüm sorunlar çözülmüş. Genelde 3 seansta çözümleniyormuş bu hastalık gerçekten de öyle oldu. Üzerimden büyük bir yük kalkmış gibi hissediyorum. Tekrar çok teşekkürler, sağlıklı günler…

Üzerimden büyük bir yük kalkmış gibi hissediyorum

18- Vajinismus hastaları da düşük bir ihtimalde olsa hamile kalabiliyorlarmış.

Merhaba, 1,5 yıllık evliyim ve hamileyim. Bu hamilelik bir mucize eseri gerçekleşti. Vajinismus hastaları da düşük bir ihtimalde olsa hamile kalabiliyorlarmış. Amacım bir bebeğimizin olması olmuş olsaydı belki hiç tedavi olmadan yıllarımı geçirebilirdim ancak ben sevdiğim adamla gerçek bir ilişki istiyordum. Tedavi sürecine hamileyken başladık ve iki seansta tamamladık. Kendimi büyük bir yükü omuzlarımdan atmışım gibi hissediyorum. Her şey için Ümmügülsüm hocaya çok teşekkür ediyorum… İyi ki… Dr. Soytürk benim için kocaman bir iyi ki…

Vajinismus hastaları da düşük bir ihtimalde olsa hamile kalabiliyorlarmış

19-Vajinismus- Tüm derdime deva oldu

Öncelikle Gülsüm hanıma ne kadar teşekkür etsem az kalır. Tüm derdime deva oldu. Tüm problemlerimi öncelikle Allah’ın izniyle sonra da Gülsüm Hanım sayesinde çözüldü. Bir buçuk yıl evli kaldım. Vajinismus hastasıydım. İnternetten doktorumuzu buldum. İki günde benim problemimi çözdü. Bir buçuk yıl boş yere beklemişim, zamanım boşa geçmiş. Keşke daha önceden Gülsüm hanımı bulsaydım. Ama olsun, artık problemim çözüldü. Daha sonra bir yıl kadar çocuk istedik. Ama olmadı. Tekrar Gülsüm hanıma geldim ve doğal yollarla çocuk sahibi olamayacağımı öğrendim ve altı ay sonra tüp bebek tedavisine başladım doktorumla. Ve Gülsüm hanımın sayesinde ve Allah’ın izniyle ilk tüp bebek denememde başarılı olduk ve şu an 7+4 günlük hamileyim. Bebişimin takibini de tabi ki doktorum Gülsüm Hanım yapıyor. Sıcakkanlılığı, hoşgörüsü, tatlı dilliliği, bana abla gibi yaklaşması beni çok mutlu etti. Allah’ım ailesine, çocuklarına mutluluk nasip etsin her zaman… Vajinismus hastaları ertelemeyin!

Tüm derdime deva oldu

20-Vajinismus- Allah bana en doğru kapıyı açmış

Merhabalar, 1 yıllık sıkıntılı süreç Ümmügülsüm hocanın sayesinde evlilik yıldönümümüzde son buldu 🙂 bende birçok vajinismus hastası gibi buraya çok tedirgin ve umutsuz geldim. Ama Allah bana en doğru kapıyı açmış. 2. Seanstan sonra sıkıntılı sürecim son buldu. Ümmügülsüm hocama gönülden teşekkür ediyorum ve güler yüzlü ekibine 🙂

Allah bana en doğru kapıyı açmış

21- 10 yıllık evli sevdiği adamla evli bir bayanım ama 10 yıllıkta Vajinismus

Selamlar ben 10 yıllık evli sevdiği adamla evli bir bayanım ama 10 yıllıkta vajinismusum. Bunca yıl neden beklediniz diyebilirsiniz ama küçük yerde yaşadığımızdan başımızdan başka sorunlar geçtiğinden nasılsa olur diye bekledik sonunda çocuk isteyen ailemize bile anlatamadık ve eşimi ikna etmek çok zordu en sonunda evlilik yıl dönümünün 10, yılında karar verip geldik Gülsüm hanıma o kadar sakin o kadar yardımcı oldu ki anlatamam daha önceki yorumlara hep baktım inanamadığımda oldu ben kafaya her şeyi takan her işte çabuk gerginleşen kişi olarak bana ve eşime öyle yaklaştı ki sakinleştik ve ben daha doktor hanıma BAŞARDIĞIMIZIN müjdesini vermeden size yazdım eşim yapmaz dedim ilk görüşmede ama o da kasıldı demek ki ve doktor hanım ne dediyse artık yaptı.

Ben kadar kimse beklemesin ne olur evet açı çektim, korktum, kasıldım ama ANNE olma zamanı artık 27/08/2018 te ilk seanstan çıkıpta uzak yerden gelip bir oda kiralayıp 20/08/2018 11;25 te başardım şimdi doktor hanıma vereceğim haberi ALLAH buradaki herkesten ve en çokta Gülsüm hanımdan razı olsun.

10 yıllık evli sevdiği adamla evli bir bayanım ama 10 yıllıkta Vajinismus

22- Vajinismus- Artık harekete geçin 

Merhabalar, vajinismustan beni 4 seansta kurtaran tatlı, güler yüzlü, ses tonuyla bile insana güven veren, doktorlara karşı fobimi de yenmeme sebep olan sanki doktor değil de ablammış gibi hissettiren Ümmügülsüm hocama çok teşekkür ederek başlamak istedim. Vajinismus ne adını bile duymamışken vajinismus olduğumu nereden bilebilirdim ki… 7 yıllık severek evlendiğim esimle bir turlu ilişkiye giremiyordum. Kimseyle paylaşamıyor, yardım alamıyordum. İlk 4 ay denemelerle, ertelemeyle geçti derken özel bi hastaneye gitmeye karar verdik korkma diyerek ilaçlar verip gönderdi bizi. Sonuç yine olumsuz. Bitkisel ilaçlar denedik yine olumsuz… bu böyle 11 ay surdu psikolojim iyice bozulmuş öz güvenim kalmamıştı, en son bebek isteği beni bu konuyu iyice araştırmaya itti.

Ve araştırırken fotoğrafını ilk gördüğüm anda bana umut veren Ümmügülsüm hocamla karşılaştım.

Eşimle konuştum ve tedaviye gideceksek sadece bu doktora gitmek istiyorum dedim zaten sürekli araştırıp beni korktuğum için ikna etmeye çalışan esim hemen kabul etti, aradık, randevumuzu aldık. Şehir dışından geldiğimiz için yol boyu kafamdan o kadar çok şey geçti ki ama kararlıydım oradan evlilik yıl dönümümüzden önce esimle gerçekten kari koca olmadan dönmeyecektim. Hocamızın samimiyeti ve güler yüzü sayesinde korkularımın birçoğunu daha ilk günden yenmiştim. Ama dönme vakti geldiğinde henüz ilişkiyi başaramamıştık.

Bir yanım buruktu ama hocamda bende emindik başaracağımızdan.

Hocamızın verdiği egzersizlerle evimize döndük ve her şey çok kolay ilerliyordu ve sonunda başarmıştık. Hala inanamıyorum bu muydu yani beni 11 aydır korkutan şey hiçbir şey hissetmedim normalde elime iğne batsa yarım saat ağlayan ben hiçbir acı hissetmedim. İlişkiyi şehir efsaneleri olan bazı hikayelerdeki gibi sanmak ne kadar cahilceymiş… Kus gibi hafif dünyalar kadar mutluyum. Benim gibi olan arkadaşlar lütfen ertelemeyin, inanın ve artık harekete geçin. İyi ki siz iyi ki Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK sonsuz teşekkürler ….

23- Vajinismus- Ne kadar ertelerseniz o kadar zorlayıcı bir süreç olacağını düşünüyorum

Merhaba, vajinismus ile evliliğiminiz ilk gecesi tanışmışız aslında. Nikahtan sonraki birkaç gün ilişki denemelerimizde başarılı olamadık. Ne kadar istediysem de eşim onu ittiğimi ve kasıldığımı söylüyordu. Daha sonra birlikte oturup internette araştırma yaptığımızda vajinismus olabileceğimi anlamış olduk. Ümmügülsüm hocamla tanıştık. Anlayışı, sabrı ve her şeyi beni rahatlatarak açıklamasıyla kendime güvenim yerine geldi. İkinci seanstan sonra başarılı olduk. Eğer bunu yaşıyorsanız geç kalmadan siz de gelir. Biz geç kalmadan Ümmügülsüm hocamla geldiğimiz için kendimizi şanslı hissediyoruz. Ne kadar ertelerseniz o kadar zorlayıcı bir süreç olacağını düşünüyorum. Ümmügülsüm hocam size tekrar çok teşekkür ediyorum, sizi seviyorum.

Ne kadar ertelerseniz o kadar zorlayıcı bir süreç olacağını düşünüyorum

24-Vajinismus illetini çözmüş biri olarak söylemek istiyorum ki

Merhabalar, ben Emel. Sanki dipsiz, karanlık, çıkışı olmayan, hiç çözemeyeceğim gibi gelen vajinusmus illetini çözmüş biri olarak söylemek istiyorum ki çok yıpratıcı bir süreç ama kendinize inanıp, motivasyonunuzu düşürmediğiniz zaman çok basit. Severek evlendiğim insanla birlikte olamamak, bir bebek hayali kuramamak çok kötüydü. 3 yıla yakın bir zaman ve vajinismusla yaşamak bunu yaşamayan biri anlayamaz. Her denemeniz hüsranla sonuçlanıyordu. Ağlayarak geçirdiğim günleri, geceleri hatırlıyorum şimdi o kadar basit bir şey için onca üzüntü, gözyaşı, neden ben demeler. Şimdi biliyorum ki bu sorunu yaşayan binlerce kadın var. Evet kadın olmak çok güzel, bir o kadar da zor.

Allah bu derdi çeken herkese dermanını versin inşallah

Ümmügülsüm hocayı bulmadan önce kadın doğum uzmanına gittik fiziksel bir sorun olmadığını, istersem yapabileceğimi söyledi oysa ki sorun isteyip istememek değildi bilgi eksikliği, saçma korkulardı. Evet böyle diyorum çünkü çocukluğumdan itibaren cinsellikle ilgili saçma sapan sohbetlerin ortasında buldum kendimi.

Ama yaşayınca hiç de söylenmediği gibi olduğunu anlıyor insan.

Bana anlatılan şey cinselliğin çok acı verici bir şey olduğu idi. Ama aksine sevdiğiniz insanla güzel bir şey. Ümmügülsüm hanımı netten yaptığımız araştırma sonucunda bulduk, arayıp bilgi aldıktan sonra 21 kasımda ilk randevumuza gittik, tabi benim düşündüğümün aksine bunu yenebilmem. Biraz uzun sürdü, çoğunluğun aksine doktor hanımı 6 seans uğraştırdık ama sabrı, anlayışı çok güzeldi. Yüzündeki gülümseme hiç eksilmedi. Doktordan ziyade sanki önceden tanıdığımız bir aile dostu gibi davrandı. Dilatör ve vibratörle çalışmalarım 17 nisanda sonuç verdi, 5 ayımı aldı ama değdi artık bende vajinusmusu yenmiş biriyim.

Eğer bu derdi çekiyorsanız Ümmügülsüm hocamı tavsiye ediyorum, size yardımcı olmak için canla basla çabalayan birini göreceksiniz.

Umutsuzluğa düştüğüm anlarda sesini duymak bile bana cesaret verdi. Her şey için çok teşekkür ediyorum. Tabi desteğini, sevgisini hep hissettiğim eşime de çok teşekkür ediyorum anlayışı için.

25- Vajinismus Tedavisi- Şimdi 6 haftalık hamileyim

8 aylık evliliğim 8 yıl gibi gelmişti bana. Evlendiğim gün gözyaşım kurumadı. Onca çabalarıma rağmen kurtulamamıştım Vajinismus denen illetten. Ta ki internetten Dr. Soytürk’ü bulana kadar. İşi gücü her şeyi bırakıp Ankara’ya gittik. Gülsüm Hoca’ya çaresiz bir çocuk gibi kendimi bıraktım sonrasında özgüvenim yerine geldi. Bu hastalığın en son aşamada olduğunu düşünen ben artık başarabileceğime inanıyordum. Gülsüm hocama olan güvenim ve azmim sayesinde başardım. Şimdi 6 haftalık hamileyim. Mutluluğumuzun tarif yok. Bambaşka bir hal aldı ve evliliğim yoluna girdi. Bu tür hikayeleri okurken şimdi kendi hikayemi yazıyorum. Vajinismus olan herkese sesleniyorum! Saniye bile beklemeden tedaviye başlayın. Teşekkürler Ümmügülsüm hocam Teşekkürler Dr. Soytürk

Şimdi 6 haftalık hamileyim

26- Vajinismus- Sanki arkadaş gibi benimle konuşa konuşa tedavi etti canımı hiç yakmadı

Buraya ilk geldiğimde çok korkmuştum acaba canım acıyacak mı nasıl başaracağım acaba başarabilecek miyim diye doktorum o kadar tatlı ve şeker biri ki canımı acıtmadan sanki arkadaş gibi benimle konuşa konuşa tedavi etti canımı hiç yakmadı iyi ki Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK’e gelmişim iyi ki doktorum beni sorunsuz tedavi etti. Her şey için çok teşekkür ederim…

Sanki arkadaş gibi benimle konuşa konuşa tedavi etti canımı hiç yakmadı

27- Vajinismus Tedavisi – 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim

1,5 yıllık evliydim evliliğimizin ilk ayından itibaren sürekli bu hastalığı yenmenin çabasına girdim ama hastalık olduğunu da bilmiyordum. Birçok kez Kadın Doğum doktorlarına gittim olmadı. Psikolojik dediler psikiyatriye gittim psikoloğa gittim hepsi aynı şeyi söyledi. “Bu durumu aşarsınız” ama hiçbir şey yapmadılar. İnternetten sürekli araştırıyordum bunun %100 tedavisi olan bir hastalık olduğunu öğrendim ve Ümmügülsüm Hocamızla karşılaştım başka doktorlarda vardı bu tedaviyi yapan ama bende eşimde Ümmügülsüm Hanıma gitmek istedik ve Dr. SOytürk’ee 19 Şubat’ta geldik. Çok korkuyordum çok tedirgindim bana yabancı bir şehir hiç tanımadığım insanlar ister istemez strese girmiştim. Bir de sürekli kafamda ya burada da olmazsa, başaramazsam diye kaygılanmalar…Ama kliniğe ilk adım attığımızda çok güvenilir bir yere geldiğimizi anlamıştık.

Ümmügülsüm hocamızın güzel ilgisi ve güven veren haliyle bu hastalıkta baya yol kat etmiştim.

Memleketimize huzurlu ve mutlu dönmüştük eşimde ben de bunu tamamen yeneceğime inanıyorduk ve ben bu hastalığı nasıl yenip yenemediğimi daha hala anlamamışken 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim. Gebelik testleri ultrason muayenesi her şey bana gebe olduğumu söylüyordu. İlk öğrendiğimde yazmak istedim ama hala inanamıyordum. Dün ilk kez kalp atışlarını duyduk 8 haftalık hamileyim artık. Vajinismus diye bir şey yok artık bende, ben yendiysem bu hastalığı herkes yener. Yolumuzu Ümmügülsüm Hanıma çıkaran Allaha sonsuz şükrediyoruz. Teşekkürler Ümmügülsüm Hocam Teşekkürler Dr. Soytürk…Endişeler tek tek silindi

28-Vajinismus Tedavisi- Ümmügülsüm hocamızla tanışınca

Altı aylık evliydim. Her şey yolunda giderken ben de vajinismus olduğumun farkına vardım. Eşime doktora gitmeyi önerdim. İlkin kendimizin halledebileceğimizi söyledi ama ben doktor yardımı olmadan atlatamayacağımın farkındaydım. Bir gün internette araştırma yaparken Ümmügülsüm Hanım’ın adına rastladım. Hemen aradım ve telefondaki güven verici ses beni o kadar rahatlattı ki zaman kaybetmeden randevumu aldım. Giderken kafanızda o kadar çok tereddütler oluyor ki ne olacak ne bitecek, atlatabilecek miyim diye. Ümmügülsüm hocamızla tanışınca bütün bu endişeler tek tek silindi. Yaklaşımı, bıkmadan usanmadan güler yüzle sorularımı yanıtlaması beni motive etti ve bu rahatsızlığı iki seansta atlatmamı sağladı. Şu an güvenebileceğim bir doktorum var. Vakit kaybetmeden bu hastalığı yenmeye çalışın. Bir uzman yardımı almadan ne yazık ki mücadele etmek çok zor. Umarım Ümmügülsüm Hanım’a yakın zamanda daha güzel haberler le de gelirim. Kendisine ve güler yüzlü asistanı, yukarıda bahsettiğim o güven veren sese -Sibel Hanım’a çok teşekkür ederim.

29- Vajinismus Tedavisi- Bir yanın mutluluk bir yanın ise kendine olan güvenin!

Öncelikle buradaki çalışanlara özellikle Sibel Hanım’a sonra ise bana bu korkuyu atlatmama kendime güven kazanmama sebep olan Ümmügülsüm Hanım’a çok teşekkür ederim. Benim bu hastalığım evlendiğim de başlamıştı aslında. Ancak biz o an olabilir diye böyle şeyleri fazla önemsemeyip daha sonra olur diye düşündük. Ama maalesef vajinismus hastasıydım bende. Ve bu sorunla uğraşmak zorundaydık. Çok psikolog gezdik eşimle. Gitmediğimiz psikolog kalmadı. Çünkü bu problemin psikolojik olduğunu söylediler bize. Artık eşimle son uğraşlarımızdayken İnternetten Ümmügülsüm hanımı bulduk ve yorumları okuduk. Herkesin bu problemi aştığını ve hem de çok kısa bir zamanda.

Bu kadar uzun süreçte uğraşmak ve gittiğiniz yerler boşuna aslında.

Ben buraya geldiğimde güler yüzlü karşılanmam ve doktorumun çok iyi ve güven verici olması benim tedaviye başlamamda etkili oldu ve tedaviye başladım. Şimdi ise artık hasta değildim. Bu problemi aşmıştım. Çok mutluyum benim gibi hasta olan herkese tavsiye ederim. Çok güzel bir duygu. Bir yanın mutluluk bir yanın ise kendine olan güvenin. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Tekrar dan doktorum Ümmügülsüm Hanım’a çok teşekkür ediyorum.

Bir yanın mutluluk bir yanın ise kendine olan güvenin

30-Vajinismus Tedavisi- Hatta Ümmügülsüm Hanım sayesinde doktor fobimi de yendim.

2015 yılında tanışmış olduğum Dr. Soytürk ve çalışanları ve Ümmügülsüm Hanım ilk tedavi sürecimiz Vajinismus ile başladı. Çok tedirgin başladığım bu rahatsızlık, çok kısa sürede sonuç verdi. Birkaç seans ile çözülebilen bu psikolojik rahatsızlık korkulu rüyam olmuştu. Ümmügülsüm hanımın güzel ilgisi ve desteğiyle artık hiçbir sorun yaşamıyorum. Hatta Ümmügülsüm Hanım sayesinde doktor fobimi de yendim. Şimdi bebek sahibi olmak için geliyorum. Dr. Soytürk çalışanları ve Ümmügülsüm hanıma sonsuz teşekkürler. Başarılarının devamını dilerim…

Hatta Ümmügülsüm Hanım sayesinde doktor fobimi de yendim

31- Vajinismus Tedavisi- Eşim bu konuda çok baskı yapıyordu.

Merhaba İyilik Meleğimiz; Öncelikle güler yüzlülüğünüz, naifliğiniz ve her zaman yanımızda olmanızdan dolayı çok çok teşekkür ederiz…Uzun araştırmalar sonucunda kliğinizin telefonunu buldum ama hasta olduğumu kabullenmediğim için bir türlü arayamadım. Eşim bu konuda çok baskı yapıyordu ama ben sürekli erteliyordum “herkes yapıyorsa bende yaparım” diye. Sonunda karar verdik gelmeye ve sıcaklığınız güler yüzlülüğünüz size hemen güvenmemizi sağladı. Daha önce 2 seans psikoterapi aldım, defalarca kadın doğum uzmanlarına gittim ama bir sonuç alamdım. Ne zaman ki siz bize doğru teknikleri öğrettiniz, işte o zaman evliliğimiz de biz de düzene girdik. 4 aylık evliyiz ve artık çok mutluyuz. Bize bu duyguyu yaşattığınız için sizlere çok teşekkür ederiz.

Eşim bu konuda çok baskı yapıyordu

32-Vajinismus Tedavisi- Eşime gerçekten başardık mı diye sordum. Ama gerçekten başarabildik.

Merhabalar Güzel Hocam; Öncelikle bize olan güzel yardımınız, güler yüzlülüğün, desteğiniz ve her şey için teşekkür ederim. Size ve sizinle birlikte olan çalışanlarınız gerçekten çok samimi ve içtendiler. Ben kliniğinizi netten araştırıp buldum, geldim. Benim gibi vajinismus hastası olan hastaların umut dolu güzel mektupları beni çok heyecanlandırdı. Mardin’de 7 aylık evliyim ve öğretmenim. Evliliğimin bu 7 ayı sürekli ağlamakla geçti. Nette araştırdığım da vajinismus hastası olduğumu daha doğrusu o hastalığın özelliklerini taşıdığımı fark ettim. Ve eşimle bir hastaneye gitmeye karar verdik. Kendi bölgemize yakın bir şehirde özel bir hastaneye gittim. Derdimi anlattım, vajinismus olduğumu söyledi kadın doğum uzmanı olan doktor. Tedaviye orada başladık. Ama çok kötü bir süreç oldu benim için. Doktor doğumdan çıkıp stresli bir şekilde beni tedavi etmeye çalışıyordu.

Korktuğumda, ağladığımda bana çocuk gibi davrandığımı, abarttığımı söylüyordu. Her şey senin elinde diyordu.

Ama gerçekten elimde değildi. Hastaneden her seferinde ağlama krizleri ile çıkıyordum. Kimsenin beni anlamaması, derdimi anlatamayacak durumda olmak beni çok yıprattı. Ama eşim her zaman yanımda oldu. Allah ondan razı olsun. O hastanede ki yaşadığım başarısız süreçten sonra tedaviyi bıraktık. Orada ki doktor benim çok ciddi rahatsız olduğumu ve psikolojik olarak çok kötü olduğumu söyledi. Kendisini aşan bir durumda olduğunu söyledi. Yani boşa geçen bir tedavi süreci gördüm ve daha da kötü olmaya başladım. Ağlayarak geçen 7 ay Resmen 7 yıl gibi idi. İşi ehline bırakmak lazım. Eğer siz de vajinismus hastası iseniz hiç ertelemeyin. Zamanla geçer demeyin geçmiyor. Çünkü bilinçaltımızda ki şeyler kendiliğinden geçmiyor.

Bizi hasta eden de bilinçaltımızda taşıdığımız olumsuzluklar.

Dr. Soytürk’e gelin ve Ümmügülsüm Hocamla tanışın. Gerçekten çok tatlı, güler yüzlü ve anlayışlı. Benim 7 aylık problemim 2 günde geçti. Ve başardığımda inanamadım. Eşime gerçekten başardık mı diye sordum. Ama gerçekten başarabildik. Hocamıza inandık o bize inanda ve çok şükür oldu.

Eşime gerçekten başardık mı diye sordum. Ama gerçekten başarabildik 1 Eşime gerçekten başardık mı diye sordum. Ama gerçekten başarabildik 2

 33- Bugün Anneler günü. Bana bu güzel günde bu hastalıktan kurtulmayı hediye eden Ümmügülsüm Hocama çok teşekkür ederim

Bana bu güzel günde bu hastalıktan kurtulmayı hediye eden Ümmügülsüm Hocama çok teşekkür ederim. Kendisinin de Anneler Gününü Kutluyorum. “Anneler Gününüz Kutlu Olsun Değerli Hocam”. Hayatı ertelemeyin, rahatsızlıkları ertelemeyin. Geçer demeyin, destek alın. Ama ehlinden alın. İyi araştırın. Ama kesinlikle tavsiye edeceğim bir yer. Belki siz de bu hastalıktan vazgeçince benim gibi bu mektubu yazacaksınız. İçten gelen, güzel duygular. Çok şükür şu an çok mutluyum. Her şey için hocama ve yanındaki güler yüzlü ekibine çok teşekkür ederim. Allah sizden razı olsun.

 34- Vajinismus Tedavisi- İnanamadım

Her şeyin yolunda gittiği evliliğimi kabusa çeviren bir illeti adeta vajinismus. 11 aylık başarısızlık. Her deneyişimizde ağlama krizleri. Öyle ki artık panik atak boyutuna varan cinsten krizler. Gittikçe umutsuzluğa kapılmış, durumu kabullenmiştim. Evlilik yıldönümümüze 1 ay kala bu sorunu çözmek için büyük bir adım attık. Çünkü bu sorunla girmek istemiyorduk. Araştırma yaparak Doktor hanımla görüşme kararı aldım. İlk görüşmede o kadar sıcak o kadar anlayışlıydı ki hemen tedavi olmaya karar verdim ve başladık. İlk seanstan çıktığımda eşimi çok mutlu bir şekilde aradım. Çünkü çok güzel geçmişti her şey korkulacak canımı yakacak bir şey yoktu. Ve Doktor Hanım o kadar saygılıydı ki hastasının mahremine, en özel bir durumu bile anlatırken hiçbir şekilde rahatsızlık duymadım. Süreç asla zor değil hatta asama kat ettiğinizi gördükçe sizi mutlu edebilecek bir durum. Ve sonuç olarak biz de üçüncü seansın sonunda bu durumu aştık. İnanamadım.

Bu kadar zamanımızı mahveden psikolojimi yıpratan şey bu muymuş dedim. Gerçekten ben aştıysam herkes aşabilir diye düşünüyorum.

Bu konuda internette okuduğu her öneriyi denemiş iki doktora gitmiş bir kitabi uygulamalarını yapmaya çalışarak okumuş ve hiçbirinden fayda görmemiş biri olarak Doktor hanimi herkese tavsiye ediyorum. İyi ki Onu tanıdım. (Ve sonuç olarak kendi başımıza bu sorunu çözeriz belki diye zaman kaybetmeyin. Çünkü bunun ilişkinizi yıpratmaktan başka bir etkisi olmayacaktır. Keşke daha erken gelseydim boşuna üzülmüşüm.) 

35-Vajinismus Tedavisi- Dünyanın en mutlu insanlarıydık!

Merhaba, Kendime bu hastalığı tek başıma yenebileceğim konusunda çok güveniyordum. Bakmayın daha ilk cümleden hastalık tabirini kullandığıma, bu durumun bir hastalık olduğunu kabul etmem tam 2 yılımı aldı. Ve zaten bu durumu hastalık olarak kabul ettiğimde çözüm de artık oluşmuştu. Her gün uyandığımda bu işi bugün bitiriyorum diyerek yataktan kalkıyordum. İnternetten birçok kirli bilgi ediniyor, “Kızım aradan çocuk çıkıyor sen neyi beceremiyorsun” diyerek kendimi telkin ediyordum. Ama sonuç her gün hüsran oluyordu. Eşimle konuştuk ve artık bir doktora gitmeye karar verdik. Ancak bu konudaki ilk hekim deneyimim korkunçtu. Oldukça bilinen bir doktora gittik ve tabii ki ilk olarak beni muayene etmek istedi. İnanın o çatal denen şeye bile çıkmak benim için büyük sıkıntıydı.

