Vajinismus Tedavisi

  • Eylül 19, 2019

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Tedavisi Vajinismus cinsel ilişki sırasında vajinanın istemeden daralması sonucu, cinsel birlikteliğin yani gerdeğe girmeyi engelleyen bir sorundur. Vajinismus kadın cinsel problemleri arasında en kolay ve hızlı tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır. Vajinismus tedavi edilmezse sonsuza kadar devam edebilecek bir rahatsızlıktır! Vajinismus hastaları ile ilk görüşmede bize anlattıkları şikayetleri cinsel birleşmeden korkma ve ağrı, acı olacak düşüncesi ile kasılma davranışıdır. Hastaların cinsel birleşme öncesi yakınlaşmada hiç bir sıkıntısı yokken birleşme anı geldiğimde ağrıdan korkarak istemsiz bir şekilde bacaklarını kapatarak ilişkiye engel olur. Vajinismus hastalarının pek çoğu cinsel birleşme dışında vajen girişine dokunamama, eşine dokundurmama, vajinal fitil uygulayamama, jinekolojik muayene olamama şikayeti vardır.

Tüm gerçek hasta videolarımız için tıklayabilirsiniz.

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus Tedavisi Ankara

Genelde tedavi başarısı %100 kabul edilir. Bu başarıya ulaşmak için 1. Şart hastanın vajinismus tedavisini olmayı istemesi, 2. şart eşinin vajinismus tedavisi sürecinde ona gösterdiği destek ve son şart tedaviyi yürüten hekimine tam güvenmesi gerekir. Vajinismus tedavisi işleminde genelde kızlık zarı alınması (himenektomi), ilaç tedavisi, uzun psikoterapi seansları gibi invaziv, karmaşık, uzun tedavilere ihtiyaç yoktur. Hatalı tedaviler, uzun tedavi süreçleri, cerrahi işlemler hastanın gözünü korkutur, tedaviye inancını kaybettirir. Sonrasındaki tedavi aşamasını da zorlaştırır. Bu nedenle vajinismus tedavisine başlamadan önce çok iyi araştırma yapılmalıdır.

Ankara’da vajinismus tedavisi hizmeti veren merkezimizde tedavi süreci ortalama 2-3 saat sürmekte, bunu hastanın durumuna, isteğine ve doktor muayene sonucuna göre 1-3 seans a bölerek vermekteyiz.

Hastalarımızın %90 bu süre içinde çözüme kavuşmakta, nadiren bu üç şartı yerine getiremediğimiz hastalarda seans 4-5 e kadar uzayabilmektedir. Başvuran hastalarımıza bilgilendirme görüşmesi ücretsiz tedaviyi uygulayan doktorumuz tarafından yapılmakta hasta karar verirse aynı gün seansa başlanmaktadır. Vajinismus tedavisinde amaç hastanın sadece cinsel birleşmesini sağlamak olmamalıdır. Çünkü kadınların pek çoğunda kliniğe başvurmasa bile cinsel isteksizlik ve orgazm olamama problemi vardır. Bu nedenle vajinismus tedavi merkezimizde vajinismus tedavisinin yanında hastalara sonrasında bu sıkıntılar ortaya çıkmaması için eğitim verilmektedir. Hastanın sonraki takiplerinde bu problemleri sorgulanmakta varsa problemleri çözümleri açısından hasta tekrar değerlendirilmektedir.

Vajinismustan Kurtulma Süresi

Vajinismustan Kurtulma Süresi

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hasta ilk geldiğinde hasta ailesi ve eşi ile ilgili ayrıntılı öykü alınır. Bu öyküde vajinismus tedavisi için gelen hastanın çocukluğu, aile yapısı, cinsellikle ilgili bilgisi, aile yapısı, ilk gece korkusu, kadın genital anatomi bilgisi, vajinismus hakkında bilgisi, önceki tedavi tecrübeleri gibi konuları kapsar. Sonrasında hastaya ağrısız, gözle yapılan kısa süreli bir muayene uygulanır. Burada hastanın kızlık zarı yapısına bakılırken hastanın tepkisi, vajinismus derecesi de belirlenmiş olur. Bu muayenede kesinlikle herhangi bir alet kullanılmaz ve ağrı vermez. Bu jinekolojik muayene sonrası hasta isterse aynı gün tedavi için seanslara başlanabilir.