Muayene olduktan sonra doktor sorunun psikolojik değil, fizyolojik olduğunu kızlık zarımın çok kalın olmasından dolayı ilişkiye giremediğimizi; uçuk bir meblağ karşılığında alınması gerektiğini söyledi ve operasyonun hemen gerçekleşmesi için ısrarcı oldu.

Bizim için zaten zor olan bu durum artık travmatik bir hal almıştı…Bir yandan bak sorun bende değilmiş deyip gülüyor bir yandan da içimdeki teşhisin yanlışlığı şüphesini büyütüyordum. Ne de olsa bu teşhisi koyan bu konuda ünlü bir hekimdi ve yanılma payı az olmalıydı… Ancak şüphem artınca başka bir doktor arayışına girdim ve ne kadar doğru bir karar verdiğimi Ümmügülsüm Hanım ile karşılaşınca anladım. Ümmügülsüm Hanımı gördüğümde aklında oluşan ilk kavram “GÜVEN” oldu. Kendisine durumu izah ettim ve doktor hanım beni muayene etmek istedi. Sonuç olarak kızlık zarım olması gerektiği yerde ve olması gerektiği kalınlıktaydı.

Durum buyken, önceki hekimi tanıyor olmasına rağmen onun hakkında en ufak bir yorum yapmaması takdirimi kazanmıştı.

Bu küçük analizden de bahsettikten sonra asıl meseleye gelmek isterim. Öncelikle ön görüşme gerçekleştirdik. Bu görüşmede vajinismusun ne olduğunu ve vajinanın yapısını detaylıca konuştuk. Ayrıca tedavi süresince neler yapacağını bir bir sıralayarak tüm soru işaretlerini ortadan kaldırınca tedaviyi kabul ettik. 2 seans üst üste gerçekleştirdik. Kendimi çok mutlu hissediyor, artık çözüme yaklaştığıma inanıyordum. Çünkü Ümmügülsüm Hanım seanslar esnasında hem çok iyi bir konuşmacı hem de çok iyi bir dinleyiciydi.

Dünyanın en mutlu insanlarıydık 1 Dünyanın en mutlu insanlarıydık 2

36- İlk günün sonunda eşimle tüm ödevlerimiz yaptık ve yarın ki gün vajinismusu yenmiştik.

Artık 2 yıl boyunca neden beklediğimizi konuşuyorduk. Tabi ki hikâyenin ne güzel kısmına daha gelmedim. Ümmügülsüm Hanım, hastalarına 2 seanstan sonra mutlaka zaman veriyor ve onları bu hastalığı yeneceklerine öyle inandırıyor ki, 3.seansa gelmeden hastalarının “başardık” diye aramalarını bekliyor. Evet biz de 3.seansa gelmeden aradık. Hem başarmıştık hem de bebek bekliyorduk. Dünyanın en mutlu insanlarıydık sanki…Gebeliğim süresince takiplerim ve sonunda ise doğumum Ümmügülsüm Hanımın ellerinde gerçekleşti. Her şey çok güzeldi. Şimdi dünyalar tatlısı bir evladımız ve onun çok tatlı doktor teyzesi var hayatımızda. Siz de bu durumun bir hastalık olduğunu kabul ederek direkt doğru adrese gelin ve bu mutlulukları erteleyerek hayatınızdan çalmayın…Her daim mutlu kalmanız temennisiyle. Hoşça kalın…

Onun hastalarının hikayeleri bana ışık oldu

 37-Vajinismus-  Çok vazgeçtiğim, yapamayacağım dediğim zamanlar oldu

6 yıldır bu sorunla mücadele ediyorum. Çok vazgeçtiğim, yapamayacağım dediğim zamanlar oldu. 6 yıl boyunca psikologlara, cinsel terapistlere gidip yardım aldım. Fakat bitmek bilmedi ve çok zaman kaybettim. Öncelikle neye ihtiyacınız olduğunu bilmemiz gerekiyor. İhtiyacım olan terapi değildi. Başka yollar aramaya başladım. Sizler gibi internette gezinirken tesadüfen Ümmügülsüm hocamı buldum ve o benim şansım oldu. Kendisine yine kendisinin hasta hikayelerinden keşfettim. Onun hastalarının hikayeleri bana ışık oldu. Umarım benim hikayem de başkalarına ışık olur. Sadece 2 seansta (nasıl olur demeyin) mutlu sona ulaştık.

Yıllarca çok vakit kaybetmişim.

Asla ertelemeyin. Hangi şehirde, ne şartlarda yaşadığınız önemli değil sadece isteyin ve harekete geçin. İlk duyduğumda nasıl olur 2 seansta ağrısız nasıl aşabilirim diye kafamda deli sorular geçerken kendimi Ümmügülsüm hocamın tecrübesine bıraktım. Ve sonuç ortada. Kendisine minnettarım…Ekibi ve kendisinin tecrübesi, sevgi dolu yaklaşımları, güler yüzü her şeyiyle mükemmeller. Fiyat olarakta daha önce araştırdığım ve bilgi aldığım yerlere göre çok daha uygun.

38- Vajinismus- Fiyat olarak da piyasadan makul bulduk.

Evlendiğim günden itibaren her gün bu vajinismus problemiyle yaşadım. 4 yıldır bu sorunu aşmak için uğraştık. Sürekli erteledik ama şu an çok pişmanım bir de uzak yerde olduğumuz için ertelemek istedim. Çok yanlış yapmışım çünkü iki gün gibi kısa bir süre içinde rahatlıkla çözüme kavuşacak bir problem imiş vajinismus internetten doktor araştırdık ve doktorumuz Ümmügülsüm Hanım dan randevu aldık. Fiyat olarak da piyasadan makul bulduk. Üstelik Ümmügülsüm Hanım iyi bir hekim olduğu gibi aynı zamanda hastasına pozitif yaklaşıp güven veren iyi bir insan olduğunu anladım. Vajinismus probleminden kurtulduk ve şu an kafam öyle rahatladı ki çok mutluyum. Sakın ertelemeyin, hiç düşünmeden Ümmügülsüm Hanım’a başvurun… Her şey için ve yardımlarının için size çok ama çok teşekkür ederim doktor hanım…Sevgilerimle…

Fiyat olarak da piyasadan makul bulduk

 39- Vajinismus Tedavisi- Gülsüm Hoca the best one!

5 yılı devirmiştik evliliğimizde ve hala korkularım, fobilerim, ağlama nöbetleri geçmiyordu. Kimseyle paylaşamamanın verdiği yalnızlıkla sürekli internetten araştırma yapıyordum ama bulduğum her doktor ya da klinikte beni iten bir şeyler vardı. Ta ki Dr. Soytürk’ü bulana Ümmügülsüm Hoca ile (yani fotoğrafı ile) tanışana dek.5 yıl bitiminde uzunca bir süre de hocanın fotoğrafına bakarak geçti, acınacak haldeydim! Bir adım atamıyordum, çaresizce bekliyordum. En son, yine klinik sayfasını okurken, hocanın yazdığı “çözümlenmezse sonsuza kadar devam eder” cümlesi, ışıklı reklam panosu gibi devamlı gözüme gözüme çakıyordu.

Nihayetinde, yanına gitmeyi, onunla sorunumu paylaşmayı başardım.

Zaten daha konuşma aşamasında “başarabilirim” düşüncesini hissettirdi. Ki ben profesyonel insanların duyguları tanımlamada, anlamlandırmada ve karşısındakinin içsel dünyasını hissetmede başarılı olamadıklarını düşünürdüm. Öyle değilmiş! Hoca fısıltılı ses tonu ile “kendine güveni, keksin bakışları ile “başaracaksın” ı çok etkili bir şekilde karşı tarafa geçiriyor. Ve işte ilk seans! Dokunmasına bile izin vermem derken kegelle tanıştım, bu sayede kendimi kontrol etmeyi öğrendim ve zihnimde yarattığım koca kâbusun bir yanılsama, bir kandırmaca olduğunu fark ettim. Bu sorunu yaşayanların bileceği gibi bu aşama belki de en önemli aşamadır. İkinci seans sonrası cidden kendime inanamıyordum, hani herkes kendi yaşadığı acıyı dünyanın en büyük acısı zanneder ya, benimki de öyleydi ve ben kendime göre en önemli kısmı aşmıştım, nitekim öyle de oldu.

İkinci seans sonrası ilişkiye girdiğimde inanamadım, korkular bitmişti, huzursuzluk bitmişti ve yeni bir başlangıç karşımdaydı.

Benim serüvenim de kısaca böyle. Naçizane tavsiyem, internetten pek çok başarı hikayesi olduğu gibi sonu hüsran olanlarda bir hayli fazla. O yüzden doktorunuzu seçerken sizi anlayacağını, size yardımcı olabileceğini düşündüğünüz kişiyi bulmalısınız ki başarı kaçınılmaz olsun. Tabii ki bence Gülsüm Hoca the best one! Sevgilerimle…

Gülsüm Hoca the best one

40- Vajinismus- İlk seans sonrası aşabildiğimi gördüm

Gülsüm Hanım size çok teşekkür ederim. Vajinismus’un ilk bende olduğunu öğrendiğimde bunu hiçbir zaman aşamayacağımı düşünmüş ve yıkılmıştım. Araştırırken ilk sizin kliniğinizi görmüştüm. Tedaviyi görüşmek için geldiğimde sohbetimiz sonrası aşabileceğimi inanmış olarak yanınızdan ayrıldım ve ilk seans sonrası aşabildiğimi gördüm. Size çok teşekkür ederim. Saygılarımla!

İlk seans sonrası aşabildiğimi gördüm

41- Vajinismus Tedavisi- Tüm hayatı kabusa çeviren bir hastalıktı.

Vajinismus korkulu bir rüya tüm hayatı kabusa çeviren bir sorun gibiydi Gülsüm Hanımı tanıyana kadar… Hiçbir zaman çözemeyeceğimi yıllarca bununla uğraşacağımı sanıyordum. Sürekli internetten çözümler arayıp deneyip durdum birçok doktordan görüşte aldım ama nafile üstelik tedavilerde çok maliyetli ve çözüm olacağı garantisi de yok. Yanılmayıp Gülsüm hanımı tercih ettiğim için çok mutluyum ve çok şanslıyım. Kesinlikle imkânsız dediğim bir sorunu onun güler yüzü deneyimi mükemmelliği insanlığı doktorluğu ve daha sayamadığım birçok pozitif özelliği ile 2.seansta çözebildim. Çok teşekkür ediyorum kendisine. Kesinlikle başka doktorlarda vakit kaybetmeyin.

42- Vajinismus- Severek evlendiğim eşimle bir türlü birliktelik yaşayamıyorduk.

1,5 senelik evlilik sürecimde çok zor günler geçirdim. Severek evlendiğim eşimle bir türlü birliktelik yaşayamıyorduk. Bir öğretmen olarak birçok güçlükle baş etmeme rağmen ilişkiye girememeyi kabullenemiyordum. Bu kadar doğal bir eylemin ne bu kadar zor geldiğini anlayamıyordum. Eşim çok anlayışlıydı, bu benim şansımdı fakat yine de bu durumun üstesinden tek başımıza gelemedik. Sanki bende bir sorun var, orda bir duvar var ve kapalı gibi duygular hissediyordum. Daha fazla vakit kaybetme ilişkimize zarar vermeye başlamıştı. İnternetten araştırıp bulduğum birkaç klinikle görüştükten sonra Ümmügülsüm Hanım kafamıza yattı. Onun güler yüzlü ve anlayışlı tavrı bütün bu zorlukların çok kolay bir şekilde aşılmasını sağladı. Bu yazıyı 2. Seansımın sonunda yazıyorum. Hayatımın zindan olmasına sebep olan duygulardan kurtularak buradan ayrılıyorum.

Severek evlendiğim eşimle bir türlü birliktelik yaşayamıyorduk

43- BEN DE VAJİNİSMUS’U YENDİM

Başta Ümmügülsüm Hanım olmak üzere Dr. Soytürk’e sonsuz teşekkürler. Bir erkek olarak inanın benim için de çok zor bir süreçti. Eşim ile aile birliğimizi bile kaybedecek duruma gelmiştik ancak bu durum gerçekten geçiyor. Yok oluyor, bitiyor. Biz aştık, darısı sizlerin başına. Ümmügülsüm hocama sonsuz teşekkürler. Muallim Bey ve Muallim Hanım’dan Sevgilerle…

44-Vajinismus Tedavisi- Severek evlendiğim eşimle bir türlü birliktelik yaşayamıyorduk.

1,5 senelik evlilik sürecimde çok zor günler geçirdim. Severek evlendiğim eşimle bir türlü birliktelik yaşayamıyorduk. Bir öğretmen olarak birçok güçlükle baş etmeme rağmen ilişkiye girememeyi kabullenemiyordum. Bu kadar doğal bir eylemin ne bu kadar zor geldiğini anlayamıyordum. Eşim çok anlayışlıydı, bu benim şansımdı fakat yine de bu durumun üstesinden tek başımıza gelemedik. Sanki bende bir sorun var, orda bir duvar var ve kapalı gibi duygular hissediyordum. Daha fazla vakit kaybetme ilişkimize zarar vermeye başlamıştı. İnternetten araştırıp bulduğum birkaç klinikle görüştükten sonra Ümmügülsüm Hanım kafamıza yattı.

Onun güler yüzlü ve anlayışlı tavrı bütün bu zorlukların çok kolay bir şekilde aşılmasını sağladı.

Bu yazıyı 2. Seansımın sonunda yazıyorum. Hayatımın zindan olmasına sebep olan duygulardan kurtularak buradan ayrılıyorum. BEN DE VAJİNİSMUSU YENDİM Başta Ümmügülsüm Hanım olmak üzere Dr. Soytürk’e sonsuz teşekkürler. Bir erkek olarak inanın benim için de çok zor bir süreçti. Eşim ile aile birliğimizi bile kaybedecek duruma gelmiştik ancak bu durum gerçekten geçiyor. Yok oluyor, bitiyor. Biz aştık, darısı sizlerin başına. Ümmügülsüm hocama sonsuz teşekkürler. Muallim Bey ve Muallim Hanım’dan Sevgilerle…

Severek evlendiğim eşimle bir türlü birliktelik yaşayamıyorduk

45- Vajinismus Tedavisi- Bekleme. Unutma yalnız değilsin 

Merhabalar, ben 1 buçuk yıllık evliyim. Eşimle 4 yıl flört ettikten sonra evlendik. Düğünden hemen sonra balayına gittik. İlk gün ilişki denemesi yapacağımız sırada çok kasıldığımı ve istemsiz olarak eşimi iterek uzaklaştırdığımı gördüm. Dedim düğün yorgunluğu stresi herhalde devam etmedik o gün. Ertesi gün deneme girişimlerimiz yine başarısızlıkla sonuçlandı ve oturup ağladım. Eşim Allah razı olsun çok anlayışlıydı tatilimizi güzel geçirmek adına tatil boyunca denemeyelim tadını çıkaralım dedi. Eve döndüğümüzde tamam dedim yapabilirim ancak yine denemeler olumsuz sonrası saatlerce ağlama ve umutsuzluk. Kendimi suçlayıp duruyordum neden ben diye.

Araştırmalarım sonucu anladım ki ben vajinismus hastasıydım.

Kendimiz çözebiliriz diye bekledim ama sonuç olumsuzdu. Birkaç aydan sonra artık denemeleri de bırakmıştık. Sinirim çok bozuluyordu. Eşim olur sorun değil yaparız diye teselli ediyordu ama inancım tamamen yok olmuştu.1 buçuk yıl böyle devam etti. Tatil için bu ocakta Ankara’ya geldik. Aklıma yine düştü vajinismustum ve biz bunu kendi başımıza halledemiyorduk. İşte o zaman internetten doktor arayışına girdim ve Dr. Soytürk karşıma çıktı. Hasta yorumları beni çok etkilemişti. Neden olmasın ben de denemeliyim dedim ve ellerim titreyerek telefonu çevirdim. Sibel Hanım %100 çözümü var ve 3 seansta halledebilir olduğunu söyledi bunun üzerine hemen randevu talep ettim. Eşim inanmıyordu 3 seansta nasıl hallolacak bir mucize mi gerçekleşecek dedi. Ne yalan söyleyeyim ben de çok inanamamıştım.

Pazartesi görüşmeye gittik Gülsüm Hanım doktordan çok bi abla gibi yaklaştı ve güvendiğimi hissettim.

Eşim hala inanmıyordu moralimi bozuyordu. Ertesi gün ilk seansa gittik ve normalde yapamayacağım bana imkânsız gelen şeyleri kolaylıkla yapabildiğimi gördük. Evde verilen egzersizlerimizi yine kolaylıkla yapıyorduk. Eşim inanamıyordu. İlişki için hazır haldeydim ancak eşim tedirgindi nedenle 2 gün sonra 2.seansa gittik. Yine her şey çok iyi gitmişti hatta genel muayenemi bile olmuştum akşam ilk denememiz olumlu sonuçlandı. İnanamadık nasıl yani oldu mu şimdi bu muydu dedik. O anki mutluluğu anlatamam. Sadece 3 günde hallolmuştu. Başarmıştık. Eğer bunu okuyorsan sevgili vajinismus hastası hiç bekleme geçen zamanlarınıza çektiğiniz sıkıntılara değmez. Kesinlikle Gülsüm Hanım tercih edebileceğiniz bir doktor.

46-Korkmayın.

Bu yazıyı yazabileceğine bile inancım yoktu benim de. Çok teşekkür ederim, kendime olan güvenim geldi desem abartmış olmam. Şimdi sıra sizde işte, yorumları okuyan taraf değil yorum yapan olmak için hadi. Bekleme. Unutma yalnız değilsin 🙂 sevgilerle…

47- Vajinismus Tedavisi- Eğer benim yazdıklarımı okuyan varsa hiç vakit kaybetmesin derim

Ben 3,5 yıllık evliyim. Eşimi çok severek evlendim. O bana diyordu ki; dünyanın en mutlu çifti biz olacağız, en güzel evlilik bizim olacak. Ama maalesef bu böyle olmadı. Düğün gecemiz tam bir hüsrandı. Daha sonraları ben giderek hem özgüvenimi hem kendime olan saygımı, inancımı, eski neşemi kaybetmeye başladım. Aramızda gitgide büyük anlaşmazlıklar çıktı. Çoğunun da sebebi buydu. Bu durum olmasa bile her şeyi buna bağlıyorduk. Kötü giden hayatımız gittikçe daha kötü hal aldı. Eşim sürekli yardım alalım Doktora gidelim diyordu. Bende kendime olan fazla güvenimden, ben yaparım ben hallederim diyerek 3,5 yıl oyalamış durumdaydım. Her konuda ayaklarım yere sağlam basan birisiyim.

Ama mevzu bu olunca tıkanıp kalıyordum.

Son bir hafta eşim beni dr’a götüreceğini artık çok sıkıldığını söyledi. Ben o hırsla evde egzersiz yapmaya başladım. Denedik, yine denedik, ama yine sonuç hüsrandı. Sibel Hanım’la görüşmüştü. Çok güzel bir konuşma geçmiş. Bana bahsetti. Sonra ben biraz araştırdım. Ümmügülsüm hanım hakkındaki yorumları okudukça, güler yüzlü olmasından çok etkilendim. Ben yeterince üzgündüm ve karşımda güler yüzlü birinin olması benim için önemliydi. En sonunda geldik kliniğe. Güzel bir konuşma ve daha sonra seanslar. İlk seansta çok büyük bir gelişmeyle sorunu çözdük.

İkinci seans daha çok kontrol oldu. Aslında ona bile gerek kalmamıştı.

Ben emin olmak istiyordum. Yani demem o ki; ben bu işi başardım, siz de başarabilirsiniz. Hiç vakit kaybetmeyin. Ben bu yorumları okuyarak buraya geldim. Eğer benim yazdıklarımı okuyan varsa hiç vakit kaybetmesin derim. Hayat çok kısa mutluluğu ertelemeyin.

Vajinismus Tedavisi Eğer benim yazdıklarımı okuyan varsa hiç vakit kaybetmesin derim

48- Vajinismus Tedavisi- Mutlu Yarınlara

Bugün buraya 1 buçuk yılın yorgunluğunu atmış bir şekilde geldim. Allaha hamd olsun…Evet evet tam da 1 buçuk sene…Evlilik hayatım boyunca onlarca denemenin hüsranı anlatılamaz. İnternetteki klinik araştırmaları, şehrimizdeki doktorlar, çektiğim sıkıntılar, yorgunluklar…Hepsi 5 Aralık günü Dr. Soytürk’e gelip Gülsüm Hocamla tanışana kadar. Onun güler yüzüyle, anlayışlı haliyle, kalbinin güzelliğiyle, güzel yaklaşımıyla, eşimin de desteği, azmi ve sabrıyla atlattım çok şükür. Yalan değil bende ilk nette okuduğumda 3 seansta bittiğine inanamadım. Ama isteyince her şey mümkün bunu anladım. İnanın o kadar basitmiş ki bunu anlamak 1 yılımı aldı ama olsun içimdeki o rahatlığı mutluluğu anlatmak mümkün değil. Anlatılmaz yaşanır dedikleri bu olsa gerek. Ben ta Erzurum’dan geldim. İsteyince mesafeler de kısalıyor buna inanın ve hiç vakit kaybetmeden Dr. Soytürk’e gelip Gülsüm Hocamla tanışın ve sorunu bir an önce çözün. Yeter ki isteyin.

Kolayı zorlaştırmayın.

Bu mutluluğu hepiniz yaşayın tıpkı benim gibi…Gülsüm Hocam, Sibel Hanım ve adını bilmediğim güler yüzlü Ablam her şey için teşekkürler…İyi ki varsınız. Bu iyiliğinizi hayatım boyuna unutmayacağım…Seviyorum sizleri

Vajinismus Tedavisi Mutlu Yarınlara

49- Vajinismus Tedavisi- 3,5 yıldır yapamadığımızı 10 dakikada yaptık

Üç buçuk yıllık evliliğimizde ilk defa kendimize dair bir şey yapma kararı aldık ve Dr. Soytürk’ü aradım. Sibel Abla bana Vajinismus hastalığına dair benim içimden geçenleri benden daha iyi dile getirdi. Akşamına eşimle sitedeki yorumları okuduk ve 02.02.2018 Cuma günü kliniğe geldik. Sıcak ve güler yüzün hiç eksik olmaması çok rahatlattı. Doktor hanım eşimi seansa aldı ve 10 dk kadar sonra beni çağırdılar ve bizim 3,5 yıldır yapamadığımızı 10 dakika içinde bittiğini gördüm. Seans sonrası eşimi ilk evlendiğimiz an ki gibi görmeye başladım. Burada sabrı, saygıyı ve iletişimi çok güzel öğrendik. Hem keşke bu kadar beklemeseydik diyorum hem de iyi ki Dr. Gülsüm Hanımın yanına gelmişiz diyorum. İyi niyet ve anlayışınız için Sibel abla sana ve Doktor hanıma çok teşekkür ederim. Yüzünüzdeki gülümsemenin daim olması dileği ile…

Vajinismus Tedavisi 3,5 yıldır yapamadığımızı 10 dakikada yaptık

50- Vajinismus Tedavisi- Gözlerindeki Işık Çare oldu

Merhaba, öncelikle gözlerinde parlayan ışığın bana cesaret verdiği Ümmügülsüm hocama ve güler yüzlü çalışanları Nejla ve Sibel hanıma çok teşekkür ederek başlamak istiyorum. Ben üç aylık evliyim. İlk günden itibaren cinsellik anlamında herhangi bir şey yaşayamamıştık. Eşimi çok seviyordum fakat bana yaklaştığı zaman içimi büyük bir korku ve sıkıntı sarıyordu. Aslında içten içe bu psikolojik sıkıntının (kesinlikle hastalık demek istemiyorum) ben de var olduğundan şüpheleniyordum fakat bunu kendime itiraf etmek bile zor geliyordu. Eşimle yaptığımız uzun konuşmalar ve araştırmalarımız sonucunda bu durumun ben de var olduğunu kabullendim ama bundan sonraki süreç tedavi kısmını kabul etmekti yine bu noktada eşimin desteği beni Ümmügülsüm hocayla tanıştırdı. Ülkenin en kuzeydoğusundan Kars’tan kalkıp hocama başvurduk iyi ki de yapmışım sadece 1-1,5 saat içerisinde kadın olarak kendime olan güvenimi geri getirdi.

Belki benim gibi olup bunları okuyanlar 1 saat içinde ne olabilir, nasıl bir tedavi uygulayabilir diye düşünebilir ki ben de bu şekilde düşünüyordum ama “sihirli bir el” gibi dokundu doktor hanım.

Aslında söylenebilecek şey çok var ama kısaca özetlemek gerekirse özgüvenimi, evliliğimdeki sevgi ve mutluluğu arttırmama yardımcı olan hocama sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Böyle bir durum içerisindeyseniz süreyi uzatmadan ve ertelemeden gidin. Bu psikolojiyle bir gün bile yaşamak size çok büyük bir külfet…

51- Vajinismus- 3 ay sonra sayenizde hamile kaldım

Merhaba, 3 sene önce kliniğinize başvurmuştuk Vajinismus nedeni ile. Bize aşılması imkânsız gibi gelen ve zamanla normalmiş algısı yaratan rahatsızlığımızı 3 seansta çözmüştünüz. Ben 3 ay sonra sayenizde hamile kaldım. Ve şu an kucağımda 4 aylık dünyalar güzeli bir kızım var. Üstelik normal doğum yaptım. Her Çukurambar da kliniğinizin önünden geçerken anarız sizi eşimle, tekrar teşekkürler…

52- Bu kadar basitmiş diyorum…

İnanın bana en zor vakıalardan biriydim 6 yıllık evli ve çözümsüz vakaydım ve şimdi aslında “Çocuk gibi kandırılmışım o efsanelerle” bir şey yokmuş, boşunaymış diyorum. Şimdi 3. Seansa gebelik muayenesine gidiyorum. Mutluluğumu ve hayatımızı bize tekrar verdiğiniz için size minnettarız, cansınız iyi ki varsınız Canım Doktorum. Saygılarımla,G.G.

53- Vajinismus Tedavisi- O kadar güzel acısız, ağrısız yöntemlerle ilerledik ki 2 seansta çözüme kavuştum

Ben 13 aylık evliyim, eşimi çok çok severek evlendim. Evliliğimizden önce de 10 yıllık bir geçmişimiz var. Evlendikten sonra ilk gece denememizde başarılı olamadık. Ama ilk gece olduğu için önemsemedim. Nasılsa olur dedim. Zaman ilerledikçe de başarılı olamadım. Hatta belli bir zaman sonra denememeye bile başladık. Ama evliliğimin en güzel günleri bunu sürekli düşünerek kabusa dönüştü. Bunun altında ezilmeye başladım. Sonra sadece durumu öğrenmeye hastaneye kadın doğum uzmanına gittim. Fakat bu da bir çare olmadı. Sonra internetten araştırmaya başladım. Gülsüm hocamın sitesini gördüm. Orada yazılan, şimdi benim de çok şükür yazabildiğim hikayeleri okudum. Yıllarını böyle kabusla geçiren hastaların 2 seansta kurtulduğunu okudum ve bütün cesaretimi toplayıp ben bunu yeneceğimi söyledim. Eşime gidiyoruz dedim.

Kliniğe geldiğimde daha kapıdan girer girmez karşılaştığım güler yüzlü insanlar bile rahatlamama yetti.

Doktor hanımın güler yüzü, bana bir abla gibi yaklaşması motivasyonumu daha da artırdı. Ve seanslara başladık. O kadar güzel acısız, ağrısız yöntemlerle ilerledik ki 2 seansta çözüme kavuştum.13 ay kendime neden bu eziyeti yaşattığımı düşündüm. En güzel günlerimi neden kabusa çevirmiştim. Keşke daha önce okusaymışım. Gülsüm hocamı daha önce tanısaymışım. Eğer evliliğinizde böyle bir sorunla karşılaşırsanız, lütfen ertelemeyin. En güzel günlerinizi, evliliğinizi ne kendinize ne de eşinize kabusa çevirmeyin. Ben kurtuldum. Şimdi sıra sizde…

Vajinismus Tedavisi O kadar güzel acısız, ağrısız yöntemlerle ilerledik ki 2 seansta çözüme kavuştum

54-Vajinismus Tedavisi- Kâbus bitti

Evet vajinismus hayatımın en büyük kâbusu ve en acı veren başarısızlığı oldu. Ben İzmir’den vajinismus tedavisi için geldim. Burada yazan arkadaşlar gibi yıllar sürmedi belki ama benim için 3 hafta bile çok korkunçtu. Çünkü eşimin daha önce görmediğim öfke nöbetlerine şahit oldum ve bir kez şiddet uyguladı. Belki bu yüzden çok hızlı tedavi olmaya karar verdim. İzmir’de bir doktor tedavi sürecinin 3-4 hafta süreceğini söylemesi üzerine 2-3 gün içinde burada çözüm oluyor diye geldik. Ümmügülsüm hocam gerçekten çok sabırlı ve güler yüzlü. Benim kadar onu zorlayan olmamıştır sanırım.

Eşimle ayrı konuşması çok işe yaradı ve inanılmaz şekilde oda çok sakindi.

Fakat benim ikinci seansımda bile hala korkumu tam bitirememiş ve buradan çözemeden ayrılma korkusu yaşıyordum. Benimle seans dışında belki 1 saat konuştu. Onun verdiği güven hissiyle otelimize gidip denediğimizde başarmıştık. Eşim ve ben inanamadık. Eminim pek çoğu hastada ilk denemede aynı hissi yaşıyordur. Sonrakiler daha kolay oldu. 3 hafta, 6 ay ya da 10 yıl hiç fark etmiyor. Bu illet korku kendiliğinden geçmiyor. Bunu kendinize ve eşinize yaşatmayın. Bu kadar kısa sürede çözülebilen vajinismus denen illetten hemen kurtulun. Hocam size ve güler yüzlü çalışanlarınıza da binlerce teşekkürler.

55- Vajinismus Tedavisi- Kendinize güvenin!

Merhaba ben 5 yıllık evliyim. Bu sorunu bir gün çözebileceğimi düşünerek hep erteledim. Ne zaman çözeceğimi de hatta çözebilecek miydim onu da bilmiyorum. Ümmügülsüm hocamı internet aracılığı ile buldum. Bütün yorumları okudum. Okudukça inancım arttı ama tedirginliğim, ne olacakta geçecek düşüncem hiç bitmiyordu. Heyecan ve endişeyle geldiğim bu klinikten inanın çok mutlu bir şekilde ayrılıyorum. 2 seansta başardık. Hocam gerçekten çok rahatlatıyor ve güven veriyor. Asla ertelemeyin, doğru yerdesiniz. Kendinize güvenin. Hocam yalnızca sizi değil, eşinizi de rahatlatıyor. Eşinizin desteği ve rahatlaması çok önemli. Herkese çok teşekkür ediyorum…

Vajinismus Tedavisi Kendinize güvenin

56- Vajinismus Tedavisi- Her derdin bir şifası vardır

Ben 6 aylık evliyim ve bu 6 ayda neredeyse yapmadığım şey kalmadı diyebilirim. Çok fazla denedik ve çok yorulduk, yıprandık. Hep bir umut bekledik. Eşimle konuşup psikiyatriste gitmek istedim, ya da operasyonla kızlığımı aldırabilirdim. Sonra son kez internette araştırdık. Ümmügülsüm Hocayı bulduk. Çok tereddütlüydüm. Yine olmazsa diyordum. Ama Allah’ın izniyle ve Gülsüm hocamın mütevazı tavrı ve size karşı olan rahat tavrıyla güvenerek bu yola çıkıyorsunuz lütfen daha fazla ertelemeyin. Her derdin bir şifası vardır. Burası da öyle. Çok çok çok memnun kaldık. İyi ki tanışmışız, iyi ki gelmişiz. Gülsüm hocama çok teşekkür ederim. Mesleğinin devamında çok daha güzel başarılar elde edeceğini umuyorum. Herkese teşekkür eder, sağlıklı, huzurlu yıllar dilerim.

Her derdin bir şifası vardır Vajinismus Tedavisi

57- Vajinismus Tedavisi- Diyarbakır’dan geldim.

Merhaba, ben 5 aylık evliyim. Ümmügülsüm hocamı internet aracılığıyla buldum. Açıkçası ilk başlarda çok tereddütlerim vardı. Çare olur mu gerçekten doğru tedavi bu mu diye çok düşündüm çünkü denemediğim yol kalmadı. Diyarbakır’dan geliyorum ben buraya gelmeden önce psikoloğa gittim ve hiçbir olumlu yönünü görmedim. Kesinlikle Vajinismus hastaları için çözüm Ümmügülsüm hocam. Onun güler yüzü sıcaklığı öncelikle her şeyin ötesinde rahatlayıp evet ben bunu çözebilirim demenize vesile. Her şey için çok teşekkür ederim. Bu sorunu çevremden duyduğumda tek tavsiyem olacaksınız. Sizi ve Sibel ablayı çok sevdim. Her şey gönlünüzce güzel olsun inşallah…Sizi hiç unutmayacağım…

Vajinismus Tedavisi- Diyarbakır’dan geldim

58- Vajinismus Tedavisi- Okuduğum yüzlerce başarı hikayesinin ardından bir gün ben de yazabileceğimi hiç düşünmemiştim

Okuduğum yüzlerce başarı hikayesinin ardından bir gün ben de yazabileceğimi hiç düşünmemiştim. 4,5 yılık evli ve 1 çocuk annesiyim. Evliliğimin 2.yılında vajinismus sorunum devam ederken hamile kaldım. Doğumdan sonda 2 sene geçti ve ben hala vajinismustum. Sanki bu dünyada herkes bu sorunu yense bile ben yenemeyecek gibi hissediyordum. Daha önce de gittiğimiz doktorlar, psikologlar olmuştu ama sonuç hep aynıydı, başarısızlık…Boşanmayı bile düşündüğüm, artık vazgeçtiğim bir anda Ümmügülsüm Hoca aklıma geldi. 2 sene önce doğum zamanında tanışmıştım kendisiyle ve Ekim ayının sonunda kızımızı da alarak Antalya’dan düştük yollara. Kısıtlı bir sürede, keyifli bir sohbetle, sanki çok basit bir problemi çözüyormuş gibi bitirdi her şeyi. 3.seansın sonunda artık başarmıştım. Vajinismusun insana yaşattığı kâbusu çok iyi bilen birisi olarak söylüyorum;

Evet bittiğinde bu muymuş diyorsunuz ancak maalesef bunu profesyonel bir yardım almadan söylemek neredeyse imkânsız.

Çözüm yolunu hastanın durumuna göre şekillendiren Ümmügülsüm hocam bu konuda bence mükemmel. Bunun yanında mesleğini ticari kaygılardan uzak, hakkıyla yapan bir doktorla tanıştığım için çok mutluyum. Kendisine ve ekibine sonsuz teşekkürler. En yakın zamanda görüşmek dileğiyle…

Okuduğum yüzlerce başarı hikayesinin ardından bir gün ben de yazabileceğimi hiç düşünmemiştim

 59- Vajinismus Tedavisi- Vajinismus nedir bilmiyordum

Vajinismus nedir bilmiyordum, internette araştırma sonucunda ben vajinismus olduğumu öğrendim. Çok araştırdım her aradığımı klinik altı bin tl en düşüğü de beş bin tl dedi ve ben sorunumu anlatamadan direk parayı öne sürdüler, açıkçası güvenemedim. Sonra Dr. Soytürk’ü buldum ve Sibel çıktı o kadar samimi geldi ki ona sorunumu anlattım ve isteyerek sabırla dinledi. Sonrasın da Ümmügülsüm hocayla da konuştum ve gitmeye karar verdim iyi ki de gitmişim hem diğer kliniklerden daha makul bir fiyat hem de güvenilir. İlk seansta çözdük ve kurtuldum. Vajinismus olanlara sesleniyorum vakit kaybetmeyin ve gidin emin olun ki gittiğinizde mutlu ayrılacaksınız. Sakın ertelemeyin zaten gittiğinizde Ümmügülsüm hocayı ve Sibel’i gördüğünüzde doğru yerdeyim diyeceksiniz ben tekrar çok teşekkür ederim Ümmügülsüm hocama ve Sibel’e…

60- Vajinismus Tedavisi- Soğumuştuk

Öncelikle çok sevgili Ümmügülsüm hocama teşekkür ederim Allah Ondan binlerce kez razı olsun. Ben vajinismus olduğumu hocamızla tanışmadan önce bir devlet hastanesinde öğrendim. tedavinin 6-8 hafta süreceğini ve bu süreçte eve misafir gelmeyeceğini haftada bir kez şık giyinip yemeğe çıkacağımızı her gün eşimin hediye alması gerektiğini söyledi zaten biz bunları duyunca soğumuştuk tedavi olmaktan ama bir hafta denedik sırf bu illetten kurtulmak için fakat konuşarak bir şey olmayacağını anlamıştık ve araştırmaya devam edip hocamızla tanıştık ve 3 günde bitireceğini söylediğinde hocamız 8 haftadan sonra çok şaşırmıştık ki öylede oldu çok şükür kesinlikle aklınızda asla pürüz kalmadan tek güveneceğiniz adres Ümmügülsüm hocamız güler yüzü ses tonu ilgisi.. İyi ki size güvenmişiz hocam çok teşekkür ederim.

61- Vajinismus Tedavisi- Bilinçaltımdaki yanlış algı

Gülsüm Hanım, çok teşekkür ederiz. İyi ki sizinle karşılaştık. Şu anda sağlıklı bir hamilelik süreci geçirmem de sizin önerilerinizin payı büyük. Saygı ve sevgilerimle… Hoşça kalın.

62-Vajinismus Tedavisi- Geç Kalmış Hikâye

Merhaba Gülsüm Hanım, Bebeğimiz rahmimde büyürken ben de size karşı minnettarlığımı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Çok geç oldu hikayemi paylaşmak ama sonunda başlangıç yapabildim. Ben vajinismusu bir hastalık değil psikolojik bir rahatsızlık olarak tanımlıyorum. Her şey cinsel yaşamı kabullenmek ve ona alışmakla başlıyor. Ben kocamla ilk geceyi sağlıklı bir şekilde geçiremedim. Başta her şey güzeldi ama asıl kısma geldiğimizde ben kendimi kastım. Daha sonraları da denememize rağmen başaramadım.

Bu sıkıntıyla karşılaşmam çocukluğumdan beri cinsellik hakkında sağdan soldan yalan yanlış bilgiler edinmemden kaynaklanıyordu.

Ben cinselliği hep kulaktan dolma bilgilerle öğrenmeye(!) çalıştım. Hiçbir zaman ne bir kitap okudum bu konuda ne de bir yazı. Sadece evliliğe karar verdiğim zaman okudum biraz. Ama çocukluktan beri duyduğum yalan yanlış bilgiler bilinçaltımda öyle bir yer etmiş ki… Evliliğimizin ilk yılında internetten araştırarak Gülsüm Hanım’a ulaştık. O kadar içten, güler yüzle karşıladı ki bizi. Yaşadıklarımı ona anlatırken yıllardır tanıdığım bir dostumla konuşur gibiydim. O da öyle can kulağıyla dinledi ki. Hem benle hem eşimle konuşarak her ikimizi de rahatlattı. Üç dört seans gittim. İşin gerisi kocamla bana kalıyordu. Gülsüm Hanım’ın tavsiyelerini dikkate alarak evde de tedaviye devam ettik. Bu konuda kocam bana çok destek oldu. Beni psikolojik olarak rahatlattı, espriler yaptı ve konuşmalarıyla, cinselliğe dair olumlu sözleriyle bana hep destek oldu.

Bu sorun kendi başına çözülmüyormuş meğer.

Kocanızın bol bol destek olması ve sorunun giderileceğine inanması gerekiyor. Bir gün benim isteğimle evliliğin ödülü olan cinsel yaşantımıza başladık. Cinsellik çocukluğumdan beri duyduğumdan çok farklıydı. Bir kara basan değil evliliği güzelleştiren, karı-koca ilişkisini mutluluğa taşıyan bir olguydu. İki yıldır evliyiz ve bebeğimizin doğmasını bekliyoruz. Bir önerim var bu yazıyı okuyacaklara: Sadece bebek sahibi olmak için vajinismusu yenmeye çalışmayın, sağlıklı bir evlilik sürdürmek istiyorsanız bir an önce tedaviye başlayın. Biz öyle yaptık.

63- Vajinismus Tedavisi- 19 ay çektiğim ve çektirdiğim bütün sıkıntılardan kurtulmuştuk

Kafamda bin bir soruyla geldiğim bu şehirde bu kadar kolay olacağını hiç tahmin etmemiştim. İlk seansımda Ümmügülsüm Hocam çok başarılı olduğumu söyledi ve aynı seansa 2.günün egzersizlerine geçti. Onun güler yüzü sayesinde daha muhabbet ederken yapamadığım şeyleri nasıl yaptığımı gördüm. Kasılmalar bana değil artık ben kaslarıma hükmediyordum. O gün bize yapacağımız egzersizleri verdi. Benim tepkilerimin normalliğine göre ilişki denemesi yapmamızı bile istedi. Çok şaşkın ve mutluydum. Ama otele gidince başa dönmekten de korkuyordum. O gece yol yorgunluğu ağır bastı erkenden uyuduk. Sabah kahvaltıdan sonra önce ödevlerimizi yaptık. Baktık ki kasılmalarım yok. Her şey benim kontrolüm altında. Daha önce yapamadığım şeyleri çok rahat yapabiliyorum Rabbim’e hamd olsun. Ardından seansa gittik ama olup olmadığından emin değildik.

Ümmügülsüm Hocam kontrollerimi yaptı. Artık sorunun ortadan kalktığını söyledi.

Ben hem şaşkınlık hem mutluluk hem de daha tarifini yapamadığım bir sürü duyguyu aynı anda hissettim. 19 ay çektiğim ve çektirdiğim bütün sıkıntılardan kurtulmuştuk. Bu kadar kolay olduğuna inanamıyordum. Bu sıkıntıyı yaşayan herkese tek tavsiyem daha fazla ertelemeyin. Bu hastalığın diğer ismi “Erteleme Hastalığı” çünkü. Rabbim herkesin şifasını versin. Ümmügülsüm Hocam gibi hayırlı insanlarla karşılaştırsın (Âmin) Hocamın da Sibel Abla’nın da diğer çalışan ablanın da ömür boyu duacısı olacağım. 10 Kasım.2017

19 ay çektiğim ve çektirdiğim bütün sıkıntılardan kurtulmuştuk

64- Vajinismus- Ertelemek çözüm değil harekete geç

Merhaba benim ismim Esma. Öğretmenim ve ailemin ilk çocuğuyum. Altı yıl beklenen bir evlat…Mutlu bir ailem vardı. Güzel bir çocukluk geçirdim. Annem ve Babamdan Allah razı olsun. Bütün hayatım boyunca ne istediysem yaptılar. Çocukluğuma dair güzel anılar biriktirdim. Yalnız bir gün oturma odamızda yalnızken küçükken hem benim hem kardeşlerimin yattığı önü korumalı tahtadan bir çit ile çevrili karyolanın korkuluklarının üzerine çıktım. O duvardaki bir şeye uzanırken ayağım kaydı ve korkuluk iki bacağımın arasına gelecek şekilde çok sert bir biçimde düştüm. Başım döndü gözlerim karardı. Bir süre yatakta yatıp kendime gelmeyi bekledim. Canımın acısı geçtiğinde ilk işim cinsel organımın kanayıp kanamadığına baktım. Kan yoktu ama o korku hep içimde kanadı. Bu olaydan anneme hiç bahsetmedim. Hem üzülecek hem korkacak diye. Bu olayı yaşadığımda 10-11 yaşlarında olmalıyım.

Bu olayı ne zaman hatırlasam o acıyı hep duyuyorum.

Başıma gelenlerde bu olayın etkileri olduğunu şimdi şimdi anlıyorum. Üniversite 2. Sınıfta eşimle tanıştım ve ona aşık oldum. Farklı şehirlerde, farklı üniversitelerde olsakta birbirimize duyduğumuz sevgi her geçen gün arttı. Kız partilerinde anlatılan kötü “ilk gece hikayeleri” artık beni eskisi gibi korkutmuyordu. Eskiden ne zaman konusu açılsa karnıma ağrılar girerdi. Onun sevgisi ve özlemiyle bu korkumu yendiğimi düşünüyordum. Okul bittikten sonra hemen evlenmeyi planlarken atamamızın olmaması, maddi imkansızlıklar, farklı şehirde yaşadığımız için aylarca görüşememek askerlik derken çok sıkıntılı bir süreç yaşadık. Çok şükür eşim atandı ve 5. Yılımızda evlendik. Her şeyime o kara özendim ki…Gelinliğim 3 ayda dikildi. Kuşağımdan ayakkabıma, çiçeğimden anı defterime kadar her şey kusursuzdu. İnanır mısınız çok ağlak bir insan olmama rağmen kına gecemde bir damla gözyaşı dökmedim.

Çünkü yıllardır beklediğim gün gelmişti. Artık kavuşacaktık.

Çok şükür güzel bir düğünden sonra kavuştuk. İlk gecemize güzel başlamamıza rağmen istemsiz kasılmalar olduğunu fark ettik. Eşim zorlamadı. Balayına gidince daha rahat olacağını söyledi. Bir sonraki gün balayına gittik. Altı gün orada da hiçbir şey hayal ettiğimiz gibi olmadı. Ve her şey daha da kötüydü, Korku, terleme, kasılma, ağlama krizleri, acı her şey birbirine karışmış bir kaosun içine düşmüştük. 1,5 yıl bu kaosun içinde evliliğimize devam ettik. Tabi bu süreçte aklınıza gelebilecek her yolu denedim. İki farklı hastanede kadın doğum uzmanına gittim. Fiziksel olarak hiçbir sorunumun olmadığını, her şeyin normal olduğunu söylediler. Ardından bir psikolog bir psikiyatri denemem de oldu. Birini yapamayınca diğerine geçemediğim bir dizi egzersizler önüme kondu. Tabi bu süreçte ilişki denemeleri yapmak da yasak. Devam edemedim daha fazla yarım bıraktım.

Sonra nazardır, büyüdür derken bir Hoca denememizde oldu. Tabi sonuç yine hüsran.

Daha sonra eşimle hiçbir yere gitmeyip kendimiz farklı pozisyonlar, kayganlaştırıcılar, kas gevşeticiler kullanarak denemelere devam ettik. İlk zamanlardaki halime göre büyük aşama da kaydettik. Artık eskisi gibi korku, panik, terleme, bağırma ve ağlama krizleri yoktu. Her şey öncesinde güzel başlıyor ama ne zaman penis ve vajina karşı karşıya gelse istemsiz kasılmalar başlıyordu. İnternet araştırmalarımdan vajinismus olduğumu anlamıştım. Vajinismus tedavisini araştırdım. Gördüm ki İstanbul ve Ankara da sırf bunun için açılmış tedavi merkezleri var. Bir sürü yerle konuşup bilgi aldıktan sonra en çok Ümmügülsüm Hocamın yeri “Dr. Soytürk” e ısınmıştım. Tabi burada Sibel Abla’nın kendilerinden emin konuşmalarının büyük payı oldu. Sonunda Ankara’ya geldik. İlk seansım harika geçti. Artık daha umutluyum ve başaracağıma inanıyorum Allah’ın izniyle…09.Kasım.2017

Ertelemek çözüm değil harekete geç 1 Ertelemek çözüm değil harekete geç 2

65-Vajinismus- Beni sevgili doktorum kurtardı

Buranın çok değerli çalışanlarına başta çok çok sevgili doktorum Ümmügülsüm hocama teşekkür ediyorum. Ben K.Maraştan geldim ve memnun oldum. Bu vajina sıkıntısından kurtuldum 3 aylık evliyim. Beni sevgili doktorum kurtardı bir günde ne kadar teşekkür etsem az sevgili hocama teşekkürler…

Beni sevgili doktorum kurtardı Vajinismus Tedavisi

66-Vajinismus- Lütfen beklemeyin

Sonunda bende burada hikayemi paylaşıyorum çok şükür. Bana 3 yıl gibi gelen ama 3 aylık evlilik sürecimde bu hastalıkla karşılaştım. Eşimle evlenmeden önce 4 yıl süren bir arkadaşlık ve nişanlılık dönemi geçirdim. Onunla yakınlaşmak evlenmeden önce hoşuma giderken evlendikten sonra bu yakınlaşma cinsel birleşme ile biteceğini düşünmek beni tedirgin etti. Artık yakınlaşmadan bile kaçmaya başlamıştım. Hayat arkadaşı olarak seçtiğim o insandan artık uzak durmaya başladım ve aramız bozulmaya kavga etmeye başladık. Samsun’da bir kadın doğum uzmanına vajinismus için sonunda başvurdum. Keşke gitmeseydim. Bu muayene beni çok rahatsız etti. Muayene sonrası doktor kızlık zarı çok kalın vajinismus tedavisi öncesi ameliyat etmeliyiz dediğinde çok korktum. Eşim çözüm olacaksa ameliyat olmamı istiyordu ben gitmek istemeyince Ankara da Dr. Soytürkte Ümmügülsüm hocayı buldu.

Başta çok tereddüt ettim ama bu evliliğin devamı için denemem gerekiyordu.

Hasta yorumlarını okuyunca biraz rahatladım fakat kliniğe giderken çok korkuyordum. Nihayet doktor hanımın odasına girdik. Benim eşimin dokunmasına izin vermemin çok büyük başarı olduğunu ve bir seansta bitebileceğini söylediğinde çok şaşırdım. Ümmügülsüm hanım seansın 10. Dakikasında rahatlayacaksın dediğinde inanamamıştım ama aynen öyle oldu. Ve seans sonrası bugün ilişki deneyin ve yarın gelin dedi. Ertesi gün her şey bitmişti. Diğer doktorun kalın mutlaka alınmalı dediği kızlık zarı kanamamıştı bile. Bana mucize gibi gelen hasta hikayeleri şimdi benim için gerçekleşti. Ben üç ay zor dayandım lütfen beklemeyin yıllarca bu hastalıkla nasıl yaşıyor insanlar evlilikler nasıl devam ediyor bilmiyorum. Bu mucizeyi gerçekleştiren Ümmügülsüm hocama ve ekibine tedavi sırasında destek olan eşime çok teşekkür ederim. Artık çok mutluyum. Lütfen sizde beklemeyin…

67-Vajinismus- Aşılamaz olduğuna kendimi inandırdığım sorunum 1 hafta içerisinde çözüldü

Gülsüm Hanımla ilk tanışmamız 2015 yılında yaklaşık 3 yıldır çözmeye çalıştığım Vajinismus sorunu sayesinde oldu. Mutlu bir evliliğim olmasına rağmen eşimle bir türlü bu sorunumuzu aşamıyorduk. Çocuk nedeniyle üzerimizde artan çevresel baskı artık o kadar ağırdı ki artık profesyonel bir yardım almamızın kaçınılmaz olduğunun farkına vardık. Yaptığımız kısa araştırma şanslıydık ki karşımıza Gülsüm Hanımı çıkardı. Kafamda yıllardır büyüttüğüm, aşılamaz olduğuna kendimi inandırdığım sorunum 1 hafta içerisinde, sanki bir sihirli değnek değmişçesine ortadan kayboldu. Sorunumun çözülmesine sevinmiştim sevinmesine de, çok kısa bir sürede çözülecek bir sorunun eşimle 3 yılımı hayatımdan çalmasına çok üzülmüştüm. Şu an benim gibi bu sorunu yaşayanlara tek söyleyeceğim zamanınız çok kıymetli ve lütfen daha fazla geç kalmasınlar.

Gülsüm hanımın ikinci kez kapısını çaldığımda ise bir kez bambaşka bir sorunla başım dertteydi.

Yapılan testler sonrasında yumurtalık rezervimin düşük olduğunu ve bir an önce tüp bebek tedavisine başlamam gerektiğini öğrendim. Aylardır düzgün bir şekilde regl olamıyordum ve bu da beni hem psikolojik hem de fizyolojik olarak çok zorluyordu. Aslında bilimsel olarak normal bir şekilde hamile kalmam ancak bir mucizeydi. Gülsüm hanımın zamanında ve doğru yönlendirmeleri sayesinde öncelikle bu işin en önemli parçası olan psikolojimi düzeltme kısmına odaklandık. Sonrasında ise hamilelik için bedenimi hazırlamaya başladık. Gerçekten de birkaç hafta sonrasında kendimi daha iyi hissetmeye, vücudumun tedaviye yanıt vermeye başladığını gördük. Gülsüm Hanımın konuya olan hakimiyeti ve beni bu süreçle ilgili olarak ayrıntılı olarak bilgilendirmesi, başarı kadar başarısızlığın da bu işin bir parçası olduğunu anlatması bana doğru yolda olduğumu hissettirdi.

Tedavim boyunca iyi bir Kadın Doğum Uzmanı ile çalışmanın ayrıcalığını hep hissettim.

Ve sıkı durun, tedavinin başında tüp bebek ile hamile kalma şansım çok düşük olan ben, şu an normal yollarla 4 haftalık hamileyim. İnandığınız ve doğru insanlarla çalıştığınız sürece neler olabileceğini adeta yaşayarak gördüm. Hikayemi, benzer sorunlar yaşayan herkese yol göstermesi ve umutlarını kaybetmemeleri için paylaşmak istedim. Bu yolculuğumda yanımda olan ve desteklerini esirgemeyen başta Gülsüm Hanım olmak üzere tüm Dr. Soytürk ekibine teşekkür borçluyum. Ayrıca bana bu süreçte sonsuz sabrını ve desteğini sunan hayat arkadaşıma da minnet borçluyum. Hayatımda olduğu için her gün binlerce kez şükrediyorum. Minik mucizemin sağlıklı bir şekilde kollarıma almak için sabırsızlanıyorum. Her şey için çooook teşekkürler, sonsuz sevgiler…

Aşılamaz olduğuna kendimi inandırdığım sorunum 1 hafta içerisinde çözüldü

68- Vajinismus- Hayret edeceksiniz

Merhabalar, ben 10 aylık evli bir bayanım adını dahi söylemek istemediğim bu durumu yaşayacağımı hiç düşünmezdim çünkü eşimle severek ve 10 yıllık bir sevginin ardından evlenmiştik. Bu durumun başta çok normal olduğunu düşündüm ilk önce 1 hafta olmasa da normal, sonra 1 ay sonra birkaç ay derken hep ertelediğimi gördüm. Kendi kendimize halledebileceğimizi sanıyorduk ama olmuyordu. Tabi bu süre içinde kendi kendimi sorguluyordum neden yapamadığımı, herkesten farklı olduğumu düşünüyor bunu kendimde bir eksiklik olarak görüyor içten içe üzülüyordum bu durumu eşime de yansıtmak istemiyordum. Tam olarak karı koca olamadığımızı düşünüyordum. Hep aklımda sorular vardı. Bunu kendi başıma çözemeyeceğimi anlayınca internetten bir araştırma yapmaya başladım aslında araştırma yaparken bir yandan kendi kendimi de ikna etmiş oluyordum.