Vajinismus Tedavisi Fiyatları 2019

Vajinismus hastalığı tüm dünyada çok farklı sıklıkta izlenen bir rahatsızlıktır. Avrupa ülkeleri gibi kadın ve erkek eşitliğinin sadece teorikte kalmadığı ülkelerde %1 in altında iken bizim gibi kapalı toplumlarda %10 un üzerinde görülür. Yani 8 evli çiftin 1i karşımıza vajinismus olarak çıkar. Ama korkmayın, vajinismus hastalığı tedavisi olan bir rahatsızlıktır. Vajinismus tedavisi fiyatları lütfen bizi arayınız. Cinsel sağlığınızı ertelemeyin!

Vajinismus Tanısı

Vajinismus hastalığının %98 inde fiziksel bir problem yoktur. Çocukluk döneminden itibaren yanlış verilen mesajlar, katı, kuralcı aile yapısı, korumacı aile, ilk gece ile ilgili anlatılan hikayelere bağlı bilinç altına yerleşen olumsuz düşünceler vajinismusa sebep olur. Vajinismus kesin tanısı altta yatan fiziksel bir problemin varlığını ekarte ederek konulur. Tanı için kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından yapılan jinekolojik muayene şarttır. Vajinismus tanısında ağrılı cinsel birleşme olan disparoni, vajinal doğumsal gelişim bozuklukları gibi durumların ayırt edilmesi gerekir.

Vajinismus Muayenesi

Vajinismus belirtileri yaşayan hasta cinsel birleşmeden korktuğu gibi vajinaya uygulanacak tampon, fitil, parmak, ultrason, jinekolojik muayene aleti gibi her şeyden korkar kaçınır. Neyse ki vajinismus hastasının muayenesi sadece 15-20 saniye süren küçük kız çocuklarının muayenesi gibi sadece gözle yaptığımız ağrısız, acısız bir muayenedir. Jinekolojik muayenede kızlık zarı yapısı görülür, hastanın vajinismus derecesi tespit edilir, tedavi planlanır. Kliniğimizde uygun hastalarda ilk muayene ile seansa başlayabiliyoruz. Böylece 2.  Seanslarında sonra pek çok hasta ilişkiye hazır hale geliyor. Son muayenemizi de normal jinekolojik muayene ile sonlandırıyoruz.  Başvuran çoğu hastamız 2. Yılı geçtiği ve çocuk isteği olduğu için onunla ilgili bilgi ve gerekirse tedavi planı da yapıyoruz.

"<yoastmark

Vajinismus Tedavisi Merkezi Ankara

Dr. Soytürk olarak vajinismus belirtileri yaşayan ve vajinismus hastalığından şüphelenen çiftlere Çukurambar Ankara ‘da ki merkezimizde yardım etmekteyiz. Kiniğimizi arayarak, mail ile bilgi alan hastalara ücretsiz görüşme randevusu ayarlayarak kafalarındaki soruları cevaplayıp rahatlamasını isterse muayene ve seans randevusunu veriyoruz. Her nerde yaşıyorsanız yaşayın bu konuda tecrübeli bir hekime başvurun, cerrahi önerilirse mutlaka ikinci bir doktordan gerekliliği ile ilgili teyit alın.

Vajinismus hastasında jinekolojik muayene nasıl yapılır?

Vajinismus hastalarında genelde jinekolojik muayene gözle yapılan ağrısız acısız bir muayenedir. Kızlık zarı yapısına ve vajinismus derecesine bakılır. Spekulum muayenesi, vajinal ultrason incelemesi mümkün olmaz. Bu grup hastalarda illaki bakılması gerekiyorsa muayene ancak genel anestezi altında, tam olarak yapılabilir. Vajinismus olan hastalarda vajinismus tedavisinde yol almadan muayene için zorlanmamalı. Aksi taktirde vajinismus tedavisini de güçleştirir. Jinekolojik muayene 2-3 yaşında kız çocuklarına yapıldığı gibi gözle ve dokunarak yapılan kızlık zarı yapısı ve vajinismus hastalığının derecesini tespit etmeye yönelik bir muayenedir. Vajinismus hastasında jinekolojik muayenede kullandığımız spekulum ve vajinal ultrason gibi aletler kullanılmaz ve gerek te yoktur. Biz normal muayenemizi seanslar bittikten sonra hastanın korkusunu çözdükten sonra planlıyoruz.