Araştırmalarım neticesinde karşıma Dr. Soytürk çıktı, 3 seans ve %100 başarı diyordu.

Okuduğum yorumlar hep olumluydu, o yorumları okurken ne kadar gözyaşı döktüm anlatamam, her başarı hikayesinde sevindim acaba ben de böyle yorum yapabilecek miyim dedim ve şu an şükürler olsun ki yapıyorum. İyi ki de Dr. Soytürk’ün kapısını çalmışım, çok memnun kaldım. Eşim bile hayret etti. Kliniğe gitmemi sağlayan şey sadece yorumlar değildi elbette, doktorum Ümmügülsüm Soytürk’ün o sıcak gülüşünü görünce tamam dedim. Alanında uzman oluşu, sakinliği, sıcaklığı bu durumun üstesinden gelmemi sağladı. Zaten bu durum genelinde psikolojik bir süreç olduğundan doktorumun bana karşı tavırları çok önemliydi bu açıdan Ümmügülsüm Hoca’nın bana karşı yaklaşımı harikaydı.

Onunla karşılaştığım için çok mutluyum.

Dilerim bizim yüzümüzü güldürdüğü gibi kendi yüzü de hep güler. Ben il dışından geldiğim için elbette tereddütlerim vardı. Hatta gelene kadar birkaç gece uyuyamadım bile fakat kliniğe girdiğinizde Ümmügülsüm Hocayı gördüğünüzde rahatlıyorsunuz zaten ona teslim olmamak elinizde değil.3 seansın sonunda bu durumun çözüleceğini görüp kendiniz bile nasıl olduğuna hayret edeceksiniz. Bu durumu sakın ertelemeyin, her şeyin bir çözümü varmış arkadaşlar, sadece işin uzmanına rast gelmek önemli olan…Sibel ve Nejla ablalarıma da bize evimizi aratmadıkları için, güler yüzleri ve sıcakkanlılıklarıyla bizi sardıkları için çok teşekkür ederim…

69- Vajinismus- Onlarla tanışmak için bile gelinir ve sorununuz 3 seansın ardından giderilir

Merhaba, ben 10 aylık evli bir bayanım adını bile anmak istemediğim bu durumla karşı karşıya kalacağım aklıma dahi gelmezdi çünkü 10 yıllık bir sevginin ardından evlenmiştik. İlk aylarda yapamamamızın normal olduğunu düşünüyordum kendi kendimize aşabileceğimizi düşünüyorduk fakat öyle olmuyordu ve zaman hızla geçiyordu. Kendi kendime bu durumu çözemeyeceğimi düşündüm ve küçük çapta bir araştırma yapmaya başladım bir yandan da kendimi doktora gitmeye ikna ediyordum çünkü doktora gitmek bile büyük bir aşamaydı benim için, bizim için… Ümmügülsüm Hoca için yazılanlar, güler yüzü bu kararı almamda büyük etken oldu gerçekten. Ayrıca şehir dışından gelmek çok daha zordu ya yine olmazsa tereddüdündeydim ama gerçekten burada yazılanlar doğru arkadaşlar.

Kliniğe gelene kadar birkaç gün uyku bile uyuyamadım fakat kliniğe adım attığınızda sizinle aynı dertten mustarip kimseler olduğunu, yalnız olmadığınızı ve seanslarla birlikte bu durumun kısa sürede çözülebilecek bir sorun olduğunu görüyorsunuz tabi ki hocamın sakinliği, işinin uzmanı oluşu sayesinde.

Ona güvenmemek mümkün değil zaten kendisini benim hayatıma unutulamayacak bir iz bıraktı. Dilerim Allah’tan güldürdüğü yüzler gibi yüzü hep güler. 3 seansın sonunda bu sorun çözülmüş oldu ben bile inanamadım olduğuna. Benim için burada yazılan yorumlar çok önemliydi, acaba bende burada yorum yapabilecek miyim diyordum, hocamın sayesinde yapıyorum. İnanın arkadaşlar çözümsüz bir sorun değil ve daha fazla ertelemeden Ümmügülsüm Hocamın kapısını çalın.

Bu arada ta uzaklardan gelsek de bizi evimizde hissettiren Sibel ve Nejla ablalarıma da teşekkür ederim.

Hepsi o kadar sıcak kanlı, güler yüzlü insanlar ki onlarla tanışmak için bile gelinir ve sorununuz 3 seansın ardından giderilir. Bu yorumu okuyan arkadaşlarım 1 gece daha kafanızda bu problemle uğraşmayın, sadece bir adım atın hocam zaten devamını getirecektir. Onunla karşılaştığım çok şanslıyım ve kendisine minnettarım…Hayatta her sorunun bir çözümü varmış arkadaşlar bunu gördüm ben. Her şeyden önce kendiniz için buraya gelin.

70- Vajinismus- Cinsel ilişkiye girdik, kendimi çok mutlu hissediyorum. “Deniz kızının eşi”

Dr. Soytürk’ün çok değerli çalışanları, öncelikle hepinize güler yüzünüzden dolayı çok teşekkür ediyorum, Yaklaşık 3 senedir evliyiz, eşimin vajinismus rahatsızlığından dolayı oldukça zor zamanlar geçirdik, psikolojik olarak harap olduğumuz zamanlar oldu. Hatta bazen bu sorunlar bizi boşanma aşamasına getirdi, ama sevgi ve aşkın yenemediği hiçbir şeyin olmadığını gördüm. Eşimin rahatsızlığı, çevre baskısıyla birleşince daha da kötüye gittik. Ta ki evliliğimizin 3. Senesinde Dr. Soytürk ve Ümmügülsüm ablayla tanışana kadar. Çok cüzi bir miktara, çok rahat bir ortamda, tüm çalışanlarının verdiği o rahatlık duygusuyla daha ikinci seansta cinsel ilişkiye girdik, kendimi çok mutlu hissediyorum.

Şimdi sıkıntı çektiğimiz 3 seneye gülerek geçiyorum. Keşke daha önce buraya gelseydik.

Buraya gelmek isteyen ve rahatsızlığına çare arayan arkadaşlar burayı tavsiye ediyorum. Lütfen bizim gibi 3 sene kaybetmeyin, zamana sakın bırakmayın. Hayatı kendinize ve eşinize zehretmeyin. Biz erkek olduğumuz için genelde böyle sorunları kendimize anlatmaya bile çekiniyoruz. Ancak eşlerimizin en güzel hayat vesilemiz olduğunu sakın unutmayın. Çok mutluyuz, darısı tüm hastaların başına

71- Vajinismus- Güzel günler bizi bekliyor

Bu sayfaya bir şeyler yazmak bile hiç bu kadar güzel gelmemişti. Ben kimim? Ben kendimi en umutsuz vaka gören 3 sene boyunca kendimi kaybettiğim hiç olmayacağına inanan biriyim. Her yerde araştırdım ve ben bir ‘vajinismus’ olmuşum. Sanki adım adım olmuş. Araştırmalar sonucunda burayı buldum. İlk görüşmeye geldiğimde hala umutsuzdum. Ama beni dinleyen cesaret veren Ümmügülsüm hocam ile tanıştım. İnanılmaz bir cesaret verdi. Kendime güvenmemi bunu başaracağıma inandırdı. 3 seans sonunda başardım. Kendime inanamıyordum. Dedim ya kendimi en umutsuz vaka olarak görüyordum. Hiç de öyle değilmiş çok da kolaymış.

Güzel günler bizi bekliyor Vajinismus Tedavisi

72- Kendime eziyet etmişim

Merhabalar, 2 yıldır çektiklerimle gerçekten kendime eziyet etmişim. Sonunda vajinismus tedavisi oldum ve yorumlarda okuyup 2 seansta kesin çözüm buldum diyenlere inanmamıştım ve 2 seansta Ümmügülsüm Soytürk hocam sayesinde bende bu hastalıktan kurtuldum. Güler yüzlü karşılamasıyla, tatlı diliyle bir doktordan öte abla gibiydi. Uygun fiyatıyla diğer kliniklere göre kesinlikle Dr. Soytürk diyorum. Tekrar her şey için size ve güler yüzlü çalışanlarınıza çok teşekkür ederim hocam.

73- Vajinismus Tedavisi- Cinsel ilişkiye girdik, kendimi çok mutlu hissediyorum. “Deniz kızı”

Buranın çok değerli çalışanlarına, başta çok çok sevgili doktorum Ümmügülsüm hocama teşekkürlerimle başlıyorum. 3 yıllık evliyim. Bu sıkıntı, ilişkiye girememe korkusu eşimle beni çok farklı boyutlara getirmeye başlamıştı. Kendimizi evli gibi değil de aynı evde yaşayan iki yabancı gibi hissediyorduk. Aşıktık ama çok büyük bir eksiklik vardı hayatımızda. Artık cinsel hazdan geçtik bebek için ilişkiyi istiyorduk. Buradan tüm hastalara sesleniyorum. Şükürler olsun bana bu mutluluğu yaşatan Güzel insan Ümmügülsüm hocama Kendisinin sıcak kanlılığı, size hissettirdiği güveni sayesinde bu rahatsızlık olmaktan çıkacak.

Artık 2.seansımızın sonunda eşimle tam bir beraberlik yaşadık ve o mutluluğu size anlatamam.

Eskiden döktüğüm göz yaşlarına son. Artık eşimle bebek bekleyeceğimiz günlere merhaba sizde gecikmeden Ümmügülsüm hocamın yanına gelin. Çünkü bu rahatsızlık gün geçtikçe ilerleyen bir rahatsızlık burası bir klinikten çok bir aile ortamı evimden bile daha rahat hissettiğim hocamın yanı mükemmel gerçekten. Ben sizi çok ama çok sevdim hocam artık sizin sayenizde eşimle mutlu geceler geçirebileceğim, size sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum ve buradan tüm hastalara sizleri, sayın hocamı şiddetle tavsiye ediyorum

Vajinismus Tedavisi- Cinsel ilişkiye girdik, kendimi çok mutlu hissediyorum. “Deniz kızı”

74- Vajinismus- Anladık ki çözülemeyecek hiçbir sorun yok

Sevgili kardeşim, dostum; bu yazıyı her zaman ve her an eşinin yanında olan ve her türlü sevinç, mutluluk ve zorlukta eşini yalnız bırakmamaları gerektiğini bir kez daha hatırlatmak maksadıyla yazıyorum. Eşimle 1 yıllık evlilik hayatımız süresince hiç ilişkiye girmememize rağmen hiçbir zaman hiçbir şekilde bir yılgınlık göstermeden vajinismus hastalığını yenmenin yollarını araştırdık. Çeşitli yollara başvurduk ancak çözümün aslında tek bir adresi olduğunu Ümmügülsüm Hocamıza gelince anladık. Anladık ki çözülemeyecek hiçbir sorun yok sadece doğru kişilerle doğru bir adım atmak. Bizlere doğru yolu gösterip bu büyük sıkıntımızı aşmamızda daima yanımızda olup, güler yüzüyle bizlere daima güven aşılayan Ümmügülsüm hocama ve Necla Abla ile mükemmel ekibine sonsuz şükranlarımı sunarım. Eğer bu adresteysen emin ol ki doğru adrestesin. Sorunlarınızı aşmanız dileği ile sağlıklı yaşamlar dilerim. Mehmet Ö.

75- Vajinismus- Hastalığımızın çözümü için en doğru yaklaşım

Merhaba, öncelikle Ümmügülsüm Hanıma teşekkür ederek başlamak istiyorum. 1 yıllık evliyim ve Ümmügülsüm Hanımla tanışmadan ve tedavi olmadan önce eşimle hiç ilişkiye girememiştik. İlişki esnasında korkuyor ve fazlasıyla kasılıyordum. İnternetten yaptığım araştırmalarla “Vajinismus” hastası olduğumu öğrendim. Tedavi için Ankara’da gidebileceğimiz doktorları ve klinikleri araştırırken Ümmügülsüm Hanımın sayfasını buldum ve eşimle birlikte buraya geldik. İlk gün çok tedirgin ve ürkerek kliniğe geldim. Ama doktorumuzun güler yüzü, sakinleştirici ve güvenilir tavrı ile ilk seansımız çok iyi geçti. Evde eşimle birlikte doktorun verdiği bu ödevlerini ve çalışmaları yaptıktan sonra 2.ci seansa geldik. Ama bu seans biraz daha zorlu geçmişti. İstemsiz bir şekilde ağlayarak ve sinir krizi geçirerek seansı sonlandırmak zorunda kaldık.

O gün yaşadıkların çok ağır gelmişti ve kendime inancımı yitirmeye başlamıştım.

Evde eşimin yardımları ile ve sabırlı tavrı ile yine doktorumuzun verdiği ev çalışmaların yapmaya çalıştık. 3.ünce seansımız çok daha rahat geçmişti ve bu seans sonunda bu rahatsızlığımı tamamen aşmıştım. 2. seansta yaşadıklarımı tamamen atlatmış ve bu hastalığı yenmiştim. Bunu başaramam da en büyük katkı tabi ki doktorum Ümmügülsüm Hanımın hastalarına güler yüzlü, hoş sohbet, sabırlı, sakinleştirici ve güven verici tavrı ile hastalığımızın çözümü için en doğru yaklaşımı bilmesinden dolayı bana yaşattıklarıdır. Bunların dışında eşimin sabrı ve yardımları da çok önemliydi. Sonuç olarak bu hastalığı yenemeyeceğimi düşünerek geldiğim bu klinikten 3. Seansta tamamen kurtulmuş olarak çıkıyorum. Yaptıkları her şey için doktorum Ümmügülsüm Hanıma, burada çalışanlara ve eşime sonsuz teşekkür ediyorum…

76- Vajinismus- Hayatımı değiştiren kadın Ümmügülsüm

Bir gün bende buraya bu yorumu yazabilecek miyim acaba diye çok düşünüyordum. Ama Allaha şükürler olsun ki bende artık kurtuldum diyebiliyorum. Biz 2 yıllık evliyiz ama aslında daha 2 günlük evliyiz çünkü her şeye sıfırdan başladık yeni bir hayata başladık…Dr. Soytürk’e gelmeden önce herkes gibi benim de aklımda hep acabalar vardı nasıl oluyor nasıl olacak gerçekten 2 günde 3 günde başarılabilecek bir şey mi diye. Ama emin olun ki 2 günde başardık. Size yemin edebilirim ki acı ağrı diye bir şey yok. Ümmügülsüm hanım harika bir insan kesinlikle size bir doktor olarak yaklaşmıyor 2 gün içinde ona aşırı bir güven duygusu oluyor içinizde.2 yıl içinde neler çektik, eşimde bende hiçbir zaman tam anlamıyla mutlu olamadık. Bu hastalığı sadece yaşayan insanlar anlayabilirler.

Nasıl bir psikolojide olduğunuzu çok iyi biliyorum ve size sadece hiç ama hiç olumsuz bir şey düşünmeden hemen çıkıp buraya gelmenizi istiyorum eğer bunu ben başardıysam herkes ama herkes başarabilir.

Hayatınızı daha fazla zehretmeyin en güzel yıllarınızı boşa geçirmeyin. Vajinismus beklemekle geçebilecek bir hastalık değil kesinlikle. Biliyorum şu an korkuyorsunuz buraya gelirken de çok korkarak geleceksiniz belki de. Ben geldiğim zaman nefesim kesilecekti korkudan yapamayacağım ben bunu dedim doktor hanim başaramayacağım uğraşmayın benimle boşuna dedim o kadar umutsuzdum çünkü. Ama Ümmügülsüm Hanım sevgisiyle beni sakinleştirdi ve 2 günde her şey bitti. Ve artık huzurlu mutlu bir evliliğimiz var. Sizden tek istediğim ertelemeyin düşünmeyin. İnşallah yazdıklarım sizler içinde bir umut olur çünkü ben hep yorumları okuyarak gelmeye karar verdim. Ümmügülsüm hanıma, Nejla teyzeciğime ve Sibel ablama çok çok teşekkür ediyorum o gülen yüzleri ve samimiyetleri için hayatımı değiştiren kadın Ümmügülsüm hanim Allah sizden razı olsun…adimi da utanmadan çekinmeden belirtmek istiyorum Seyda T. Vajinismus Tedavisi

77- Vajinismus- Her şey istediğim gibi oldu.

10 Eylül 2011’de düğünüm olmuştu. Her şey istediğim gibi oldu çok mutluydum. Düğünümüzün olduğu gün regl olduğum için birleşmemiz olmamıştı. İlk gece korkusu olduğu için bir taraftan sevinmiştim, bir taraftan bir an önce olsun da rahatlayım diye düşünüyordum. Korkum çok fazlaydı etraftan konuşulanlar beni çok rahatsız etmişti. Arkadaşlarımın anlattıkları çevreden duyduklarımın beni bu kadar etkileyeceğini hiç düşünmemiştim. Düğünden bir gün sonra balayına gittik ama ben hep korkuyla gittim ya olmazsa ilişkimiz diye bi taraftan mutsuzdum eşime belli etmemeye çalışıyordum o gün reglim bitmişti. Balayımızda ilk denememizi yapacaktık içimde hep bi korku vardı. Korktuğumda başıma geldi ilk denememiz hüsranla sonuçlandı ve ben orda bitmiştim eşim beni teselli etti. İlk denememiz olabilir hiç üzülme dese de ben ikinci denememizde de olmayacağını biliyordum çok kasıyordum kendimi ikinci denememizde başarısız oldu ve ben ikinciden sonra vajinismus olduğumu anladım. Vajinismus Tedavisi

Evlenmeden önce de vajinismus biliyordum ama benim başıma da gelebileceği hiç aklıma gelmemişti.

Üçüncüyü denemek bile zorlamadı beni balayında denemeyelim evimizde deneyelim demişti. Benim aklımdan hiç çıkmıyordu nasıl olacak nasıl yapacağım hep ağlıyordum eşim aklından çıkar balayımızın tadını çıkaralım dese de kendi durumumdan dolayı çok mutsuz bir balayı geçirdim hiçbir şeyden zevk alamıyordum. Balayımız bitti evimize döndük eşim hiç zorlamadı ne zaman istersen o zaman olsun dedi ama ben hiç istemiyordum eşimi seviyordum sevişme isteği oluyordu ama o ana geldiği zaman olmuyordu ne yapacağımı bilmiyordum. Artık çok çaresiz hissettim kendimi hep ağlıyordum kendimde eksiklik hissediyordum.

Herkesin yaptığı şeyi ben niye yapamıyorum diye kendime çok kızıyordum.

Hiç kimseye anlatamadığım için kendimi çok çaresiz hissediyordum. Durmadan internetten araştırıyordum araştırırken çok Vajinismuslu kişinin olduğunu öğrendim. Ankara da yüz de yüz tedavisi olduğunu okuyunca çok sevinmiştim ama ben bu korkuyla gitsem de yapamam diye düşündüm hep eşime söyledim. Ankara’da tedavi eden yerler varmış diye eşim bu kadar araştırma bu kadar. Kafama takma diye hep teselli etti beni ama benim hayatımın merkezinde hep o vardı hiç aklımdan çıkmıyordu. Eşim hiç konusunu bile açmıyordu beni. Üzülecek diye eşimin yanında çok belli etmemeye çalışsam da hep ağlıyordum.

Yalnızken, gezmeyi çok seven ben evden dışarıya çıkmak istemiyordum. İçime kapanmaya başlamıştım.

Etrafın çocuk yok mu soruları beni daha çok geriyordu ilişki denemek bile istemiyordum ama bir umut belki bu sefer olur düşüncesiyle deneyim diyordum. Eşim hiç zorlamıyordu ben istersem deniyorduk evliliğimin dokuzuncu ayına gelmiştik o günkü denememizde çok sıkmama rağmen biraz da olsa girdiğini hissettim ama çok acımıştı. Çok az kırmızılığı görünce bile çok mutlu olmuştum hemen eşime göstermiştim artık bende kız değilim kadın oldum diye ama tam olmadığını da biliyordum o an için az da olsa beni mutlu etmişti. Çok acıdığı için popomun üstüne oturamıyordum bile acıdığı için korkum daha da çok artmıştı. Sonra ki denemelerimiz yine olmamıştı tabi eşime karşı çok kötü hissediyordum kendimi ona haksızlık ettiğimi düşünüyordum çok yorulmuştum artık bunu düşünmekten ve çocuk yok mu sorusundan.

Herkese karşı davranışlarımın değiştiğini fark ettim.

Çok agresiftim ailem benim mutsuzluğumu fark etmişti hep soruyorlardı. Ben hep iyiyim bir sıkıntım yok diyordum sırf üzülmesinler diye dokuz ay boyunca hep ertelemiştik. Tedavisinin olduğunu bilmemize rağmen ilk Psikoloğa mı gitsek diye düşünürken benim reglimin günü geçince bir umut hamile miyim acaba diye düşündüm, olması çok düşüktü ama eşimden test istedim, testi yapınca gözlerime inanamadım şaka gibiydi eşimle çok mutlu olmuştuk hala inanamıyordum doktora tahlil veremeden hemen gittik tahlil verdik tahlilin sonucu belli olana kadar hala inanamıyordum doktor gebelik var dediğinde dünyalar benim oldu o gün mutluluktan ağlamıştım artık, eşimle o kadar sevindik ki ilk ailelerimizi arayıp müjdeyi vermiştik.

Birazda olsa içim rahatlamıştı.

Hemen doktora gidip muayene olmak istemiştim doktora gittik karnımdan ultrasonla baktı kalp atışını duymayınca alttan bakacağını söyledi ben baktırmayacağımı biliyordum ama yine de yattım masaya doktor denedi ama baktırmadım tabii, sorunum olduğunu söyledim doktora, psikoloğa gitmemi önerdi, ben o masadan yine ağlayarak kalkmıştım hem çocuğumun kalp atışları duyulmuyordu hem muayene ettirmedim, her şey üstüme üstüme geliyordu sanki, her zamanki gibi yine eşimin tesellileriyle ayak durdum, doktor iki hafta sonra bakalım kalp atışına demişti, o iki hafta bana çok uzun gelmişti bir an önce duymak istiyordum, iki hafta sonra gittik kalp atışları var deyince dünyalar benim oldu, hamileliğimde her şey yolunda gitti.

Vajinismus olmam hiç aklımdan çıkmasa da hamile olmam beni biraz rahatlatmıştı.

Hamileliğim boyunca hiç ilişki denememiz olmamıştı çocuğa zarar veririz korkusu vardı bende hep. Evet dokuz ay sonra mutlu son gelmişti, normal doğum yapamayacağımı biliyordum ama belki bir umut yapar mıyım ki düşünmüştüm ama olmadı tabi yine doktora alttan muayene ettirmedim doktor sezeryanla yapacağını söyledi, doğumum sezeryanla oldu, çocuğumu kucağıma aldığımda her şeyi unutmuştum, çok farklı duygulardı, daha dik durmam lazımdı benim büyütmem gereken bir yavrum vardı. Artık yavrumu büyütme telaşına kaptırsam da kendimi bir taraftan da eşimi düşünüyordum.

Evliyiz ve çocuğumuz var ama hiç ilişki yaşayamıyoruz bu nereye kadar devam edecek diye tekrar düşünmeye başlamıştım.

Bir taraftan uykusuz geçen geceler çocuğumun uyku sorunu çok fazlaydı. Geceleri hiç uyumuyordu tamamen çocuğuma yoğunlaşmıştım eşimin benden biraz uzaklaştığını hissettim buna çok üzüldüm ağladım gecelerim hep ağlayarak geçiyordu eşime karşı da istemeden çok sert çıkışlarım oluyordu psikolojimin gittikçe bozulduğunu fark ettim. Eşimin beni sevmediğini düşünüyordum. Onun da haklı olduğunu düşünüyordum beni bu şekilde niye çekiyor ki diye her gece düşünüyordum. Kendi kendimle konuşmaktan beynim çok yorulmuştu artık benim bu stresimin çocuğuma da yansıdığının farkındaydım ama çocuğumuz olsa da bu sorun hep peşimden geliyordu. Benim eşim benden biraz uzaklaşınca benden ayrılmak mı istiyor diye düşünmeye başladım hep ağlıyordum artık hiç ilişki denememiz bile olmuyordu.

Artık eşimi sevmeme rağmen ayrılalım diye teklifte bulundum.

İlişki yaşam onun da hakkıydı eşim sen bir ömür boyu bu şekilde olsan bile ben seni bırakmam diye cevap verince dünyalar benim oldu. Eşime sarılıp çok ağladım eşime psikoloğa randevu alalım dedim, aldık gittik psikolojimin bozuk olduğunu ilk önce onu düzeltmemiz gerektiğini söyledi ilaç verdi terapiye başladık 1 yıl boyunca terapi sürdü ilaç ve terapi beni daha da kötü yaptı cinsel terapiye geçmeden bıraktım gitmeyi 1 yılımda bu şekilde gitti.

Sonuç alamayınca tekrar bir yıkım daha yaşadım yaşadığım streslerden dolayı vitiligo hastalığına yakalandım ve tekrar bir yıkım oldu.

Benim için artı kaldıramıyordum doktor stres yapmamam gerektiğini yaparsam hastalığımın artacağını söyledi. Beş yılım geçmişti stres dolu daha fazla dayanamayacaktım. Artık eşime Ankara’da ki klinikleri araştıralım gidelim dedim. Artık sana karşı güler yüzlü bir eş ve yavruma da güler yüzlü bir anne olmak istiyorum dedim. Ben bile kendimin o halinden sıkılmıştım araştırırken eşim Dr. Soytürk’ü buldu internetten yorumları okudum okudukça çok mutlu oldum bir taraftan da çok korkum vardı Ankara benim için son umudumdu ya oradan da olmazsa diye düşünmeye başladım randevu aldık. İlk seans için giderken ayaklarım geri geri gidiyordu.

Hem çok istiyordum hem istemiyordum yorumlar beni biraz rahatlatmıştı.

Ama acaba yorumlar doğrumu diye düşünüyordum ki oraya gidince Ümmügülsüm hanımı görünce konuşunca rahatladım. İlk seansımı yapınca daha da rahatladım İnşallah önce Rabbim sonra Ümmügülsüm hanımın yardımıyla atlatacağım kötü günlerimi…

Ümmügülsüm Hocam Sayesinde Yeniden Doğdum

Merhaba arkadaşlar hayatimin en mutlu ve en güzel yazısı bu olsa gerek.6 yıllık evliyim ilk gece korkum evlenmeden önce de çok fazla vardı etrafta konuşulanlar beni çok fazla korkutmuştu. Vajinismus’u biliyordum ama benim başıma geleceğini hiç düşünmemiştim. Evet evlendim çok mutluydum ta ki balayı gecemize kadar ilk denememiz balayında olmuştu sonuç başarısız tabi ben çok üzüldüm ağladım sağ olsun alayişli bir esim var hep teselli etti beni ne kadar teselli etse de benim korkularım daha da artmıştı yapamayacağımı biliyordum denemelerimizin hepsi başarısız oluyordu kesin Vajinismusum diye düşündüm. Çok çaresiz hissediyordum kendimi.

Eşim beni üzülecek diye hiç konu bile açmıyordu.

İnternetin başından hiç kalkmaz oldum 4 aylık evliyken Ankara’da tedavi eden klinikler olduğunu öğrendim birazda olsa umutlanmıştım ama tedaviye gitsem de hep acıyacak korkusu vardı hep erteledim 9 ay olmuştu kendimden çok şey kaybediyordum. Gezmeyi eğlenmeyi seven ben çok sinirli ve içime kapanmıştım evden dışarıya çıkmak istemiyordum etraftan çocuk yok mu soruları beni çok bunaltıyordu. Eşime haksızlık ettiğimi düşünüyordum. Eşim sen bir ömür boyu bu şekilde olsan bile seni hiç bırakmam demişti çok mutlu olmuştum.

9 aylık evliyken reglimin günü geçince hamile olabilir miyim diye düşündüm test yaptım şaka gibiydi ve ben hamileydim inanamadım.

Tahlil yaptırdım var çıktı esimle dünyalar bizim olmuştu. Aslında tam ilişkide olmamıştı ama hamile kalmıştım az görülen bir durummuş ama bende oldu çok şanslıydım. Bir oğlumuz olmuştu çocuk büyütme telaşına kapıldık. Hep erteliyorduk. Psikologa gitmeye karar verdik.1 yıl gittim hiç sonuç alamadım daha da kötü oldum 1 yılımda bu şekilde boşa gitti. Daha fazla dayanamıyordum artık ağlamaktan yorulmuştum 6 yıl geçmişti eşim araştırırken Dr. Soytürk’ü bulmuş iyi ki de bulmuş bana söyledi yazan yorumların hepsini okudum.

Doğru mu acaba diye düşünmüştüm. Randevu alıp gidince hepsi doğruymuş arkadaşlar. İyi ki gitmişim. Ümmügülsüm hocamla konuştuk ilk o kadar farklı bir enerjisi var ki konusunca bile rahatladım birinci seansımdan sonra korkularımın çoğu gitmişti artık başaracağıma inanıyordum. Hocamın söylediklerinin hepsini uyguladık. İkinci seansa gideceğimiz gün gece rüya gördüm gelinlik ve damatlık gördüm koluma hep takılar takdim. Sabahına ikinci seansa gittik ve ikinci seansta çok güzel geçmişti. Hocam artık ilişkiye girebilirsin demişti inanamamıştım.

Evet rüyam çıkmıştı o gün gece altı yıl sonunda hocam sayesinde başarılı olmuştum artık.

İçim içime sığmıyordu. Bu sefer mutluluktan ağlamıştım. Hiç büyütülecek bir şey değil bu muymuş dedim altı yıl boyunca hem esime hem kendime boşuna çektirmişim. Üstümden büyük bir yük gitti yeni doğmuş gibi hissediyorum. Bir gün bile ertelemeyin arkadaşlar yüzde yüz sonuç şiddetle Dr. Soytürk’ü tavsiye ediyorum. Ümmügülsüm hocama güler yüzünden ve anlayışından dolayı ne kadar teşekkür etsem azdır. İyi ki varsınız sizi hiç unutmayacağım. Hep dualarımdasınız.  Dr. Soytürk çalışanlarında Sibel hanim olmak üzere hepsine çok teşekkür ederim.

78- Nur’un Vajinismus Hikayesi

Sevdiğim insanla evleneceğim günü iple çekerken hiç aklıma gelmeyen bu sorunla karşılaştım. Adını bile yeni öğrenmiştim. “Vajinismus” önce çok önemsemedik, yan yanaydık mutluyduk, zamanla olur, aşabiliriz, herkes yaptı bende yaparım diyerek bir baktık iki yılı geride bırakmışız. İçime kapandım uykusuz geceler, gergin bir Nur, üzüntü…Sonra bunun bir psikolojik hastalık olduğunu ve yardım almam gerektiğini kabullendim. İnternetten araştırırken çok uçuk fiyatlar gerektiğini görünce bu işin ticareti, para tuzağı diyerek umutsuzluğa kapıldım. Ta ki Ümmügülsüm hocamın hastalarının başarılı hikayelerini okuyuncaya kadar. Amacın gerçekten yardımcı olmak olduğunu hissedince kurtulacağıma inandım. Günlerce hikayeleri okudum, araştırdım ve artık emindim. Aradım ve randevumu aldım Heyecan, stres, kaygı her duyguyu yaşıyordum.

Çok uzaklardan düştük yollara sonunda vardık Dr. Soytürk’e.

Ortam gayet ferahtı ben ise karışık. Sevgili doktorumun odasına girer girmez her sıkıntı, kaygı gidiverdi o duyguların yerini heyecan ve umut aldı. İlk seans bitti rahattım, doktoruna ve kendime güvendim. İkinci seans sonrası artık inanamadığım, hiç olmaz dediğim amacımıza ulaşmıştık. Bir türlü inanamadık, hemen sevgili doktoruna müjdeyi verdim iyi ki karşıma çıktınız. Sizi tanıdığım için çok mutluyum. Keşke iki yıl önce bu cesareti gösterseydim. Ama sonucun olumlu olması bütün süreci unutturdu. Artık çocuk özleminin önündeki büyük engel kalktı. Artık ne yapacağımı biliyorum. Sevgili Ümmügülsüm hocam sizi hiç unutmayacağım. Güler yüzünüz, sıcaklığınız ve güveniniz sayesinde zoru başardım. Bu sorunu yaşayan çiftlerin yolları size çıksın inşallah. Başarılarınızın devamını diliyorum. Sevgilerle…

79- Vajinismus tedavisi için en uygun yer

Ümmügülsüm hanıma her şey için teşekkür ederiz. İnternet üzerinden vajinismus tedavisi için en uygun yer olduğunu düşündük ve Ümmügülsüm Hanım’a başvurduk. Aslında sadece ön yargılar ve korkularımız sebebiyle yaşadığımız bu durumun, ne kadar kolaylıkla atlatabileceğimizi öğrendim. Kendisine tekrar teşekkür ederiz…

80- 3 Yıllık evliyim ve 3 yıl içinde ilişkiye giremedim Fransa Vajinismus

3 Yıllık evliyim ve 3 yıl içinde ilişkiye giremedim. Aslında fazla da deniyorduk korktuğum için kendimi çok fazla kasıyordum ve bunu eşim hissediyordu. Eşim bana hiçbir zaman baskı yapmadı bu yönden kendimi çok şanslı hissediyordum, ama bu benim için hep bir sorun oldu, her zaman böyle kalacağımı düşünüyordum, Fransa da yaşadığım için orada bir doktora danıştım ama pek ciddiye almamıştı. Sadece psikolojik olduğunu demişti. Bu durumumdan kimseyle paylaşamadım, sadece en çok güvendiğim kuzenim Tubayla paylaşmıştım. O da beni zorla buraya yani Ümmügülsüm hocanın yanına getirdi. İyi ki de getirmiş. Önce hiç inanmıyordum ama konuştuktan sonra dedim kendi kendime daha önce neden gelmedim. Doktorun bana güler yüzü uyguladığı tedavi süreciyle bunu başarabileceğime inandım. Her şey için çok teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını dilerim. Allah’ım hep yüzünüzü güldürsün.

81- Cinsel ilişki yaşayamıyorduk

Evleneli 3 sene olduğu halde eşimle cinsel ilişki yaşayamıyorduk. Bunun Vajinismus kaynaklı olabileceğini fark ettiğim de internette araştırmalar yapmıştım ve hocamıza ulaşmıştım. Okuduklarımdan çok etkilenerek bu seçimi yaptığım için şimdi ben de başkalarına yardımcı olabilmek istiyorum. Ümmügülsüm hocam ve ekibi doğallıkları ve güzel enerjileriyle her şeyden önce benim kalbimi kazandılar. Benim için çok zordu gidebilmek ama psikolojik zorluğu güler yüzleriyle en baştan aşabildim. Hocam oldukça mütevazi, olduğu gibi bir insan. Çok samimi ve şefkatli ve en önemlisi bunları içinden gelerek yapıyor. Çok duygulandım. Onun kabul eden, hoşgörülü bakışları karşısında…

Onu tanımak onu bulmak hayatımda yaptığım en güzel seçimlerden biriydi.

İlk seansta bile daha farklı bakacaksın demişti inanamamıştım. Seans sonrasında artık çok farklı düşünen bir insandım. Zorlandığım her an onunla konuşmalarımız hatırlayıp rahatlayabildim. Tedavi süresince adım adım yapmamız gerekenleri öğrendik ve uyguladık. Uygulamadan kaçınmamak ve hocamın söylediklerin hep kendimize hatırlatmamız çok önemli. Bu dönemde eşim de tüm kalbiyle destek oldu. Çünkü her ne kadar bu sorunu bayan yaşıyor olsa da çözüm için iki kişi gerekiyor. Hocam her zaman bana ve eşime hem ayrı ayrı hem de birlikte bilgilendirme yaptı ve geri bildirimlerimizi öğrendi. Bunun da tedavide çok önemli olduğunu düşünüyorum. Şimdi son seansımızı tamamlamışken yazıma devam ediyorum.

Fikrim değişmedi hocam o kadar naif o kadar güzel bir insan ki…

Benim için doktor olmaktan öte rol model oldu. Tedavi sonrası değişen cinsel ilişkiye bakış açım olmadı sadece, hayatta yaşadığımız zorlukların daha çok bizim algılayış biçimimizden kaynaklandığını gördüm. Tecrübelerle ya da duyduklarımızla olmadık şeylere olmadık anlamlar yüklüyormuşuz. Hiçbir zaman unutamayacağım bir insanı tanıdım. Öyle bir insan ki bu ise para odaklı yaklaşmıyor, daha çok insana ulaşabilmek adına tedavi ücretini düşük tutuyor. Sanırım kalbimdekilerin buraya dökmenin bir yolu yok. Üç senedir hiçbir an aklımdan çıkmayan sıkıntımdan ben bugün kurtuldum ve bütün kalbimle diliyorum ki en iyi doktoru isteyen herkes de melek kalpli hocama ulaşır. O artık benim her duamda… İnşallah ileride bebeğimiz olacağı zaman da aynı güzel duygularla bebek heyecanını da birlikte yaşarız. İyi ki varsınız Ümmügülsüm hocam hep mutlu, güzel günler yaşamanız dileğiyle.

82- İyi ki Ümmügülsüm Hanım’a gelmişim

Normal de bana çok zor gelen hareketleri, çok kolay yapmaya başladım ve seans süresince herhangi bir ağrı, acı hissetmedim, İyi ki Ümmügülsüm Hanım’a gelmişim, teşekkürler

83- Vajinismusla karşılaştık

Eşimle birbirimiz çok severek evlendik. Yıllarca evliliğimizin hayalini kurduk. Tam bütün engelleri aştık, kavuştuk derken. Vajinismusla karşılaştık. Eşimle beraber olamadığımız için bir doktora gittik. Birkaç ilaç yazıp bizi gönderdiler. Bu durum yavaş yavaş bizi olumsuz etkilemeye başlamıştı ki, internette araştırma yaparken, vajinismus diye bir hastalık türü olduğunu öğrendim. Orda okuduklarımı kendi durumumla kıyasladım, çok uyuşuyordu. Durumdan eşime bahsettim ve Ümmügülsüm Hanım’ı gördük internette biraz sayfasını inceledik ve bize uygun bir doktor olduğunu düşündük, randevumuzu aldık ve Ankara’ya geldik. Güler yüzlü ve çok güzel bir ilgiyle karşılandık. İlişkiye girmekten çok korkuyordum ve ilk seans bittiğinde bu korkunun %70’ini atlattım. Normalde bana çok zor gelen davranışları çok kolay yapmaya başladım ve seans süresince herhangi bir ağrı acı hissetmedim. İyi ki Ümmügülsüm Hanım’a gelmişim. Teşekkürler

84- Korkunun, endişenin boşuna olduğunu anladım

2 yıllık evliliğimiz sonunda vajinismustan kurtuldum. Hocamla yaşadığım korkunun, endişenin boşuna olduğunu anladım. Birçok yöntem denedim, ismi duyulmuş doktorların reçetelerini uyguladım ama hiçbirinin olumlu bir etkisi olmadı. Sitenin birinde Ümmügülsüm hocamla ilgili yorumları okudum. Olumsuz hiçbir yorum okumadım ve araştırmaya başladım. Diğer doktorların uçuk miktarları karşısında hocamın söylediği miktara şaşırdım ve randevu olup geldik iyi ki de geldik. Güler yüzüyle o kadar yardımcı oldu ki anlatamam bunu her şeyden önce insana güven veriyor ve bence bu çok önemli. Gelelim tedavi sürecine. Bu süreç düşündüğünüz kadar zor değil, aksine hocamın direktifleriyle ve tabi ki benim de gayretimle bu tedavi çok kolay bir hale geliyor.

Hocamız tedavi de çeşitli teknikler ile, motive edici sözleri ile ve güven veren yaklaşımı ile tedavinin akıcı bir şekilde devam etmesini ve sonuca kısa sürede ulaşmayı sağlıyor.

Biz bu tedaviler sayesinde korkumuz ilk günde yenmeyi başardık. Allah hocamdan razı olsun 2 yıllık kâbusum bitti. Bir nevi evliliğim kurtuldu inanın bu duyguyu anlatamam size. Tedavinin sonun da bu kadar kolay mıydı diyeceksiniz. Lütfen ertelemeyin. Biz o hatayı yaptık ve hayatımızdan 2 yılımız gitti. Şu an hayata bakış açım bile değişti. Kendime güvenim arttı ve bu hocam sayesinde oldu iyi ki tanıdım hocamı ve iyi ki geldim. Giderken de çok mutlu ayrılıyorum. Gülen yüzleri için hocama ve çalışanlarına teşekkür ediyorum, darısı sizlere 🙂

85- Evlilik sürecinde eşimle cinsel birliktelik yaşayamadım

Merhabalar; Kliniğinizi eşim internet üzerinden buldu.4 ay evlilik sürecinde eşimle cinsel birliktelik yaşayamadım internet üzerinden araştırdığımda da hastalığımın vajinismus olduğunu öğrendim çok üzüldüm. Sadece bu hastalığın bende olduğu hissine kapıldım çok korktum acaba ilerde çocuk sahibi olamayacak mıyım endişesine kapıldım. Kliniğe geldiğimde çok rahatladım, doktorumuz iki seansta haletti üzerimden bir yük kalktı. Şu an inanılmaz derecede mutluyum. Çok çok teşekkürler…

86- Evliliğimin ilk zamanlarında basit bir korkudur geçer diyordum

Ben 2 yıllık evliyim. Evliliğimin ilk zamanlarında basit bir korkudur geçer diyordum. Denemeler yine devam ediyordu. Aldırmıyorduk yavaş yavaş bu duruma alışabileceğimi düşünüyordum. Hatta eşim beni rahatlatmak için tamam sen kendini hazır hissettiğinde yapalım diyordu. Aradan 1 hafta hatta aylar geçiyordu yine yapamıyordum. Sinirlerim bozuluyordu. Birleşmeyi bir türlü gerçekleştiremiyorduk. Sonrasın da hastaneye gittim. Kızlık zarım mı kalın acaba diye saçma sapan fikirlere kapılıyordum. Doktor yok öyle bir şey dedi. Ama sonuç ben yine yapamıyordum. İnternetten araştırmaya başladım ve vajinismus hastası olduğumu öğrendim. Kimseyle bu durumu paylaşamıyordum. Evli çiftlerle bir araya geldiğimizde kadın muhabbetleri bir yerde cinselliğe geçiyordu. Onlara tabii ki hala bakire olduğumu söylemiyordum. Bir kadın olduğumu onlara ispatlamaya çalışıyordum. Ama kendimi kandırıyordum. Eşimle artık aynı yatakta iki arkadaş gibiydik. Hep sırtımız dönük ve benim yastığım hep ıslak. İçimde fırtınalar kopuyordu. Kendime de artık güvenmiyordum.

Sinirli huysuz bir insan olmuştum.

İnsanın kendine güvenmemesi ne acıdır. Artık yıllar geçiyordu. Herkesin bebek beklentisi oluşuyor haliyle ve klasik cevabım “düşünmüyoruz”. Oysa ki kız olsun erkek olsun bebekleri çok seviyoruz. Düşünsene ben nasıl hala bakireyim diyebilirsiniz ki… Ankara da bir hastaneye daha göründüm. Artık vajinismus hastası olduğumu biliyordum. Asistan karşıladı neydi sorununuz dedi “Vajinismusum” dedim O ne ki dedi. Gözlerim dolu bir şekilde çıktım. İnternette araştırmalarım sonucu Gülsüm Hocayı buldum aradım ve randevu aldım. Erzincan’dan kalkıp Ankara ya geldik. Yine korkularım vardı ama çok istiyordum artık “KADIN” olmayı Gülsüm Hoca ve ekibindeki diğer çalışanlar beni çok iyi karşıladı, yalnız değildim artık beni çok iyi anlıyorlardı. Seanslara girdiğimizde Gülsüm hocaya çok güvenmiştim. Beni incitecek benim isteğim dışında hiçbir şey yapmadı.

Çok sabırlı ve çok anlayışlıydı.

Necla abla artık annem gibiydi. Kendi anneme anlatamadıklarımı onunla paylaşıyordum ve şu an 3. Seansım bitti ve artık kendime güveniyorum. Vajinamı tanıdım ağrı ve acı olmadığını bilinçaltım kabullendi. Kadın olma hissi sardı tüm benliğimi. Bugün bu iş artık tamamen bitecek. Tüm vajinismus hastalarına tavsiyem. Kesinlikle bu tedavi ’ye başlayın. Benim gibi bu konu da kendine zerre kadar güvenmeyen bir hasta şu an şu seviye ye geldiyse sizde başarabilirsiniz. Ertelemeyin. Benim için bugün Dünya Kadınlar günü… Sizin de Dünya Kadınlar Gününüz hatta şimdiden Anneler Gününüz kutlu olsun…

Evliliğimin ilk zamanlarında basit bir korkudur geçer diyordum

87- Hem çok acı verici bir o kadar da depresif bir durum

2 yıllık evliyim. Evlendiğimiz ilk günden itibaren eşimle cinsel anlamda ilişki yaşayamadım. Bir erkek için Sevdiği ile o kadar bekleyip evlenip ilişki yaşayamamak hem çok acı verici bir o kadar da depresif bir durum. Bu nedenle soğukkanlı olmak eşime bu sıkıntısı yüzünden ona yetersizliğimi hissettirmemek, sabretmek ve anlayış göstermenin gerekli olduğunu anladım. İçimde ki depresif durumun ona zarar vermesinden ve incitmesinden korktum. Çünkü ben sevdiğim ile cinsellik için değil, Hayatı paylaşmak bir ömür mutlu olabilmek için evlendim. Biz sevgimizle birbirimizi tamamlayıp bütün sıkıntıların üstesinden geleceğimize inanarak evlendik ki. Geriye bir bu sıkıntımız kalmıştı. Eşim uzun araştırmalar neticesinde Dr. Soytürk ile irtibata geçti, randevumuzu aldı ve Erzincan’dan yola çıktık geldik. İlk önceleri fazla inancım olmasa da Ümmügülsüm hocamın sempatik, ılımlı ve güzel yaklaşımları bize umut oldu. 2. ‘inci seanstan sonra bu rahatsızlığın %100 çözümü olduğunu görmüş olduk. Ankara’da Dr. Soytürk’teki güzel yaklaşımlar karşılıklı oluşan sevgi ve anlayışla biz bu hastalığı yendik.

Onlara ne kadar teşekkür etsem azdır…

Hem çok acı verici bir o kadar da depresif bir durum

88- Vajinismus benim için o kadar çözümsüz bir sorundu ki asla çözülebileceğine dair inancım yoktu

Merhaba, Gülsüm Hocamla 2016 Şubat ayında tanıştım. 6 aylık evliliğim boyunca vajinismus sıkıntısı çektim. İnternetten tesadüf ismini gördüm ve yorumları okudum. Eşimi ikna etmem biraz zaman aldı. Önce telefonla Dr. Soytürk çalışanları ile görüştüm beni çok rahatlattılar. Vajinismus benim için o kadar çözümsüz bir sorundu ki asla çözülebileceğine dair inancım yoktu. Bunu yaşamayan bilemez. Şubat ayına randevu aldık. Eşimin de benim de tereddütlerim vardı. Gülsüm hocam ilk karşılaşmamızda güler yüzle karşılayıp bizi rahatlattı. Ama hala tereddütlerim vardı. Gülsüm hocam 2-3 seansta biter dediğinde inanamadım.

Çünkü diğer doktor sitelerinde ya da vajinismus tedavi süreçlerinde 10 seans gibi bir zamandan bahsediliyordu.

Bu da sorunu gözümüzde iyice büyütüyordu. Daha ilk gün beni egzersizleri yapacak aşamaya getirdi. 3. seansın sonunda işe sorunumuz tamamen çözülmüştü. Evimize gittikten 1 ay sonra vajinismus diye bir problemimiz olduğunu dahi unuttum. Daha sonra bu yılın başında bebek için tekrar kapısını çaldık. Kontrollerden 1 ay sonra hamile kaldım. Gülsüm hocam telefonda saat kaç olursa olsun bize yardımcı oldu. Şehir dışında olmamıza rağmen ailemizden biri gibi ne zaman sorun yaşasak bizi doğru bir şekilde yönlendirdi. Şimdi 7 aylık gebeyim. İnşallah Eylül’de kızımızı kucağıma alacağım. Kızımda doktor teyzesi gibi biri olur inşallah. Eğer böyle bir probleminiz varsa asla tek başınıza çözüm aramayın. Hayatınızı kendinize zehretmeyin. Biz kurtulduk şimdi unuttuk bile sorun yaşayan herkesin mutlu günlere kavuşması dileğiyle…

Vajinismus benim için o kadar çözümsüz bir sorundu ki asla çözülebileceğine dair inancım yoktu

89- Üç seansta gerçekten de başarmıştık

Merhabalar 7 aylık evliydim, eşimle severek evlendik. Hiçbir sıkıntımız yoktu. Fakat evlendikten sonra ha bugün oldu ha yarın olacak derken zaman geçiyordu ve geçtikçe üzerimde sorumluluk yük artıyordu. Bir türlü korkularımı aşamıyordum, gerçekten çok kötü zamanlar geçirdim diyebilirim. Eşim her zaman yanımda oldu, destek oldu sağ olsun ama bu seferde mahcubiyet ne yapacağını bilememe ne yapsam nasıl olacak diye her gün düşünmek her daim tedirgin olmak gerçekten zordu. Önce kadın doğuma gittik psikolojik danışmana yönlendirdi bizi oraya gitmeye başladık. Doktorum çok iyiydi fakat parmak egzersizi olayına gelince dedim ben asla yapamam uğraştım ama gerçekten benim için çok zordu yapamadığım için oradaki tedaviyi yarıda bıraktım.

Artık umutsuzluğa düşmüştüm işi oluruna bıraktık zaman geçiyor ama bir adım bile ilerleme yoktu.

Baktık olmayacak yok mu bunun çaresi deyip interneti alt üst ettik araştırdık. Ankara’da klinikler vardı kesin çözüm diyordu çoğu yeniden bir umut oldu ama tabi yine de korkularım vardı benim. Aylardır yapamadığımı üç günde nasıl ya nasıl diyordum. Neyse bütün klinikleri tek tek aradık en hesaplısı Dr. Soytürk’tü, şehir dışı zaten yeni evlisin düğün borçları vs. dile kolay ha deyip gitmek başka çaremiz olmadığı için imkanlarımızı zorladık çıktık Ankara yollarına. Çok çok üzerimde stresle gittim açıkçası ya olmasa bu kadar maddi manevi zorluk telef olursa diye üstümde öyle bir yük vardı ki hani burada benim gibi yazanlar var gitmeden okumuştum onların hikayelerini tek tek diyorlar ya sesini duydum rahatladım, ortamı gördüm rahatladım, bende öyle olmadı açıkçası üzerimdeki yük çok ağır geliyordu.

Ta ki gidip ilk seanstan çıkana kadar.

İşte o zaman anca rahatladım ben başaracağıma da inandım hep tabi rahatlamıştım artık. Gerçekten çok iyi bir ilerleme olmuştu bende. Derken üç seansta gerçekten de başarmıştık. Allah razı olsun diyorum Gülsüm hanımdan döndükten sonra da ilgilendi. Hala herhangi bir şey soracak olsam rahatlıkla arayabileceğim tatlı bir bayan 🙂 Ben o sıkıntıları yaşarken böyle hikayeleri okuyup umut bulmuştum. Şimdi ne kadar telaffuz edebildim bilmem ama yaşadığım yazdığım bir kişiye dahi umut olup şifa vesilesi olacaksa ne mutlu…ertelemeyin üşenmeyin vazgeçmeyin.

90- Sonuç %100 Başarılı…

18.12.2019

Merhabalar;

Her şey için teşekkürler …

Herkese tedavisi için çok çok teşekkür ederiz.

İlgi alaka ve güler yüzlü insanlar sayesinde tedavimizi Tamamladık

Sonuç %100 Başarılı…

Vajinismus Tedavisi Sonuç % 100 Başarılı…

91-Benim gibi olanların bu rahatsızlığı ertelemeyip

Merhaba, vajinismus hastalığıyla tanışalı 10 ay oluyor. Böyle bir hastalık olduğundan haberim bile yoktu ta ki başıma gelene kadar… İlk başlarda geçer diye umutlanmıştım, ama gitgide bu hastalık beni sarmaya başladı, daha sonra internetten sürekli araştırmaya başladım ve bir klinik buldum oraya gittiğim de umduğum gibi bir karşılama olmadı ve bir kez daha hayal kırıklığına uğradım. 1-2 ay sonra tekrar bir araştırma yaptım ve Dr. Soytürk’ü buldum, gidenlerin yorumlarını okudum ve yine umutlandım hemen aradım ve karşımda ki ses bile beni rahatlattı. Sonra randevumuzu alıp görüşmeye gittim o kadar samimi, güler yüzlü ve içtenliğiyle bu hastalığı yeneceğime inandım hemen seanslara başladık.

O kadar sabırlı, sıcakkanlı biri ki Ümmügülsüm Hanım ilk seansımda bile o kasılmalarım azaldı.