"<yoastmark

Vajinismus tedavisi ağrısızdır!

Vajinismus hastalarının en önemli çekincesi ağrı beklentisidir. Bu nedenle hastalar tedavi sürecini hep erteleme eğilimindedir. Vajinismus hastasında vajinismus tedavisi sırasında muayene ve seanslar AĞRISIZDIR.

Vajinismus hastasında jinekolojik muayene şart mıdır?

Vajinismus hastalığı tedavisinde %98 psikolojik kökenlidir. Fakat %2 hastada fiziksel bazı sebepler vajinismusu ortaya çıkarabilir veya vajinismus zannedilebilir. Bu nedenle vajinismus olduğundan şüphelenen bir kadın ilk gideceği uzman vajinismus tedavisi de uygulayabilen bir kadın doğum uzmanı olmalıdır. Ankara’da, vajinismus tedavisi için kliniğimize başvuran hastalarımızdan sadece 1 hastada vajinal agenezi yani vajenin tam kapalı olması, bir hastada da kızlık zarında anatomik olarak ilişkiye uygun açıklıkta olmadığını tespit ettik. Çok sayıda hastada çeşitli enfeksiyonlar ve buna bağlı yanma ağrı şikâyeti vardı. Buradan anlaşılacağı gibi fiziksel sebeplerin çoğu ilaçla düzeltilir. Çok az hastada cerrahi bir müdahale gerekir. Bu nedenle size kızlık zarı ile ilgili ameliyat önerilirse mutlaka bir uzman fikri daha alın.

Vajinismus ve ilk gece korkusu

İlk gece korkusu, ilk ilişkiden korkma evlenmeden önce genç kızlarımız çevreden ilk ilişki ile ilgili duyduğu çok ağrılı olması, aşırı kanama gelmesi, hatta hastanede dikiş atılması, ilişki sırasında kilitli kalınması gibi duyumlar, bazen internette araştırıp okuduğu yazılardan etkilenerek yaşadığı bir durumdur.

İlk ilişki ile ilgili anlatılanların çoğu hurafedir

İlk ilişki ile ilgili anlatılanların çoğu hurafedir

İlk ilişki ile ilgili anlatılanların çoğu hurafeden ibarettir!

Kadının ilk gece korkusu varsa ve eşi yeterince ön sevişme ile onu hazırlamaz ise kasılarak ilişkiye başlar. Bu durumda eşi zorlayıcı olursa yoğun bir baskı, sonra yanma hissedebilir. Eşi devam ederse kızlık zarı yırtılmasına ilave vajen mukozası da yırtılır ve aşırı kanama olabilir. Normal şartlarda ilk ilişkide kadınların hissedeceği kaslardaki gerilmeye bağlı bir miktar kasılmadır. Daha sonraki denemelerde bu baskı da kaybolur. Tamamen ağrısız bir cinsel birleşmeye döner.

Türkiye’de vajinismusa sebep olan etkenler nelerdir?

Türkiye gibi ülkelerde erkek ve kadının yetiştirilme tarzı çok farklıdır. Erkek çocukları büyütülürken “erkeğin malı meydandadır” derken kız çocuğuna “ayıp olur hemen kapat” denir. Biraz büyürler erkek çocuğuna “kaç kız arkadaşın var” kızına erkeklerden uzak dur, konuşma der. Yetişkin erkekler için çıktığı kızlar elinin kiridir, erkek çapkındır. Aynı şeyi kadın yapsa direk kötü kadın olur. Kız çocukları cinsel kimlik oluştuğu 3-4 yaşlarından itibaren çevreden hep kapat, ört, koru, sakla duyumlarını alırlar. Dr. Soytürk’e gelen hastaların bir kısmı “bizim ailemiz katı, kuralcı, baskıcı değildi” derler. Fakat onlara sorduğumuzda bu gibi duyumları, büyüklerden, komşudan, televizyon dizilerinden duymadınız mı? sorusuna evet duyduk derler. Toplumumuzun pek çok bize kattığı güzel olumlu şeyler olduğu gibi vajinismus hastalığını tetikleyebilen kültürel olumsuzluklar da vardır.