Bugün son seans ve inşallah bu hastalığı Ümmügülsüm Hocam sayesinde yeneceğim. Ayrıca şunu da söylemeliyim Doktor Hanım da çalışanları da bir Abla gibiler. Sanki uzun zamandır hepsini tanıyor gibiyim. Her şey için Dr. Soytürk’e Teşekkürler, Benim gibi olanların bu rahatsızlığı ertelemeyip hemen Ümmügülsüm Hoca ile tanışmaların tavsiye ediyorum. Vajinismus Tedavisi

92- Kendisi bir abla gibi candan dinleyip sıkıntınızı en iyi şekilde çözmek için elinden geleni yapıyor Vajinismus Tedavisi 

Vajinismus hastası olduğumu tam olarak bilmediğim halde sıcak yaklaşımları ve bilgilendirmeleri ile güven sağlayıp tercih etme nedenim oldu Dr. Soytürk. İlk muayene sırasında bile korkmadan tedavi olmamı kolaylaştıran, tedavi sırasındaki yaklaşımları ile süreci kısaltan, en önemlisi bu ağır yükten kurtulmamı sağlayan Ümmügülsüm hanıma çok teşekkür ediyorum. Kendisi bir abla gibi candan dinleyip sıkıntınızı en iyi şekilde çözmek için elinden geleni yapıyor. Vajinismus olanlar lütfen bu yükle yaşamayın. Mutlaka Dr. Soytürk’ü ziyaret edin. Zaten ilk seansta yarısından fazlası bitmiş oluyor… Bu hastalıktan ben kurtuldum, siz de kurtulun. Her şey için teşekkürler Dr. Soytürk 🙂 Vajinismus Tedavisi

93- Muayenede bu işi başarabileceğimi anladım

Merhabalar, Kliniğinizi uzun zaman araştırmalarım sonucu buldum. En başta kliniğinizin içten samimi güzel hemşiresi Necla Abla ve tatlı sekreteriniz Sibel Hanım’a çok teşekkür ediyorum. Gelelim Dr. Ümmügülsüm hocama bana kattığı özgüven sayesinde daha 2. Muayenede bu işi başarabileceğimi anladım. Kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Fazilet Ç. Vajinismus Tedavisi

94- Olumlu yorumlar sayesinde ona tedavi olmaya karar verdik.

8 aylık evliyken vajinusmus problemim olduğunu öğrendik. İnternetten araştırıp Gülsüm hocaya ulaştık. Olumlu yorumlar sayesinde ona tedavi olmaya karar verdik. İlk görüşmenin ücretsiz oluşu, bizim için çok olumlu geçmesi ve yaklaşımından dolayı tedaviye o gün başladık. 2 seanstan sonra epey bir yol kat etmiştik. Ben bu olaydan çok korkuyordum o yüzden tedavi sürem biraz uzadı ama 3. Seanstan sonra tam anlamıyla rahatladım, tamamen kontrol altına aldım her şeyi ve sonrasında başardık, şu an çok mutluyuz. Her şey için teşekkür ederiz hocam. Yorumlardan çok etkilendiğim için belki başkalarına da faydam olur diye uzun uzun yazdım. Hayatta her şeyin bir çözümü var, bunun da Gülsüm Hoca 🙂

95- Sadece 2 seansla tatlı dili ve güven verici tedavisi ile başardık

Merhabalar 3 yıllık vajinusmus 3 günde sona erdi tabi ki güler yüzlü Gülsüm hocamın sayesinde. Sadece 2 seansla tatlı dili ve güven verici tedavisi ile başardık. Kesinlikle tavsiye ediyorum kendime olan güvenim Gülsüm hocamın sayesinde geldi ve 3. gün sonuca ulaştık kendisine buradan çok teşekkür ediyorum ertelemeyin hemen Gülsüm hocayla tanışın sonuca ulaşın

96- İkinci seansta çözüldü

Merhaba arkadaşlar. VAJİNİSMUS 4 ocakta âşık olarak bir evlilik yaptım. Fakat evlendiğimde her şey hayal ettiğim gibi gitmedi. İlk gece korkusu yüzünden ilişkiye giremedik. Benim bu korkularım zamanla eşimi de etkilemeye başladı. Artık oda ilişki yaşamak her defasında olumsuz sonuç almak istemiyordu. Hasta olduğumu çok erken fark etmiş ve ısrarla bir doktora gitmek istemiştim. Eşim sıcak bakmadı. Derken ısrar kıyamet bir psikoloğa gittim. Konya da unlu bir psikolog. Vajinismus diye yazdığınızda ilk ismi çıkanlardan birisi. Sayfasında 5 seansta bu işin tamamen çözüleceği yazıyordu. Fakat gittiğimde bana 3 aya kadar uzar dedi ve ben o kadar zamanım olmadığını düşünerek tedaviyi bıraktım. Tabi bu arada ilişkim gitgide kötüleşiyordu ve 600 TL 2 seans parası verdim tedaviye bile başlamamıştık. Derken başka bir psikolog buldum.

Çünkü psikolojik bir sorun olduğunun farkındaydım lakın terapilerde davranışsal bir çözüm üretilmediğinden süreç çok uzuyordu.

İkinci doktor 5.500 TL ye 2 haftada halledebileceğini söyledi. Seansı bıraktım. Araştırırken tesadüfen Dr. Soytürk’teki fiyatı okudum ilk. Çok uygun geldi ama dedim ki ucuz ise garantisi olmayabilir mi? İnanın şu satırları yazarken sevinç gözyaşlarım bana eşlik ediyor. Çünkü daha cuma ve cumartesi seansa gittim. Bugün pazartesi ve ben Ankara dönüşü pazar aksamı ilişkiye girdim. Üstelik hiçbir zorlanma olmadan. Sanki yıllardır ilişkiye giriyormuş gibi. Ümmügülsüm hanıma çok teşekkür ederim. Benim o kliniğe gelmeme vesile olan telefonu açan tatlı bir bayan var. O kadar güzel anlattı ki. Bu işin kesin çözüleceğine beni o kadar güzel inandırdı ki. Sadece 3 seans demişlerdi benimkisi 2. seansta çözüldü. Biz ki boşanmayı düşündük. Bana herkes hastalıklı muamelesi yaptı. Ama seanslarda anlayacaksınız korkularınız nasıl yok oluyor.

Tek seansta bile halledebilirdik ama biz ikinci güne bıraktık.

Bir de Ümmügülsüm hanıma gelmeden Konya da psikoloji merkezi var ağır hastaların yattığı orada bir doktor önerdi bulunduğumuz ilçenin başhekimi yakınımızdı. Gittik. Aman Allah’ım bana 6 ay zaman verdi. İlk seansta sadece form doldurttu. Peki dedim biz şehir dışından geldik bir seansa başlasak. Hayır dedi böyle gitmeli zamanlama. O kadar kasılmıştım ki. Oysa burada doktor hanımın güler yüzü. Beni o kadar rahatlattı ki. Sanki yıllardır tanıdığım biriyle seanstayım. Kahkaha atarak geçirdiğim 2 seanstan sonra Allah’ın izniyle bebeğim olursa da Ümmügülsüm hanıma geleceğim kesinlikle. Eğer ki şüpheniz varsa bana ulaşabilirsiniz. Bu yorumlar bizzat şahsım tarafından yazılmıştır. Asla zaman kaybetmeyin. Kesinlikle çözümü var. Ve ben asla başaramam derdim. Çocukluk korkularım yıllardır bu olayı düşündükçe nefes daralmalarım. Hepsi sadece 2 saatte bitti. Vajinismus Tedavisi

97- Sonunda bitti

Sonunda bitti…Kâbus gibi 3 yıl bitti. Rabbimin takdiri Gülsüm hocamın vesilesi ile bitti. Yaşadıklarımdan bahsetmeyeceğim biliyorum ki acılarımız duygularımız aynı. Tedavi sürecimden bahsetmek istiyorum. Kliniğe ilk gittiğimde ağlamaktan derdimi anlatamamıştım Gülsüm Hoca ise kendinden çok emin gülümseyerek 3 seansta bitecek dedi ve tabi ben inanamadım, nasıl olacak da bitecek nasıl bir tedavi olabilirdi ki hatta fiyatın diğer kliniklere göre aşağıda olması bile benim kafamda soru işareti bırakmıştı. Aslına bakarsanız tüm korku ve endişelerime rağmen hocamın 3 seans deyip bırakmayacağı bu işi başarana kadar beraberiz demesi beni cesaretlendirip başlamama neden oldu 🙂 ki iyi ki olmuş seanslar başladı ve ben seanslardan gülerek çıkıyordum ağrı yok gözyaşı yok ☺Ve 3.seans sonunda biz başardık ve sonunda bitti bütün sıkıntılarım.

O kadar mutluyum ki tarifi imkânsız.

Bu satırlar umarım sizlere de umut olur bunu ertelemeyin bu bir hastalık ve çok şükür ki bende gördüm tedavisi var keşke hayatta bütün sıkıntıların çözümü bu kadar kolay olsa ve Gülsüm Hoca gibi insanlar karşımıza çıksa. ☺ Gülsüm hocam sizin için ne söylesem eksik kalır, siz benim mucizemsiniz hep dualarımda olacaksınız. Tüm samimiyetimle size ve Sibel hanıma çok teşekkür ediyorum Sizleri çok seviyorum. ☺ Vajinismus Tedavisi

98-Beni kendime getirdi Vajinismus Tedavisi 

Merhaba arkadaşlar. Ben de 4 yıllık evli olup eşimle hiçbir şekilde ilişkiye giremeyen çok sıkıntı yaşayan biriyim. Hatırlamaktan bile artık nefret ettiğim hikayemi sizinle paylaşmak istiyorum. Eşimle Yaklaşık iki sene süren çok güzel bir flört döneminden sonra aşkımızı, sevgimizi evlilikle taçlandırdık. Düğün bittikten, otelimize çekildikten sonra o güne kadar çok da şiddetli olmayan korkularımın o gün çok fazla arttığını hissettim ve durumu eşimle paylaştım. Anlayış göstererek bugün olmasına gerek yok evimize gittiğimizde yaparız dedi ve beni rahatlattı. Evimize geldiğimizde de hala korkularım çoktu ve bir anda evlendiğime bile pişmanlık duymaya başladım ve eşimi hiçbir şekilde yanıma yaklaştırmadım. Sevdiğim adamı gözüm görmek istemez oldu günlerce deneme yapıp hep başarısızlık yaşamaya başladıkça hayatımız zorlaştı.

Bilinçli insanlar olarak tedavi olmaya karar verdik ve zorlu sürece başladık.

Aklınıza gelen bütün tedavileri denedik (tabi hepsi yanlış ve sadece para tuzağı olan tedavi yöntemleriymiş). En sonunda belden uyuşturma ile bu işi çözebileceklerini söyleyen bir özel hastane ile anlaştık. Tamamen gayri resmi bir şekilde sonradan çok tehlikeli olduğunu öğrendiğim spinal anestezi yapılarak eve gönderildim. Eşimle birlikte olduk tabi benim belden alt tarafım tamamen uyuşuk olduğu için hiçbir şey anlamadım. Neyse ki kızlık zarı bozuldu en azından diyerek sevindim. Ama sonrası yine hüsran yine yapamadık. Hastane ile bu durumu aylar sonra paylaştığımızda yine aynı sistem önerildi, (denize düşen yılana sarılıyor) kabul ettik. Sonuç yine hüsran…

Hacıdan hocadan bile medet umar hale geldiğimizde bizde ipler iyice koptu.

Belli bir eğitim seviyesine sahip insanlar olarak kendimize yakıştıramadığımız ama yine de çare olur diye yaptığımız o kadar saçma şey oldu ki size anlatamam. Sonuç hep aynı…Bıraktık her şeyi hayatı bıraktık…Ta ki ailelerin çocuk baskısı başlayana kadar. Mecburen toparlandık ve kocamın desteği ile tekrar tutundum. İnternetten araştırmış ve Vajinismus konusunda iddialı pek çok doktorlar ile iletişime geçmiş. Bugüne kadar o kadar çok maddi kayıp yaşadık ki artık bütçemizde tedavi için pek uygun değildi. İstenilen rakamlar çok yüksekti. Derken Ümmügülsüm Hanımı bulmuş. Hem fiyatı çok uygun hem de herkes çok memnunmuş dedi. Fiyatı düşük olduğu için şüpheye düştük açıkçası arada uçurumlar vardı çünkü…Neyse hemen araştırmaya başladım bende…

Siteye girip bütün yorumları tek tek okudum ve o yorumlar sayesinde gücümü tekrar topladım.

Sırf bu yüzden çok ayrıntılı bir şekilde yazıyorum. Bu yorumlar beni kendime getirdi belki benim hikayemde birilerine yardımcı olur. Neyse Ankara ya gittik ve başladık tedaviye. Arkadaşlar böyle bir doktorla ben ömrümce karşılaşmadım. Çok nazik, kibar, anlayışlı harika bir insan. Resmen beni motive edip bu işin olacağına inandırdı Gülsüm Hanım.4 gün boyunca Ankara da kaldık hocamın söylediklerini harfiyen yerine getirdik. Yaşadıklarıma ben bile inanamadım hiçbir şekilde kendime dokundurtmayan ben kocamın dokunmasına izin vermeye başlamıştım. Tedavi kişiden kişiye değişiyormuş kimisi 2. günde kimi 3 kimisi de daha sonraki günlerde başarılı oluyormuş, başaramayan hiç kimse yokmuş. Ümmügülsüm hanımın ilgi ve alakası her şeyi tek tek anlatması beni sürekli arayabilirsiniz demesi bende aşırı bir güven oluşturdu. Neyse arkadaşlar 4 günün sonunda evimize geldik. Ankara da otelde kaldığımız için kendimi iyi hissedememiştim evimde çok rahattım.

Denedik ve sonunda BAŞARDIK inanamadım, inanamadık yaptığımıza.

Vajinismus benim için artık bitmiştir. Yemin ediyorum bütün yük kalktı omuzlarımdan. Bu zorlu süreçte eşimin desteği anlayışı çok önemliydi ve kocamın sabrı ve çabası sonucu Gülsüm hanımı bulması sonucu biz resmen sorunumuzu hallettik. Hikayemi okuyan arkadaşlar yapılan yorumların hepsi doğru eğer böyle bir sıkıntınız varsa bizim gibi mağdur olmayın yıpratmayın kendinizi evliliğinizi direk Gülsüm hanımla tanışın. Allah doktor hanımdan razı olsun hayatımda hiç unutamayacağım biri oldu. İnanın kelimelerle ifade edilebilecek biri değil çok çok iyi bi doktor gerçekten ömrüm boyunca kendisine minnet duyacağım. Hem hocama hem Sibel hanıma milyonlarca kez teşekkürler iyi ki varsınız iyi ki…

99- Allah her zaman karşımıza işini böylesine iyi ve severek yapan insanlar çıkarsın

Merhabalar 19 aylık evliyim ve vajinismus hastasıyım. Yani HASTASIYDIM:) Ümmügülsüm Hanım ile tanışana kadar:). Allah’a binlerce kez şükürler olsun karşıma onun kadar iyi bir doktor çıkardığı için. 😉 Evliliğimin ilk zamanlarında bu rahatsızlığı pek önemsememiştim, zamanla alışırım korkularımı kendi kendime yenerim diye düşündüm hep ama olmadı. Maalesef bir uzman yardımı almadan çözülebilecek bir rahatsızlık değil. Evliliğimin 6.ayında rahatsızlığımla ilgili internette araştırma yaparken özel bir kliniğe rastladık o kadar kendilerinden emindiler ki biz de eşimle hemen klinik ile iletişime geçtik randevu ayarladık ve Ankara’ya gittik.

Kliniğe giderken çok fazla olmasa bile kendime güvenim vardı.

Fakat ilk muayeneden sonra kendime olan küçücük güvenimi de yitirdim. Doktor sadece muayene edeceğini söyledi ve daha oturduğum doğum sandalyesine adapte olamamışken parmağıyla vajinama giriş yaptı. Tabii ki ben neye uğradığımı şaşırmış bir vaziyette kendimi bir an önce o sandalyeden kurtarmak istedim. Muayene bittiğinde tansiyonum düştü ve bayılmanın eşiğine geldim. Ve bana rahatsızlığımın en üst seviyede olduğu seanslarda da aynı tepkileri verirsem kızlık zarımın alınabileceği söylendi. Diğer gün ilk seansa gittiğimde kendimi kasmaya başladım ve seans başarısız oldu 2-3 kez egzersizleri tekrarladılar ben her defasında kendimi kasıyordum o esnada seansıma giren bayan bana çok çirkin bir cümle kurdu.

“Böyle yaparsan eşin seni beklemez” dedi.

O sözü duyar duymaz başımdan kaynar sular boşaldı ve daha fazla seansı devam ettirmedim. Ve bir daha da o kliniğe gitmedim. Oradaki kendini bilmez bir insan yüzünden 13 ayımız heba oldu maalesef. Daha sonra tekrar kendimi toparlayıp o yaşadığım kötü olayı unutup Dr. Soytürk’e gitmeye karar verdim. Ve tekrar Ankara’ya gittik. Kliniğe gittiğimde önceki yaşadığım olay aklıma geldi tekrar aynı şeyleri yaşamaktan ve zar zor geri gelmiş olan güvenimi tekrar kaybetmekten çok korkmuştum. İlk seansıma girdiğimde çok korktum hüngür ağladım fakat Ümmügülsüm Hanım sabırla sakinleşmemi bekledi benimle iletişim kurmaya muhabbet etmeye çalıştı. Beni sakinleştirdikten sonra egzersizlere başladı ve önceki yaşadığım kötü olayla hiç alakası olmayan bir seans geçirdim:).

Doktoruma güvenmeye başlamıştım o anda;).

Bir insana güvenmenin ne kadar önemli olduğunu orada bir kez daha anlamıştım. Başaramam yapamam sözleri yerine inanamıyorum şaka gibi bunu ben mi yaptım sözleri aldı daha 2. seansımda:) Her seansım ayrı bir güzel geçti artık ne korku kalmıştı ne de inançsızlık;) Sadece 3 seansta rahatsızlığımdan kurtuldum Ümmügülsüm Hanımın ve tabi ki Rabbi-min yardımıyla;). İyi ki Ümmügülsüm Hanımla tanışmışım, iyi ki ona güvenmişim iyi ki Dr. Soytürk’e gitmişim;) Allah Ümmügülsüm Hanımdan razı olsun o olmasaydı onun gülen yüzü sabrı kararlılığı olmasaydı ben Ankara’dan bir kez daha eli boş dönecektim. Orada çalışan herkese sonsuz sevgiler Allah her zaman karşımıza işini böylesine iyi ve severek yapan insanlar çıkarsın inşallah. Sizi çok seviyorum Ümmügülsüm Hanım ve diğer Dr. Soytürk çalışanları;) Vajinismus Tedavisi

100- 1 güncük Hayata bile başka bakıyorum artık… Vajinismus Tedavisi 

Berbat günlerdi berbatında ötesiydi. Belki de en ağırıma gidende eşimin bana ‘bana bu kadarını annemde yapıyordu’ demesiydi üstelikte severek evlenmiştik. Balayım, ilk günlerim hayallerimin kıyısından bile geçmiyordu her şeyi denemek geldi aklıma, babamın evine geri dönmek, intihar etmek hiçbir şey çözüm değildi. Hacıya hocaya mı gitmedik, anestezi altında ilişkiye girmek mi istemedim, neler yapmadık. Sonrasında ya Vajinusmussam dedim hastalıktan haberim vardı, fakat konduramıyordum. Kadın doğuma gittiğimizde bir kitapla kendimizin ilerlememizi istediler. Bu bizi sadece sürece alıştırdı fakat sonuç vermedi. Sonrasında internette gezinirken Ümmügülsüm hanıma ve bir doktora daha rastladık diğeriyle Dr. Soytürk arasında dağlar kadar fark vardı. Vajinismus Tedavisi

Başta güvenemedik.

Hatta sayfada gezinirken başarı öykülerini okudukça inanamayıp ya kendileri yazıyorlarsa kadar güvensizlik ve psikolojik acıdan çöküntü içindeydim. 6 ayımı ziyan etmişim. Yapmayın kızlar burada yazan her şey gerçek ve doğru. O kadar nazik o kadar tatlı bir bayan ki Ümmügülsüm Hanım ve yapamayacağı işin altına zaten girmiyor. Şöyle de bir gerçek var, bu zaten yapılmayacak bir şey değilmiş. Sık bırak bu kadar:) yapmayın boşuna kendinizi de en güzel günlerinizde ziyan etmeyin. Ben giderken benim 6 ayda halledemediğim, 3 günde nasıl halledeceklermiş dedim. 1 günde halletti Allah onlardan bin kere razı olsun. Hayata bile başka bakıyorum artık… Vajinismus Tedavisi

101- Musmutlu Vajinismus Tedavisi 

Merhaba, ben eşiyle çok severek evlenmiş bir kadındım. Vajinismus’un da ne olduğunu da evlenmeden önce biliyordum. Ama evlendikten sonra benim de başıma geleceğini bilmiyordum. Evliliğimizden 1 ay geçtikten sonra çözüm yolları aradım. Âmâ eşime bunun hastalık olduğunu kabul ettiremedim. Eşim bunu kendi kendine aşabileceğimizi düşündü ama öyle olmadı maalesef. 1 yılın sonunda ben artık dayanamayıp aileme akrabalarıma arkadaşlarıma durumu anlattım nasıl tedavi olacağıma dair yöntemler aradım. Ama hepsi hüsranla son buldu.

Artık tam umudumu kestim derken Dr. Soytürk’ü buldum.

Doktor hanımın sayesinde bu sıkıntılı durumlardan sadece 2 günde kurtuldum. Ve evliliğim aslında yeni başlamış oldu. Şimdi çok mutluyuz ve mutluluğumuz gebe olduğumu öğrenmemle birlikte taçlandı. Bize bu mutluluğu yaşatan doktor hanıma çok teşekkür ediyorum. Vajinusmuslu bir hasta olarak bu yazımı okuduysanız tedavi olmak için hiç vakit kaybetmeyin. Zaten şu ana kadar çok ve boş vakit kaybettiniz. Ümmügülsüm hanım çok iyi bir doktor sakinliği, iyimserliği, hoşgörülülüğü sayesinde bu dertten ben kurtuldum. Sizde kurtulabilirsiniz. Vajinismus Tedavisi

102- Kurtuldum Vajinismus Tedavisi 

Merhaba ben 10 yıllık evliyim ama vajinismus hastasıydım. Evet adını daha önce hiç kimseden duymadığım bir hastalıkla 10 yıldır yaşıyordum evliliğimin ilk yıllarında kimseye söyleyemiyordum. Ama sonraki yıllarda ailelerimize söyledik. Gitmediğimiz doktor kalmadı. Yanlış tedavilerle de karşılaştık hepsi de umut kırıcı kötü sonuçlarla eve dönüyorduk. Ama yine de bir umut aramaktan vazgeçmiyorduk ama kurtulmalıydık bu hastalıktan ve arayışlarımız devam ederken Ümmügülsüm hanımı bulduk iyi ki diyorum iyi ki bulmuşuz.

O, bizi 10 yıl süren kabustan sadece iki günde kurtardı.

Güler yüzü, büyük bir güven verici sözleri her zaman hatırlayacağım tedavimizin ikinci gününde sonuç vermişti. Mutluyduk Ümmügülsüm hanıma ve Sibel hanıma sonsuz teşekkürler tedavimiz bitti. Evet ama elini çekip gitmeyen güzel insanlar Allah sizden razı olsun. Size de mutlulukların en güzelini yaşatsın. Bu hastalığı ertelemeyin mutlaka gidin Ümmügülsüm hanıma. Pişman değil musmutlu döneceksiniz evinize. Ben kurtuldum bu hastalıktan şimdi sıra sizde. Korkmayın gidin bizden sizlere yaşaması zor kurtulması kolay bir hikaye sadece iki gün Vajinismus Tedavisi

103- Sorunumuz tamamen çözüldü Vajinismus Tedavisi

Herkese merhaba. Ben 1 buçuk yıllık evliyim. Eşimle çok uzun süre görüştükten sonra severek evlendik. Ancak ilk cinsel deneyimimiz ne yazık ki istediğimi gibi sonuçlanmadı. Tekrar tekrar yaptığımız denemelerden sonra da eşime bir türlü müsaade edemedim sürekli irkilerek kendimi geri çekiyordum. Çok zor zamanlardı ancak eşim hiç problem etmedi bana hep olumlu ve iyimser yaklaştı. İnternetten yaptığım araştırmalar sonucunda vajinismus olma ihtimalimi düşünmeye başladım. Bunu üzerine evde kendimiz çözmek için uğraştık. Uyuşturucu kremlerden tutun da vazelinle suda bekleme yapmaya kadar here yola başvurduk ancak bir türlü başarılı olamadık. Cinsel isteğim her zaman vardı ancak son aşamaya geldiğimizde kendimi hep geri çekiyordum acıyacak korkusu ile. En sonunda doktora gitmeye karar verdim henüz bir yılımız dolmadan araştırma yapmaya başladık ve Ümmügülsüm Hanım’ı bulduk. Hem şehir olarak bize uygun hem de fiyat olarak çok makuldü. Kendisiyle tanışmaya gittiğimiz andan itibaren kendimi umutlu hissettim.

Gülsüm Hanım kesinlikle halden çok iyi anlayan, hastasının her an her konuda yanında olan mükemmel bir doktor.

En büyük korkularımla onun yanında yüzleştim ve sayesinde başarılı olduk. 3 seans gittik seans bitiminde hemen birleşme yaşayamadık ve tabi ki ben panik oldum panik içinde Gülsüm Hanım’ı her arayışımda sakin olmamı kısa süre sonra başaracağımızı söyledi ve dediği gibi de oldu. İnanın bu sadece beynimizde büyüttüğümüz bir durum. Benim başıma gelmez diye düşünmeyin her kadının başına gelebilecek doğal bir durum olduğunu sonradan anlıyorsunuz. Boşuna benim ve birçok kişinin yaptığı gibi kendinizi üzüp, ağlayıp en güzel zamanlarınızı zehretmeyin. Eğer kendiniz başarılı olamıyorsanız mutlaka Gülsüm Hanımla görüşün. Bir gün ben de böyle hikayemi yazabileceğimi hayal bile edemezdim ama oldu.

İnanırsanız mutlaka siz de başarılı olursunuz.

Bu bir süreç arkadaşlar elinizde bir sihirli değnek yok pat diye her şeyi çözemiyorsunuz, zamanla eşinizle her şeyi öğreniyorsunuz. Biz yeneli 4 ay oldu hala çalışıyoruz, deniyoruz, öğreniyoruz, araştırıyoruz. Bir anda öyle mükemmel bir cinsel hayatınız olmuyor tabi ki her şeyi zamanla yaşıyorsunuz. En önemlisi utanmayın bu çok doğal bir süreç. Başarı hikayelerini eşlerinizle birlikte okuyun ve inatçı olun. Siz üstüne gittikçe vajinismus’un hiç şansı yok. Kendinizi tanıyın, rahatlayın ve bilinçlenin. Kadınlığımızdan ve kadın olmaktan utanmayın. Bu benim başıma nasıl gelir okumuş etmiş insanım diye yanılgıya düşmeyin emin olun çoğumuz okumuş etmiş, toplum içinde bir yeri olan insanlarız ama vajinismus statü dinlemez. =) Hepinize sağlık diliyorum Ümmügülsüm Hanım’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum, fırsatım olursa bebek takibimi de kendisine yaptırmayı çok isterim. Kendisine başarılar diliyorum. Vajinismus Tedavisi

104- Evliliğim vajinusmus yüzünden kabusa dönmüştü

Merhaba 40 günlük evliliğim Vajinismus yüzünden kabusa dönmüştü. Eşimi çok sevdiğim halde ona teslim edemiyordum kendimi. Buna bir son vermek için internetten araştırma yapmaya başladım. Birçok Vajinismus merkezini arayıp görüştüm. Yüzde yüz tedavi garantisi veren Dr. Soytürk’e gitmeye karar verdik eşimle. Tedavinin daha ikinci günü bu sorunu aştığımı gördüm. Her şey beklediğimden daha güzel daha kolay oldu ki, Vajinismus seviyem yüksekti. Ben bile tedavi olduysam, bu korkumu yendiysem herkes yapabilir diye düşünüyorum. Ümmügülsüm Hanıma çok teşekkür ederim ilgisi, güler yüzü ve beni hayal kırıklığına uğratmadığı için. İyi ki de ertelemeden gitmişim diyorum. Bu sorunu olan bayanlar sakın ertelemeyin. Kesinlikle Gülsüm hanımla irtibata geçin derim.

105- Hastaya müşteri gözüyle bakanlara inat çok uygun

Tedavideki %100 başarının yanında göstermiş olduğu ilgi hoşgörü ve en güzel gülüşlü güler yüzüyle %200 sevgiyle karşılayan Gülsüm Hanım’a sonsuz teşekkürlerle başlamak istiyorum… Biz üç haftalık evliydik vajinismus sorununu kendimiz çözeriz diye bekledik ama üç gün bile beklememeliymişiz. Aylar sürecek denilen tedaviyi sadece iki günde çözdü. Bu sorunu yaşayanlara sesleniyorum Gülsüm Hanımla tanışmak için değil üç hafta bir gün bile beklemeyin. Maddi açıdan da asla kaygınız olmasın hastaya müşteri gözüyle bakanlara inat çok uygun bir fiyata sorununuzu iki günde çözebilirsiniz. Sayesinde 9 yıllık sevgililik hayatımızı karı koca olarak devam ettirmeye başladık. Bu arada asistanı Sibel Hanım’ın kek ve kahve ikramları için de ayrı teşekkür ederiz

106- Kimse geç kalmadan gitsin

9 aylık evliyim eşim her istediğinde ben geri çekiliyordum. Korktuğum için en sonunda Ümmügülsüm hocamızı bulduk ve gittik çok şükür ki artık her şey yolunda korkulacak hiçbir yanı yokmuş meğerse kimse geç kalmadan gitsin huzura kavuşsunlar. İyiki tanımışım sizi hocam.

107- Huzura, Mutluluğa kavuştum. Vajinismus Tedavisi

Merhaba arkadaşlar. Yazı başlığımdan da anlaşılacağı üzere “Ümmügülsüm hocamı buldum ve huzura ve mutluluğa kavuştum” :)– 5 aylık evliyim ve bu hastalığın adını dahi bilmiyordum. Eşimle balayına çıktığımız andan beri bir türlü tam bir cinsellik gerçekleştiremediğimiz için insan ister istemez tam bir evlenmiş saymıyor kendimi , en azından ben öyle hissediyordum, tamam eşinizle mutlusunuz, güzel ama o sıcak, mutlu yuvada bir şey eksik onu tamamlamak gerekir, işte bu açıdan gerçekten zor bir 5 ay geçirdim, eşim “tamam, hallederiz, sakin ol, sıkıntı yapma, akışına bırak” dedikçe 1 gün 2 gün veya 1 ay akılına bırakıyorsunuz ama o sorun sizinle beraber her yere gittiği için asla rahat olamıyorsunuz, kendime toz konduramadığım için eşimle her yolu denedik, denemediğimiz jel, krem kalmadı ama işte bir bize yardım edecek bir mükemmel doktor iyi bir hoca gerekiyordu.

Dahası bu işi tık diye bitirecek bir hoca gerekiyordu ve internette araştırdım, yorumlara baktım.

Ümmügülsüm hocama gitmeye karar verdim. İyi ki de vermişim. Size net söylüyorum asla ama asla pişman olmayacaksınız. Çünkü tedavi öncesi bütün sıkıntılarınızı rahatça anlatabilirsiniz, sizi usanmadan dinleyip ona göre size yardımcı olacaktır. Tedavi aşamasında da asla korkmayın gerçekten hocamızın çok hassas ve çok sakin bir yaklaşımı ile bu sorunu kısa sürede atlatacağınıza emin olun. Ben 2 seansta bitirdim ve şu anda gerçekten çok mutluyum. Keşke çok daha önce hocama gelseydim diyorum. Böyle bir sorununuz var ise asla ama asla ertelemeyin. Çünkü erteledikçe içinizde daha büyük sıkıntı oluşturur ve sizi huzursuz eder. Onun için %100 güvenle ve içiniz rahat olarak Ümmügülsüm hocama gidebilirsiniz. Şiddetle tavsiye ediyorum canım hocamı :)):)

108- Başardım Vajinismus Tedavisi

Merhaba ben 3 yıllık evliyim. Eşimle çok severek evlendik fakat bu hastalık ile hayatımız çoğu zaman sıkıntıyla üzüntüyle geçti. Eşim çok anlayışlı olsa da artık oda tahammülsüz olmaya başlamıştı. Kızlık zarımın dar olduğunu istersem açabileceklerini söylemişlerdi. Ama ben istemedim. İyi ki de bu hataya düşmemişim. Gülsüm hanım sayesinde hiç de böyle bir şey olmadığını anladım. Eşimle birlikte internette araştırma yaparak Gülsüm hanımı bulduk. Tabi ki bu yorumlarda beni umutlandırmıştı ve Ankara’ya gitmeye karar verdik. Gülsüm hanım gerçekten çok anlayışlı, güler yüzlü işini hakkıyla yapan biri. Ben ne kadar zorlansam da seanslarda, sonunda başarabildim. Herkes yapabilir. Gerçekten ben yapamam kesinlikle diye başladığım yolda başardım. Daha güzel bir hayat için ertelemeyin derim. Ben 3 yıl önce keşke Gülsüm hanıma gelebilseydim, tek pişmanlığım bu oldu. Gülsüm hanıma buradan çok teşekkürlerimi iletiyorum. Her şey gönlünüzce olsun ailenizle sağlıklı huzurlu hayatınız olsun.

109- Kusursuz

Merhaba arkadaşlar. Ben bir yıldır süren vajinismus hastalığımı sevgili doktorumuz Gülsüm hocam sayesinde yendim. Kliniğe gitmeden önce korkularım vardı ama orada karşılaştığım güler yüz ve ilgiden dolayı korkulacak bir durum olmadığını da gördüm. Siz de benim gibi böyle bir durumla karşılaşırsanız bunu asla ertelemeyin ve işini gerçekten kusursuz yapan Gülsüm hocama gidin çok mutluyum ve bu mutluluğun sebebi olan doktoruma sonsuz teşekkür ederim.

110- Yeni Evliyim

5 aylık evliyim Vajinismus sorunu yasayacağım hiç aklıma gelmezdi. Etrafımdaki bazı insanlar ilk ilişkide biraz acı yaşadıklarını söylerlerdi ama bu kadar çok acı vereceğini de düşünmemiştim ne kadar olabilir ki diyordum… Çok kötü bir başlangıç oldu dayanılmaz bir acı psikolojim alt üst olmuştu. İlişkiden kaçar oldum, korkuyordum. Bir sürü şey düşünüyordum. İlişki olmazsa, düzelmezse yasayacağım sorunları… Hem benim hayatım hem eşimin hayatı sıkıntı içerisinde olacaktı. Ya düzelecek ya boşanılacak bu kadar net. Yeni evliyim, çok seviyorum, böyle bir sorun var onu kaybetmek veya beni aldatır mı düşüncesi o kadar ağır geliyordu ki kısa sürede çok yordu beni. Kendi kendime çözümler bulmaya çalışıyordum, ama olmuyordu. Doktora gitmeye çekiniyordum. Açıkçası kayınvalidem sağ olsun yardımcı oldu bana.

Gülsüm hocamı bulmuş, iyi ki de onu bulmuş onun sayesinde aştım bu sorunu.

Böyle durumlarda doktorunda yaklaşımı çok önemli Gülsüm hocamın yaklaşımı güler yüzü rahatlatmıştı beni. Ona çok teşekkür ediyorum. Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın. Gerçekten çok zor, yaşamayan anlayamaz. Bu sorunu yaşıyorsanız geç kalmayın, ertelemeyin, düzelir, geçer diye kendinizi kandırmayın, geçmiyor inanın buna. 3 günlük bir seans tedavi inanın düzeleceksiniz. Bundan bir şey kaybetmezsin. O sorunu aşamadığınızda kaybedeceğiniz şeyleri düşünün. Gülsüm hocama tekrardan çok teşekkür ediyorum.

111- Umudumun tükendiği noktada Vajinismus Tedavisi

Benimle aynı problemi yani Vajinismus’u yaşayan, yenen veya çözüm arayan arkadaşlar merhaba. Vajinismus sitelerine baktığınızda, bu hastalıkla ilgili yazıları okuduğunuzda aynı beni anlatıyor hissine kapılıyor musunuz? Ben bu rahatsızlıkla 4 yıl önce ilk evlendiğim gece tanıştım fakat adının vajinismus olduğundan haberim yoktu.

2-3 hafta içindeki başarısız ilişki denemeleri ardından internete ilişkiye girememe, ilişkide zorluk gibi şeyler yazdığımda karşıma vajinismus çıktı. Sadece kendimde olduğunu sandığım sıkıntının çok sık görüldüğünü öğrenince açıkçası çok şaşırdım çünkü hiç duymamıştım. Eşim biraz zamana bırakalım, seni seviyorum, kendimiz Vajinismus’u aşabiliriz gibi yaklaşınca benim de işime geldi. 2 yıl kadar bekledik. Ben çocuk istiyordum ve bunu aşmalıydık veya çocuk tedavisi olmalıydı. Bu sebeple evimize yakın bir yerde poliklinikte bir kadın doğum uzmanın gittim. Doktora durumumu anlatınca muayene etmek istedi.

Muayene sonucu kızlık zarı çok kalın buna bağlı ilişki olmamış almamız gerekiyor dedi.

Ben fiziksel bir engel gibi düşünmemiştim. Çünkü çok korkuyordum. Böyle bir işlemle vajinismus düzeleceğini öğrenince hemen kabul ettim. Ertesi gün işlem yapıldı 2 hafta iyileşme dönemi sonrası ilişkiye girebileceğimiz söylendi. Eşim ve ben çok mutluyduk. Neden daha önce yardım almadım diye de kendime kızmadan edemiyordum. Ne yazık ki 2 hafta sonrası başlayan denemelerimiz aynı hayal kırıklığı ile sonuçlandı. Çok hızlı aylar geçti ne aynı doktora ne de başka bir doktora gitmek istemiyordum. Eşim bir gün bir vajinismus tedavisi yapan psikolog bulduğunu ve randevu aldığını söyledi.

Bu hastalığı yenmek ve çocuk sahibi olmak istiyordum fakat aynı şeyleri yaşamaktan da korkuyordum.

Neyse ilk seans uzun bir konuşma ile geçti. 2. Seansta ödevler başladı ayna ile bakma sonrasında dokunma bunları yaptım fakat parmak egzersizine geçtiğimizde yapamadım. 6. seansta yapamadığımı söyledim. Tekrar konuştuk, anlattı, rahatlattı fakat ben evde yapamıyordum. Eşimin zoruyla 7. Seansa gittim ama yapamadığımı söylemedim. Parmağı eşimle yapmam gerektiğini söyleyince artık bu tedaviye daha fazla devam edemeyeceğimi anladım. 3.5 yılımız bitmiş ve çevrenin çocuk baskısı da artmıştı. Bir arkadaşıma vajinismus problemi yaşadığımdan bahsettim. O da internette birkaç isim bulup birlikte görüşmeyi önerdi. Bir doktorla birlikte görüştük. Doktor bey vajinismus ile uğraşan bir kadın doğum uzmanıydı.

Fakat tedavi maliyeti benim karşılayabileceğimin çok üstünde olunca teşekkür edip ayrılmak zorunda kaldım.

Kendim bir gün interneti karıştırırken çok uygun fiyat veren bir merkez gördüm. Telefon görüşmesi sonrası ücretsiz görüşme randevusu aldım. Dr. Ümmügülsüm Soytürk ile orda tanıştık. Çok sıcak karşıladı. Detaylı Vajinismus’u ve tedavisini anlattı. Hiç muayene olmayı düşünmezken aynı gün muayene hemen sonrasında seansa başladım. Daha önce yapamadığım, ya da izin vermediğim pek çok şeyi başarmıştım. Doktor hanım 2. Seansta eşim gelirse iyi olacağını söyledi. 2 gün sonra eşimle geldik ve seans bitiminde artık ilişki deneyebileceğimizi söyleyince çok şaşırdık. Tamam bunları başardım fakat 4 yıl yapamadığım cinsel birleşmeyi nasıl yapacaktım. İnanmayacaksınız belki 3. Denememizde başardık. Ümmügülsüm hanım 1 hafta sonra çocuk istediğimiz için normal jinekolojik muayene randevusu vermişti. Gittiğimizde mutlu haberi kendisine söyledik.

Vajinismus kabusunu 2 günde aşmıştık.

Kendisine çok çok teşekkür ederim. Geçmişe dönmeyin demiştiniz ama neden bu kadar bekledim, neden Vajinismus tedavisi ile ilgili düzgünce bir araştırma yapmadım diye düşünmeden edemiyorum İyi ki sizi buldum, tanıdım doktorum. Gebelik sürecimde de inşallah sizinle olacağım 🙂

112- Bizim için çok zorlu bir süreçti Vajinismus Tedavisi

10.01.2020

Öncelikle Nasıl Başlarım Bilemiyorum…

Bizim için çok zorlu bir süreçti. Evlenene kadar böyle bir hastalığım olduğunu bilmiyordum. Çocukluğum da yaşadığım taciz olayı bu hastalığımın başlangıcı bilemezdim.

Ümmügülsüm hocama gelene kadar birçok kez vazgeçmek için çırpındım. Eşimin sayesinde güç buldum. İyi ki gelmişim. Döktüğüm gözyaşı bunun yanı sıra kendinizi KADIN gibi hissedememek çok zorlu bir süreç. Ama bunu çekmeye yaşamaya gerek yok! Geç olmadan ertelemeden korkmadan tedavi olun. Bunu okuyan kişiye sesleniyorum. Bende buraya sizin gibi gergin korku ve gözyaşı içinde geldim. Ama asla ne acı ve ne sızı ne de kanama yok. Ben herkes gibi ilk seansta çözmedim. Ama bunun sebebi tamamen benim ertelemem geldiğimde 4 aylık evliydim. Şu an 7 ay oldu. KEŞKE em başta gelseydim. Gözünüz kapalı güvenip kendinizi emanet edebilirsiniz. Gerçekten işini çok iyi bilen ve güvenle sevgiyle yapan biri Ümmügülsüm hocama minnettarım…

Bizim için çok zorlu bir süreçti

113- Artık başım dik ve omuzlarımda yük olmayan birisiyim

17.01.2020 Sevgili Hocam Gülsüm Hanım;

4 yıllık Vajinismus rahatsızlığım vardı. Çok korkuyordum, hep erteledim tedaviyi. İnternet ortamında tanıdığım hocamı çok ama çok sevdim. Keşke daha önceden tanısaydım. Artık hocamın sayesinde Vajinismus hastası değilim. Çok mutluyum. Allah ne muradınız varsa versin. Sizin eşinizin ve dünya tatlısı çocuklarınızın yolu bahtı açık olsun, Allah iyilerle karşılaştırsın.

Artık başım dik ve omuzlarımda yük olmayan birisiyim

Sizi çok ama çok SEVDİK…

Sevgilerimizle….

Artık başım dik ve omuzlarımda yük olmayan birisiyim

114- Bana ne oldu? Vajinismus Tedavisi

Evli değilim. 3 yıl süren bir birlikteliğim oldu. Çevremden jinekolojik muayene ve smear testi yapılması gerektiğini duydum ve muayeneye karar verdim. Bir üniversite hastanesi polikliniğine kontrol amaçlı gittim. Hiç şikâyetim yoktu. İlk muayenem olduğu için heyecanlanıyordum. Poliklinikte bir doktor bey vardı. Durumu anlattım mimiksiz bir şekilde dinledi ve hemşireden beni hazırlamasını istedi. Muayene masası korkutucuydu ama benim de muayene olmam gerekiyordu. Doktor sonradan adının spekulum olduğunu öğrendiğim aleti vajenime yerleştirince daha önce hissetmediğim şiddetli bir ağrı duydum. Çıkarmasını istedim ama smear yapması gerektiğini söyleyerek çıkarmadı. Odadan çıktığımda ağlamak üzereydim. Hala o demir aleti içimde hissediyordum. 2-3 saatte acım geçti ama bir daha şikâyetim olmadıkça muayeneye gitmeyecektim.

Aradan birkaç hafta sonra erkek arkadaşımla cinsel yakınlaşmamız oldu.

İlişki anı geldiğinde daha önce yaşamadığım bir şekilde kasılıp kaldım.

Erkek arkadaşımda bir anlam veremedi, beni zorlamadı. 3 gün sonra denediğimizde tekrar aynı şey oldu. Her şey normal iken bu nasıl olabilir? İnternette araştırdığımda Vajinismusla karşılaştım. Çoğu yazıda ilk gece de olduğu söyleniyordu. Benim öyle değildi. Sonra Sekonder Vajinismus diye bir şey okudum. Sanırım benim problemim buydu. Ümmügülsüm hanımı internetten buldum. Hakkında yorumları okuyunca aramaya karar verdim. Erkek arkadaşım gelmediği için eşsiz tedavi sürecine başladık. Sıkıntımı 3 seans ta çözdüm. Dr. Ümmügülsüm Hanıma ve ekibine çok teşekkür ederim. İnternetten okuduğum kadarıyla yıllarca vajinismus ile yaşayan kadınlar varmış. Benim onlara tavsiyem hiç zaman kaybetmeden tedavi olsunlar.

 

115- Hayatınızı ve Vajinismusu Ertelemeyin

Evet yaklaşık Vajinismus Tedavisi’ni 10 yıl erteledikten sonra ancak bunları söyleyebiliyorum. 10 yıl önce evlenirken böyle bir problemden hiç haberim bile yoktu. Evlendiğimiz ilk gece vajinismus problemiyle karşılaştım. Tabi sıkıntımın adının vajinismus olduğunu aylar sonra öğrendim. İlk aylar bende yapısal bir problemim olduğunu düşündüm. Eşim ise birbirimize alışınca geçebilecek bir sıkıntı olduğunu düşünüyor beni zorlamıyordu. Ama ben fiziksel bir problem olduğuna inandım ve devlet hastanesinde bir kadın doğum uzmanına başvurdum. Çok yoğun bir hastaneydi hastalar 5-10 dk da içeriden çıkıyordu. İçeri girdiğimde doktora kısaca şikayetimi söyledim ve ilk vajinismus problemini orada duydum. Doktor muayene edip bir fiziksel problem olup olmadığını görmek istedi. Çatal denilen masaya yattım.

Doktor bana yaklaşınca birleşme anında olduğu gibi çok korkarak masadan kalktım.

Doktor bu problemin çözümünde yardımcı olan tedavisi zaman alan bir rahatsızlık olduğunu ve orada yapılamayacağını özel merkezlere başvurmam gerektiğini söyledi. Evde ilk yaptığım vajinismus nedir araştırmak oldu, okudukça her şey sanki bana uyuyordu ve tedavisi vardı. Eşim geldiğinde fiziksel bir şeyim olmadığını anlattım. Birlikte doktor araştırmaya başladık ve bir Prof. Dr. ismi buldum ve gittik. Hayatımın en büyük hatasını yaptığımı sonrasında anladım. Durumumu doktora anlattım oda tabi vajinismus hastası olup benim muayene yapamadığım kimse olmadı deyip muayeneye aldı.

Muayenede kendimi kasıyordum ama bacaklarımı kapatmadım.

Ta ki elindeki aleti görene kadar. Sonrası doktor beni azarlayarak pozisyonumu düzeltmemi istedi. Bu sefer ağlayarak tekrar bacaklarımı açtım. Zorla bir şeyler yaptı ben iyice kasılmış ve ağlıyordum. Kalktığımda kanamam olduğunu gördüm. Tamam smear aldım dedi. Çıktığımızda hala ağlıyordum. Etkisinden uzun süre kurtulamadım. İlişkiye hala giremiyordum. Eşim o günden sonra tedavi ile ilgili hiçbir şey söylemedi. Durumumu hiç kimseyle paylaşamadım. Aradan 2 yıl geçmişti ve hamile olduğumu öğrendim çok şaşırmıştık nasıl olabilirdi. İnternete baktığımda çok nadir gebelik olabileceğini öğrendim.

En azından evliliğimizi çocukla tamamladığımızı düşündüm.

Aradan yıllar geçti eşime haksızlık yaptığımı düşünüyordum ama tekrar böyle bir travmayı kaldıramazdım. Çocuğum kardeş istemeye başladı. Eşime durumu anlattım, bir araştırma yapalım bir kez daha deneyelim dedi. İnternette araştırırken Ümmügülsüm hanımı buldum. Hakkındaki yorumlar ve güler yüzlü resmi beni etkiledi. Karşılaşana kadar hala tedirgindim ama görünce ona çok güvendim ve korkum azaldı. Muayene sırasında hiç kasılmamıştım. İsterseniz bugün seansa başlayalım deyince hemen başladık. 5 günde 3 seansı tamamlamıştık. 3. seans sonrası tedavinin bittiğini söylediğinde hala inanamıyordum. 2ay sonra 2. bebeğime hamile kaldım ve sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesine yine doktorum Ümmügülsüm Hoca yardım etti. Doğumdan sonra da bir şeyleri bahane ederek onu görmeye gidiyorum. Evliliğimi ve hayatımı kurtardığı için ona sonsuz teşekkür ediyorum.

116- Solan SİZ değil VAJİNİSMUS olsun

27.01.2020

Merhabalar;

Evliliğimin sekizinci ayında Vajinismus tedavisi olmaya karar vererek Ümmügülsüm hocam ile tanıştım. İki seans sonucunda vajinismus rahatsızlığını yendim

Tedavi sürecinde, öncelikle enfeksiyon olduğunu öğrendim ve bu sorunu yok ettik. Bana acı veren enfeksiyonu yok ettikten sonra daha hızlı bir şekilde ilerledim.

Ümmügülsüm Hocam,

Sorularıma verdiğiniz samimi cevaplar, anlayışınız, tedirgin etmeyen yaklaşımınız için çok teşekkürler…

Dün gece eşime şunu sordum, tedaviye değdi mi? Evet dedi. Bende de EVET. Hiç pişman olmayacağım bir adım attım. Umarım her şey çok daha güzel olur…

Sevgiler….

Solan SİZ değil VAJİNİSMUS olsun

117- En iyi Vajinismus Tedavisi

Söze sizi nasıl bulduğumuzu anlatarak başlamak istiyorum. Öncelikle eşim biraz araştırma yaptı internetten ve 3-4 tana değişik klinik listesi yapmış detaylı olarak. Kendisine klinikleri sırasıyla aramasını söylesem de utangaç bir kişiliği olduğu için aramadı ve erkek olarak görev bana düşmüştü. Bu durum bir kadın hastalığı (vajinismus) olmasına rağmen klinikleri sırasıyla aradım. (Siz 2. Sıradaydınız.) Fiyat olarak daha uygun bir yer vardı. Ücretleri seans olarak alıyordu. Yani tedavi 1 seansta da bitebilirdi 2 seansta da. Her seans 500tl idi ve 3 seansta kesin çözüm öneriyordu. Telefon görüşmemizde aldığım etkili izlenim, bilgi ve fiyat farkının çok olmaması nedeniyle sizi tercih ettim ve randevu aldım. Bu arada bir konuya değinmek istiyorum. Yurt dışında yaşıyoruz ve normal randevuyu 4 ay sonrasına veriyorlar vajinismus problemi olan hastalar için.

Vajinismus Tedavisinde gösterdiğiniz ilgi ve bilgilendirme için çok teşekkür ederiz.

3 seans sonunda problem çözüldüğü için çok mutluyuz. Tüm korkularımız bitti. Eşimin özgüveni kendine geldi. Tekrar gösterdiğiniz ilgiye teşekkür eder meslek hayatınızda başarılar dilerim. Vajinismus ve benzeri problemi olanlar için kliniğinizi tavsiye ediyorum. Hiç düşünmeden kliniğinizi ziyaret etmeliler. Kendinize çok iyi bakın. All the best.

118- Hayat çok kısa Vajinismus Tedavisi

Ben bir hemşireyim. 3 yıldır tanıdığım eşimle 22 yaşında evlendim. Benim için bekaret çok önemliydi. Bu nedenle ilk cinsel deneyimim eşimle birlikte olsun istedim. İlk gece ile ilgili bir sürü şey duymuştum. Canım çok yandı, günlerce oturamadım, çok kanama oldu, hastaneye kaldırıldım, dikiş atıldı, kilitli kalanlar olmuş… gibi’’ İlk gece korkusu oluşmuştu. Fakat herkes başardıysa bende yaparım diye düşünerek geçiştiriyordum. Vajinismus olabileceğim hiç aklıma bile gelmedi. Ta ki ilk geceye kadar. Eşimle yakınlaşma arkasından birleşme anı geldiğinde tüm vücudumla kasıldım eşim biraz zorlayınca içimde bir şeyler parçalanıyormuş gibi hissedip hıçkırarak ağladım. Olanlara inanamıyorum ben vajinismus hastasıydım. Eşim çok şaşırmıştı. Çünkü ben rahat yetiştirilmiş Muğla da üniversiteye kadar yaşamış ve üniversiteyi Ankara da okumuştum. Vajinismus hastalığını ilk üniversitede duydum ve böyle bir rahatsızlık olduğuna çok şaşırdım. Herhalde çok nadirdir diye düşündüm.

İlk gece bunları yaşadığımda vajinismus aklıma geldi ama eşime söylemedim.

Tedaviyi araştırıp kendim çözerim zannettim. Eşim o günden sonra bir kez daha denedi aynı şeyleri yapınca uzun süre yaklaşmadı. Belli ki beni incitmek istemiyordu. İnternetten araştırdığım kadarıyla tedavi için karşı büyük bir suçluluk duyuyordum. Ara ara bunu bu sefer yapacağım deyip cinsel birleşmede bulunmak istiyordum ama sonuç hep aynı. Eşim de daha az yakınlaşmak ister olmuştu. Aradan 8 ay geçti. Eşimle vajinismus olduğumu ve kendi kendime başaramayacağımı yardım almam gerektiğini söyledim. O da tedaviyi çok istemiş ama beni incitmemek için bu kadar süre susmuş. Söylediklerimi duyunca çok mutlu oldu. Problemin psikolojik olduğunu biliyordum bir psikiyatrist adı alarak ona gittim. İlk 2-3 seans çocukluğum, gençliğim, ailem, vajinismus hastalığı, kendi anatomik yapım ile ilgili uzun uzun konuştuk. Sonrası nefes, gevşeme ve kegel egzersizleri yapmamı istedi. Bunlar bildiğim şeylerdi. Sıra parmak egzersizine gelince kasılıp kaldım, hiç ilerleyemiyordum.

Doktor sürekli teşvik ediyor, telkin ediyor ama bir işe yaramıyordu.