Vajinismus ve ilişkiye girememe aynı mıdır?

Vajinismus ve ilişkiye girememe benzer şekilde kullanılan terimlerdir. Fakat vajinismus ister ilk ister sonradan gelişen bilinç altı korkulara bağlı istemsiz kasılarak cinsel birleşmeye izin vermeme durumudur. İlişkiye girememe ise ilişki sırasında ağrı duyarak yani disparoni dediğimiz fiziksel durumu da kapsayan daha geniş kapsamlı kullanılan bir terimdir. Disparoni dediğimiz cinsel birleşmenin ağrılı olması vajinit, bartolin absesi, vulva enfeksiyonları, servisit gibi çeşitli enfeksiyonlar, doğum sonrası kalan yara izleri, endometriozis hastalığı, menopoz ve emzirme döneminde görülen kuruluk gibi sebepler sayılabilir. Sorun ortadan kaldırıldıktan sonra cinsel birleşme mümkün olur. Fakat süreç uzarsa hastada sekonder vajinismus gelişebilir.

Hastalar Ankara’da bulunan Vajinismus Tedavi merkezimize geldiklerinde en çok hangi şikayetlerle başvurur?

Vajinismus hastaları ile ilk görüşmede bize anlattıkları şikayetleri cinsel birleşmeden korkma ve ağrı, acı olacak düşüncesi ile kasılma davranışıdır.  Hastaların cinsel birleşme öncesi yakınlaşmada hiçbir sıkıntısı yokken birleşme anı geldiğimde ağrıdan korkarak istemsiz bir şekilde bacaklarını kapatarak ilişkiye engel olur. Vajinismus hastalarının pek çoğu cinsel birleşme dışında vajen girişine dokunamama, eşine dokundurmama, vajinal fitil uygulayamama, jinekolojik muayene olamama şikâyeti vardır. Vajinismus hastalığının süresi uzadığında, genelde 2 yıl geçtikten sonra cinsel yakınlaşmadan kaçınma, isteksizlik, orgazm olamama gibi cinsel sorunlar başlar. Bu nedenle Ankara’da ki kliniğimizde vajinismus tedavisi olarak bu sorunlar başlamadan vajinismustan kurtulursunuz.

Vajinismus Kesin Tanısı Nasıl Konulur

Vajinismus Kesin Tanısı Nasıl Konulur

Vajinismus kesin tanısı nasıl konulur?

Vajinismusun cinsel birleşmeye yönelik basit fobik kaçınmadan vajinal girişi engelleyen fiziksek bir durum varlığından ayırt edilmelidir. Bu nedenle Vajinismusun tanısı ancak pelvik muayene sonrası konulabilir. Pelvik muayeneyi Vajinismus konusunda vajinismus tedavisini tecrübeli bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı gerçekleştirmelidir. Vajinismus hastalığının %98 inde fiziksel bir problem yoktur. Çocukluk döneminden itibaren yanlış verilen mesajlar, katı, kuralcı aile yapısı, korumacı aile, ilk gece ile ilgili anlatılan hikayelere bağlı bilinç altına yerleşen olumsuz düşünceler vajinismusa sebep olur. Vajinismus kesin tanısı altta yatan fiziksel bir problemin varlığını ekarte ederek konulur. Tanı için kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından yapılan jinekolojik muayene şarttır. Vajinismus tanısında ağrılı cinsel birleşme olan disparoni, vajinal doğumsal gelişim bozuklukları gibi durumların ayırt edilmesi gerekir.

Vajinismus tedavisinin başarısını etkileyen en önemli faktörler nelerdir?

Hastada oluşan cinsel birleşmeden fobik kaçınma davranışıdır. Hastada öncesinde var olan acı ağrı korkusu ilk gece korkusu veya birleşme sırasında hissedilen acı bu kaçınmayı tetikler.

Vajinismus tedavisinde hangi yöntemler kullanılır?