4 ay geçmişti ben ve eşim çok sıkıldık. Bu konu da çalışan bir kadın doğum uzmanı buldum. Jinekolog muayene masasında parmakla bakmayı başardı. 3 seans sonunda hala tek parmak izin verebiliyordum. Bunun üzerine kızlık zarını almak gerektiğini söyledi. İzin verdim ama hiçbir şey değişmedi. Tek parmakta bile zorlanıyordum ve tedaviyi bıraktım. Artık düzelmeyeceğime inanmıştım ve çok sevdiğim eşimin bunları yaşamasını istemediğimden boşanmak istedim. Eşim çok kızarak tedavi olsam da olmasam da beni bırakmayacağını söylüyordu. Bu beni daha da üzdü. İyice içe kapandım, kimseyle konuşamıyordum. Bu şekilde 2 yıl daha geçti. Artık çocukta istiyordum. Bir gün interneti karıştırırken Ümmügülsüm Hanım’ı gördüm. Bir hastasına çocuk olmaz dedikleri halde tüp bebekle çocuk sahibi olmasını sağlamış. Vajinismus ile de uğraştığını hasta yorumlarından gördüm. Vajinismusu çözemesem de belki tüp bebekle çocuk sahibi olabilirdim.

Ümmügülsüm hanım çok güler yüzlü bir şekilde beni karşıladı.

Ona uzun uzun yaşadıklarımı anlattım. Tüp bebek gibi bir şey önermediğini benim ve eşimle birlikteliğim için vajinismusu halletmem gerektiğini anlattı. Haklıydı ama tekrar aynı şeyleri yaşamaktan korkuyordum. Eşimle birlikte seansa gelmemi istedi. 10 gün kadar sonra ancak kendimi hazır hissederek yanına gittik. Beni muayeneye aldığında ilginç bir şekilde rahattım. Bir parmak muayene etti ve eşimi içeri aldı. Eşimin yapmasına da izin verdim. Klinikten çıkarken eşim ve ben çok şaşkındık. Bir şeyleri yapmanın mutluluğunu duyuyordum. Ev ödevlerimizi de başarıyla tamamladık. 2. Seans da Ümmügülsüm Hanım beni çok ilerlemiş buldu ve tedaviyi tamamladığını ve artık ilişkiye hazır olduğumu söyledi. Hala inanamıyordum. O gün ilk denememizde kısmen yapabilmiştim hemen kendisini aradım her şeyin yolunda olduğunu ve 3-4 denemeden sonra başaracağımı söyledi ve söylediği gibi oldu. Bir hemşire olarak 3 yıl ertelediğim vajinismusu artık yenmiştim.

Kendime neden daha önce yapamadım? Neden bekledim? Diye çok sordum. Ama cevap Ümmügülsüm hocamı bu kadar geç bulmamdı. İnşallah en kısa sürede gebe kalabilirim şimdi en çok isteğim bu. Vajinismus ile ilgili çok kadına ulaşmak ve onlara yaşadıklarımı anlatmak istiyorum. Lütfen beklemeyin, yardım almazsanız vajinismus sonsuza kadar devam eder. Doğru insanla iletişime geçin. Hayat çok kısa…

119- 4 yıl sonra gelen Mutluluk Vajinismus Tedavisi

Eşimle 4 yıldır aşamadığımız adının vajinismus olduğunu öğrendiğim bir cinsel problemimiz vardı, aslında benim vardı eşimi yanıma yaklaştırmıyor cinsel ilişkiye ikna etse bile ilişki sırasında neden olduğunu bilmediğim sebeplerle kasılıp kalıyordum. Ailemden kimse ile bu durumu paylaşamadım. Giderek daha içine kapanık huzursuz olmaya başlamıştım. Cinsellikten giderek uzaklaşıyor, sürekli kaçıyordum. İlk 1 yıl sabırlı anlayışlı olan eşim artık çok tahammülsüz ve kabaydı. Sürekli kavga eder olmuştuk. Onu sevdiğime ikna edemiyordum. En sonunda boşanmak istediğini söyledi. Daha sonra bu durumu paylaştığım bir arkadaşım aynı durumda olan kuzeninin Ankara ‘da Ümmügülsüm hocaya gidip cinsel problemini çözdüğünü söyledi. Bende kendisini internet üzerinden araştırdım hakkındaki olumlu yorumlar beni çok etkiledi.

Fakat başka şehirde olması bizim için bir dezavantajdı ama vajinismus problemini çözeceksek denemeliydik.

Eşimi bu konuda ikna etmemde zaman aldı ve sonunda eşimle Ankara’ya Ümmügülsüm hocaya geldik onunla konuşur konuşmaz onun sakin tavrı güler yüzü içimi ısındırdı. Bilmiyorum ama ona çok güvendim. Vajinismus’un kadın cinsel problemleri içinde eş desteği ve doktor yönlendirmesi ile kolayca aşabileceğimiz bir problem olduğunu anlattı. Yeter ki iş birliği içinde kalmamız ve sabırlı olmamız gerekiyordu. Eşimle söylediği her şeyi yaptık. Tabi başlangıçta benim için çok zor oldu ama eşimi çok seviyordum mutlu bir yuva için cinsellik şarttı bunu da biliyordum. Vajinismusu aşmamız gerekiyordu. Ümmügülsüm hocam sayesinde 5 seansta bütün kâbus dolu günlerimiz son buldu. Vajinismus’un üstesinden gelmiştik.

Evliliğimiz boşanmaktan döndü.

Benim gibi arkadaşlara önerim evlilikleri kabusa dönmeden öncelikle kendileri sonra eşleri için vajinismus tedavi görmeleri. Benim şansım İlk gittiğim doktorum Ümmügülsüm Soytürk’ ün işinde uzman ve süper bir doktor oluşuydu. Aksi olsa eşim tekrar doktora gitmeyi kabul etmez ve boşanırdık. Neyse ki Ümmügülsüm hocam denk geldi. Bu yazıyı yazmaktaki amacım benim durumumdaki hastalara biraz yol göstermek için oldu. Vajinismus tedavisini özellikle kendiniz sonrası eşiniz için ertelemeyin. Ankara da iseniz ilk başvuracağınız adres Ümmügülsüm hocam olsun. Biz başka bir şehirden geldik önemli olan doğru insandan yardım almanız. Eşim ve kendim adına biricik Ümmügülsüm hocama sonsuz teşekkür ederim.

120- Biz 2 günde Vajinismus’u yendik

30.01.2020 Merhabalar;

Öncelikle Gülsüm Hocamı, Soytürk Kliniğini bulduysanız doğru yerdesiniz J

2 yıllık evliyim, 4 doktor 1 psikologdan sonra buradayım, iyi ki buradayım. Üzerimden büyük yük kalkmış hissediyorum. Doktoruma, ekibine sonsuz teşekkürler. Biz 2 günde Vajinismus’u yendik.

Dilerim ki bu sıkıntıyı çeken herkes Gülsüm Hocamı bulsun ve bu yükten kurtulsun….

Sevgilerimle…:)

Her şey için Teşekkürler…

Biz 2 günde Vajinismus’u yendik.

121- Hiç kimseye anlatamıyordum Vajinismus Tedavisi

3 erkek 4 kardeşiz. Üzerimde çok baskı hissederek büyüdüm. Cinsellikle ilgili tutucu, kuralcı bir ailem vardı. Kız arkadaşlarımdan cinsellikle ilgili bir şeyler öğrenmeye başladım. İlişkinin ilk başta çok ağrılı olduğunu, birisi çok kanaması olduğunu anlatmıştı. Kendi cinsel organıma bile bakamıyordum, bana çok ayıp kötü bir şeymiş gibi geliyordu. Erkek arkadaşımla 3 yıl okul süresince çıktık. Aramızdaki ilişki çok güzel gidiyordu. Evlenip ilk gece ilişkiye girmeye çalıştığımızda ne olduğunu anlayamadım. Her şey güzel giderken neden bu kadar korkuyordum. Eşim ilk gün biraz zorlamıştı ama ben ağlayınca tamam zamanla birlikte düzelteceğiz korkma dedi. 4-5 ay sonra bir arkadaşıma anlatınca vajinismus hastalığını duydum. Fakat vajinismus konusunda yardım almak beni ürkütüyordu.

Aradan 2 yıl geçti. Özellikle kendi ailem ve çevre çocuk için baskı yapmaya başladı.

Bir gün annem bir doktor ismi bularak yanıma geldi. Ümmügülsüm Soytürk muayene olmamı istedi. Üzerimdeki baskıdan kurtulmak için ve birkaç kan testi, ultrasonografi yapılır diye düşünerek kabul ettim. Ümmügülsüm hanım güler yüzlü bir şekilde karşıladı. Cinsel ilişki ile ilgili sorusuna haftada birkaç kez oluyor diyerek yalan söyledim. Doktor hanım 2 yıl geçti ise testlere hemen başlamak gerekli diyerek beni muayene masasına aldı. Fakat eline ultrason için bir şey alınca kasıldım ve ilişkiye giremediğimi ağlayarak anlatmak zorunda kaldım. Önce beni sakinleştirdi, normal muayeneyi şimdi yapmayacağını sadece 10-15 saniye süren küçük çocukların muayene şekli gibi bir muayene ile fiziksel sıkıntım olup olmayacağına bakacağını söyledi ve kabul ettim. Evet fiziksel bir şey yoktu. Sebep psikolojikti. Kısırlık için tedavisi değil önce Vajinismus’u tedavi etmesi gerektiğini kısa sürede bu problemi aşabileceğimizi belirtti.

Doktor hanıma güvendim ve gerçekten 4 seans gibi kısa sürede vajinismus tedavi etmeyi başarmıştık.

Son seansta yaptığı kadın doğum muayenesinde bir problemim olmadığını 6 ayda çocuk olmazsa testlere başlayacağını belirtti. 3. ay mutlu haberi kendisine verdim. Gebeydim. Sevgili doktorum iyi ki sizi tanımışım. Başarılarınızın devamını diliyorum. Allah sizden razı olsun.

122- Siz de başarabilirsiniz!

Ben 1,5 yıllık evliyim. Daha önce iki farklı doktora gittim ve yanlış bilgilendirildim. Kanalın ters sen ilişkiye giremezsin girsen de her zaman çok ağrılı olur dediler. Sonra Ümmügülsüm hanımı bulduk sadece iki günde sorunumuz çözüldü. Diğer doktorların dediği gibi bir sorun olmadığını söyledi. Ümmügülsüm hanımın güler yüzü samimiyeti sayesinde gayet rahat ve kısa süren iki seans sonunda 1,5 yıllık kâbus sona erdi. Bu sorun yüzünden evliliğinizi tehlikeye atmayın ve hemen Gülsüm hanıma gidin. Ben başardım siz de başarabilirsiniz.

123- 08.02.2020 Sevgili Gülsüm Hocam, Vajinismus Tedavisi

Öncelikle sizinle yolum kesiştiği için kendimi çok şanslı hissediyorum. Yaklaşık 6 aydır Evliyim. Evlendiğim ilk zamanlar da bu konuyu deneyerek yapabileceğimi düşünerek yaklaşık 3 ayımı feda ettim. Ardından bunun verdiği stres, sıkıntı, eşime karlı farlı davranmam sebep oluyordu. Sanki bunun sorumlusu eşimmiş gibi ona çok kötü davranıyordum. Ardından ne yapabilirim sorularıyla kafamda bu konu çok tarttım. Bu hastalığın çözümünde psikoloğa mı yoksa bu konuda uzmanlaşmış bir Kadın doğumcuya mı gitmem konusunda çok kararsız kaldım. Bir gün evde internetten dolaşırken Gülsüm hocamın sayfasında buldum kendimi. Öncelikle inanmıyordum bu kadar kişi röportaj vermiş, bu kadar kişi gerçek miydi? Bu sorularla cevap ararken ne kaybedersin diye düşünerek Gülsüm hocamı aradım.

İlk seans randevumu aldım ve inanmayarak geldim ilk seansa içimde korku, endişe ve çok büyük bir sıkıntı vardı. Ancak Gülsüm hocam ve ekibi bunun altında korkulacak bir durum olmadığını, Güler yüzleriyle, yapılmış olan ilgili ve hoş sohbette gerçekleşen seans ile bana inandılar. Ben bu konuyu 2. Seans sonunda gerçekleştirdim.

Seanslar sonunda, seanslarda hiç acı çekmedim. Gülsüm hocam hoş sohbetiyle kendimi serbest bırakarak seanslarımız acısız çok güzel geçti. Buraya gelecek olan hanımlar seanslar çok hızlı ve acısız gerçekleşiyor. Kendinizi kasmadan olacak mı olmayacak mı sorularını bırakın ve ERTELEMEYİN!

Bu hastalık aman denerim, olacak biliyorum şeklinde ertelemekle ne yazık ki olmuyor. Gülsüm hocam alanında gerçekten iyi bir doktor olup, tercih edilmesi gereken bir doktorumuz. İçinizde endişe olmasın ve ertelemeden, bu hastalığı çözebileceğinize inanın.

Kısaca, şu an çok mutluyum, bu duygularımı tamamen içten ve tüm samimiyetimle yazıyorum. Gülsüm hocam ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Her şey için çok teşekkür ederim. Sevgiler sunarım.

Sevgili Gülsüm Hocam, Vajinismus Tedavisi Sevgili Gülsüm Hocam, Vajinismus Tedavisi 2

124- 13.02.2020 Ümmügülsüm hocam, eşimi bana geri getirdi ve bunun için minnettarım… Vajinismus Tedavisi

Karamsarlık kelimesi her ne kadar alışmış olduğunuz faktör olsa da silmek için beklememek gerek. Hem eşiniz hem kendiniz yaşanacak güzel ve mutlu günleri ertelemeyin. Eşinize destek olun ve yanında olun. O sizi sevmediği için değil yaşadığı RAHATSIZLIK içindir.

2 gün içerisinde önce bitmeyeceğini düşünüyorsunuz, zaman ve sıkıntı içerisine giriyorsunuz, FAKAT, BEKLEMEYİN!

Ümmügülsüm hocam, eşimi bana geri getirdi ve bunun için minnettarım…

Ümmügülsüm hocam, eşimi bana geri getirdi ve bunun için minnettarım…

125- 13.02.2020 Buraya gelirken olacağına emindim zaten Ümmügülsüm hocamın videolarından

Öncelikle Ümmügülsüm hocama binlerce kez teşekkür ederek başlamak isterim. Buraya gelirken olacağına emindim zaten Ümmügülsüm hocamın videolarından izlediklerim beni daha çok heyecanlandırmıştı. Yazım biraz kötü kusura bakmayın artık. 6 ay bana bir ömür gibi geldi. Böyle bir hastalığı olan arkadaşların asla ertelemesini istemem. Ben çok zor zamanalar geçirdim. Siz evliliğinizin ilk günlerini aylarını berbat etmeyin boşa geçirmeyin bence böyle bir rahatsızlığınız varsa beklemeden gelin. Sizi Çok Seviyorum Ümmügülsüm Hocam

Buraya gelirken olacağına emindim zaten Ümmügülsüm hocamın videolarından

126- Gerçek ilgi ve alakası gerek muayene şekli hepsi çok rahatlatıcıydı

22.02.2020 Merhaba;

6 aylık evliliğim süresinde Vajinismus hastası olduğumu öğrendim ve korkularımdan dolayı muayene olmaktan kaçındım. Bu durum benim özgüvenimi kırdı ve daha çok korktum. Araştırdım birçok seçenek karşıma çıktı, birçok klinikte görüşme yaptım ama beni en çok Gülsüm Hanım tatmin etti. Gerçek ilgi ve alakası gerek muayene şekli hepsi çok rahatlatıcıydı. Başaramayacağımı düşünerek geldiğim bu klinikten (Aynı zaman da Ağlıyordum). Gülerek mutlulukla ayrılıyorum. Dr. Gülsüm hanıma ve tüm ekibine teşekkür ediyorum. Sizi seçmek ve buraya gelip muayene olmak iyi kilerim arasında…                                                                                      Hoşça kalın…

Gerçek ilgi ve alakası gerek muayene şekli hepsi çok rahatlatıcıydı

127- Çocuk düşünüyoruz artık

22.02.2020 Merhabalar,

Ben 5 yıllık evliliğimin sonun da Vajinismus’u yenemediğim için buradayım. Ve başardım. O kadar büyük korkularım aslında hiç de korkulacak bir şey olmadığını anladım. Bu süreç Ümmügülsüm hocamın, eşimin sayesinde çok daha kolaylaştı. Çocuk düşünüyoruz artık…

İnşallah Allah onu da nasip eder. Teşekkürler Dr. Soytürk ve ekibine

Çocuk düşünüyoruz artık

128- Sizin gibi bende bir gün olur diye erteleye ertele ye ertele ye bu kadar seneyi boşa geçirdim. Vajinismus Tedavisi

28.02.2020 Öncelikle Buraya kadar geldiyseniz sakın ertelemeyin ve korkmayın. Ben 4,5 yıllık evliyim sizin gibi bende bir gün olur diye erteleye ertele ye ertele ye bu kadar seneyi boşa geçirdim ve sonunda yapamayacağımı anlayıp sevgili Ümmügülsüm hocamı buldum ve çok umutlu değildim ama yine de umutla geldim ikinci seansı üst üste almak zorun da kaldım yoksa ilk seansta çözebilirdim ama 2. Seansta çözmüş oldum hala inanamıyorum ama başardım. Ben bile yaptıysam inanın herkes yapar. Buradan çok mutlu ayrılıyorum ve hocama ve çalışanlarına çok teşekkür ediyorum ve ilgilerinden ve güler yüzlülüklerinden dolayı

Sizin gibi bende bir gün olur diye erteleye ertele ye ertele ye bu kadar seneyi boşa geçirdim

129-Merhaba Başarı Öykümü Okuyan Güzel İnsan Vajinismus Tedavisi

29.02.2020

Merhaba başarı öykümü okuyan güzel insan. Senin gibi ben de çok sıkıntı yaşadım. Evlendiğim günün ilk gecesinde tedirgindim ve çok korkuyordum. Kendimi çok kasıyordum. Eşim beni rahatlatmak için uzun uzun konuştu kendini rahat bırak dedi. Eşimin güzel konuşmasına rağmen ben hala aynıydım. Kulaktan duyma saçma sapan ilk gece hikayeleri ve çevreden duyduklarım beni çok etkilemişti ve daha olumsuz birçok şey…

İlk gecemiz de olmadı kendimi kastım ağladım ertesi gün yine olmadı ve yine…

Ağlama krizlerine giriyordum herkes yapıyor hatta zevk bile alıyorlar da ben neden yapamıyorum neden olmuyor derdim çok üzülürdü. Eşim hep beni sakinleştirirdi, olsun üzülme günün birinde illa ki olur derdi. Sağ olsun eşim hep destekçim oldu J Biz araştırmalara başladık nedir bu tedavisi var mıdır vs. Sonra Gülsüm hocayı bulduk tanıdık güler yüzüyle sempatik haliyle tam anlamıyla tam anlamıyla dört dörtlük bir insanla karşılaştım. Bana vajinismus hastası olduğumu söyledi yani kendimi kasmam korkularım tamamen psikolojikmiş. Tedavi gördüm ve tabi ki yine zor sürece girdim. İlk tedavimde başarırdım ama bende mantar ve idrar yolu enfeksiyonu vardı. Yanmam oluyordu o yüzden zorlandım. Sonra iyileştim. Artık tedavi de zorlanmıyordum J Sonra evimize gittik ama illa ki olur gözüyle bakmadık yine olmamıştı. Tamamen psikolojik olan bu durum sonunda sona erdi. Eşimle aniden ortada bir şey yokken hadi bu sefer başaracağız yapalım deneyelim demeden tamamen akışına bıraktık ve sonunda oldu.

Kesinlikle ağrı sızı yanma hiçbir şey hissetmedim.

Tamamen psikolojik olduğunu o zaman anladım. Kafam da o gün bu düşünce kalktı. Allah razı olsun Gülsüm hocam da her şey Gülsüm hoca sayesinde düzeldi. O kadar olumlu yaklaşıyor ki sende tedavi olduğun Süreçte göreceksin. Öncelikle psikolojik olarak rahatla ve elinden gelen her şeyi yap. Olumsuz düşünme hep olumlu bak. Her denemede başarılı olacaksın diye bir şey yok. Acele etme bir gün kesinlikle başarı olacaksın. Bu güzel ortam da güler yüzlü insanların içinde daha iyi olacak her şey. Ben başardıysam herkes başarır. Sana o kadarını söyleyeyim…

NOT: Müjdeli haberimi de veriyim sana HAMİLEYİM … Sende başaracaksın ve çok şanslısın Gülsüm hocayı bulduğun için.

Gülsüm hocam sizi iyi ki tanımışım güler yüzünüzle tatlı dilinizle güzel tedaviniz birazda benim azmimle… En çok sizin sayenizde BAŞARDIM ve bebeğimiz olacak her şey için Dr. Soytürk ailesine Teşekkür ederim….

Merhaba Başarı Öykümü Okuyan Güzel İnsan 1Merhaba Başarı Öykümü Okuyan Güzel İnsan 2

130-‘Buraya gelmişseniz sorununuz çözülmüş demektir. Bu cümleyi kurarak başlamak istedim. Vajinismus Tedavisi

04.03.2020

Yaklaşık 1,5 aylık evliyim. Ben vajinismusla evliliğimin ilk gecesi tanıştım. İlk gece yorgunluğundandır dedim. Balayındaki yapılan defalarca denemeler ve defalarca karşılaşılan başarısızlıklar…. Zihnim şiddetli kanamalar, kasılmalar, aşırı acıyla doluydu. Bunların yanı sıra ilişkiyi başaramayan birçok tanıdık, yıllar geçmesine rağmen hala çözülememiş vajinismus sorunu hatta evliliği biten birçok insan…

Her denemenin sonu ağlayarak bitmesi artık beni de eşimi de yıldırmıştı ve deneme de yapmıyorduk. Batman ‘da yaşıyorum hemen bir özel hastaneye gittim. Vajinismus tedavisini %100 çözebildiğini söyleyen bir kadın doğum uzmanına başvurdum. Muayene sonrası vajinismus hastası olduğumu söyleyip terapilere başlamamız gerektiğini söyledi. Hemen kabul ettim. Ezbere söylenen birkaç cümlenin ardından ev ödevleri veriliyordu. İlk hafta nefes ve kas egzersizleri, ikinci hafta sesli gevşeme egzersizleri yaptık. Üçüncü seansın sonu hüsran L  bu haftanın ödevi mastürbasyon. Kesintisiz 2 sat boyunca bana verilen görevi yapmaya çalıştım. Ama yapamamıştım moralim alt üst olmuştu. Tedaviye başlayalı bir ay olmuştu fakat hala ağlıyordum. Ödevleri yapamıyordum. Ağlayarak geçirdiğim o gece DR. Soytürk videoları ve bu defterin sayfalarına yazılmış hikayelerle karşılaştım.

İzledim, okudum her şey imkânsız gibi ama umut…

Belki bana da iyi gelebilirdi. Hemen whatsapptan yazdım. Sevgili Özge bana ertesi gün dönüş sağladı. 3 seansta çözebileceklerini söyledi. Yeniden umutlanmıştım. Aynı gün Ümmügülsüm hocamla <3 telefon görüşmesi sağladık. Yaşadığım her şeyi dinledi tedavimin yanlış seyrettiğini problemimi en geç üç seansta yapabileceğimizi söyledi. O kadar umutlanmıştım ki… bir hafta sonrası için randevu aldık. İki seans yapmıştık. Hocam bize deneyebileceğimizi %90 hazır olduğumu söyledi. Ancak denememiz başarısızdı ertesi gün ağlayarak geldim. Klinikte çözülemeyen tek vajinismus hastası olduğumu düşünüyordum. Ümmügülsüm hocam bize sabırla o güzel yüzüyle gülümseyerek bu akşam olacağını söyledi. Bu sefer eşimin yaşadığı stres bize engel olmuştu. Akşam eve gittik hocamın söylediklerini uyguladık deneme gerçekleşti. Olmuştu ama inanamıyordum. O kadar acısız sancısız olmuştu ki hissetmemiştim bile. İnanamayıp yeniden denedim inanın evet oluyordu. Çözmüştüm… sadece iki gün tedavim için yeterli olmuştu. Pazartesi gelmiştim. Bugün Çarşamba yüzüm gülerek ayrılıyorum Ankara’dan. Yeniden düğünüm oldu sanki bugün…

Her şey çok güzel artık. Ümmügülsüm hocama Özge’ye buradaki herkese güler yüzleri, ilgi ve alakaları için çok çok teşekkür ediyorum.

İyi ki geldim. Keşke daha önce gelip kendimi bu kadar yıpratmasaydım.

İyi ki varsınız Soytürk Ailesi.

Buraya gelmişseniz sorununuz çözülmüş demektir. Bu cümleyi kurarak başlamak istedim 1 Buraya gelmişseniz sorununuz çözülmüş demektir. Bu cümleyi kurarak başlamak istedim 2 Buraya gelmişseniz sorununuz çözülmüş demektir. Bu cümleyi kurarak başlamak istedim 3

131-

MerhabaJ

Ben 4 yıllık evliyim. İlk gece yapamadığım ve sonunda vajinismus hastası olduğumu öğrendim. Birçok doktora gittim ve hiç birinden hiçbir sonuç alamadım. Sonra internette gezinirken ÜMMÜGÜLSÜM SOYTÜRK hocamı görene kadar eşimle birlikte karar alıp buraya geldik. 3. Seanstan sonra başarıya ulaştım.

“Vajinismusu Yendim”

Sizlerde gönül rahatlığıyla “SOYTÜRK” Ailesine gelebilirsiniz.

TEŞEKKÜRLER “SOYTÜRK” Ailesi iyi ki varsınız.

ÜMMÜGÜLSÜM SOYTÜRK

Sizlerde gönül rahatlığıyla “SOYTÜRK” Ailesine gelebilirsiniz

132-Eşimle ne kadar birbirimiz sevsek de kendi başımıza aşamadığımız bir sıkıntı 

07.03.2020 Vajinismus Tedavisi

Merhaba Gülsüm Hanım,

3 yıldır evliyim. Eşimle ne kadar birbirimiz sevsek de kendi başımıza aşamadığımız bir sıkıntı olan bu Vajinismus’u atlatmamıza yardımcı oldunuz. Çok teşekkürler… Keşke ilk fark ettiğim zaman karşıma çıksaydınız diyorum. Belki de şimdi 2 yaşında bir bebeğim olabilirdi.  Ama olsun sakin ve anlayışlı tavrınızla bunu aşmama yardım ettiniz.  Hem de 1 Seansta. Çok Çok teşekkür ediyorum.                                        Adana’dan Sevgilerle…

Eşimle ne kadar birbirimiz sevsek de kendi başımıza aşamadığımız bir sıkıntı

133- Sıkıntılar, üzüntüler, gereksiz stresler hepsi geride kaldı. 

14.03.2020

Sevgili Gülsüm Hocama sonsuz teşekkürler

Yazılacak çok fazla şey var aslında…

Sıkıntılar, üzüntüler, gereksiz stresler hepsi geride kaldı.  Vajinismus sizi soldurmadan siz onu soldurun… 6 aylık boşa çekilen kürek, yerini mutluluğa bıraktı. İlgi alaka çok güzel… Burada ki herkese sonsuz teşekkürler…

İyi ÇALIŞMALAR…

Sıkıntılar, üzüntüler, gereksiz stresler hepsi geride kaldı. 

Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK

Cinsel İlişkiye Girememe Tedavisi

İçerik gizle
4 Vajinismus Tedavisi Fiyatları 2020
4.4 Vajinismus hastasında jinekolojik muayene nasıl yapılır?
4.6 Vajinismus Tedavisi sonrası Cinsel İlişkide ne olabilir
4.6.1 Vajinismus Tedavisi Hasta Yorumları

Leave a Comment