Kliniğimizde vajinismus tedavisi, bilişsel, davranışsal terapi uygulanmaktadır. Bu konuda çalışma yapan jinekolog Masters vajinismusun uzun ve karmaşık tedavi süreçlerine gerek kalmadan kısa sürede çok başarılı bir şekilde tedavi edilebileceğini bulmuştur. Bizim tecrübelerimizde bu yöndedir. Vajinismus tedavisinde Ankara’da ki kliniğimizde hastalarımızın pek çoğuna gevşeme egzersizleri ile birlikte başlangıç bazen orta düzeyde hipnoz da uygulamaktayız. Bu hastalarımızın pozitif telkinlere daha iyi cevap vermesini sağlamaktadır. Hastalarımızın bir kısmında pelvik kas kontrolünü daha iyi sağlaması ve korkularını azaltmaya yönelik nöral terapi yöntemi de eklenebilmektedir. Nöral terapi vajinismus dışında kadın hastalıkları ile ilgili kısırlık, adet ağrısı, gebelik bulantısı… gibi pek çok alanda kullanıma giren yeni bir yöntemdir. Vajinismus tedavisinde nadiren küçük operasyonlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu hastalarımızın ancak %1 i gibi çok küçük oranda ihtiyaç duyulmaktadır. Çoğunluğu Kızlık zarı ile ilgili olmakta ve 10 dakikalık hasta uyutulurken yapılan bir işlemdir. Hasta sonrasında herhangi bir rahatsızlık hissetmemektedir.

Vajinismus tedavisinde amacımız hastanın cinsel haz duyabildiği ağrısız sağlıklı cinsel birleşme sağlamasıdır.

Vajinismusu tedavi etmek için atılan her adım dikkatle seçilmelidir. Atlan adımlarda yaşanan olumsuzluklar hastanın tedaviye inancını kaybetmesine, tedaviden uzaklaşmasına ve vajinismus derecesinin artmasına sebep olabilir. Bu nedenle vajinismus tedavi başlangıcında hastaya kesin kalıcı ve kısa sürede çözülebilecek bir problemi olduğu anlatılmalıdır. Vajinismus tedavisine başlamadan önce vajinismus nedir, sebepleri nelerdir, nasıl belirti verir, tanısı nasıl konulmalı onu iyi bilmeliyiz. Vajinismus kadın cinsel problemleri içinde en hızlı ve başarılı tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır. Yeter ki hasta tedaviye karar versin ve eşinin desteğini, yanında olduğunu hissetsin.

Vajinismus 15 dakikada tedavi edilir mi?

Dünyada milyonlarca kadın vajinismus olup, tanı alamadan veya uygun tedavi uygulanamadığı için vakit kaybetmektedir. Hala tıp fakültelerinde veya uzmanlık eğitimi sırasında bir rahatsızlık olarak kabul edilerek eğitim verilmemektedir. Son zamanlarda özellikle medyada popüler olması uzmanların bu konuya daha dikkatli eğilmesini sağlamıştır. Vajinismus vajinal girişin ağrılı veya imkânsız olma durumudur. Kesin tanı jinekolojik muayene ile olası fiziksel sebepleri ekarte edilmesi ile konulur. Vajinismus tedavisinde son zamanlarda popüler olan tedavi şekli bilişsel davranışçı tedavi modelidir. Bu tedavi ile hastalar 2-3 gün gibi kısa sürede tama yakın tedavi edilmektedir. Fakat dirençli vakalarda bazen bu tedavi şekli yetersiz kalmaktadır. Vajinal birleşmede ağrı beklentisi ile oluşan istemsiz ve kontrolsüz refleks kasılma davranışı bazen bilinen tedavilere cevap vermez. Neyse ki bu durum çok nadir görülür.

Vajinismus hastalığında kızlık zarı alınması gerekir mi?

Vajinismus hastalarının çok büyük çoğunluğu psikolojik bazı sebeplere bağlı ortaya çıkar. Çok azında fiziksel problemler eşlik eder. Bu fiziksel problemlerin içinde bazen kızlık zarının bazı anatomik çeşitleri vajinismus hastalığının sebebi olabilir.  Jinekolojik muayene ile vajinismus hastalığına sebep olduğu düşünülen kızlık zarı 10-15 dakikalık bir işlemle açılabilir. Bu işlem anestezi altında yapıldığı için hasta hiçbir şey hissetmez.  Fakat bu gibi cerrahi işlemler vajinismus hastalarının çok çok azında gereklidir. Çünkü kızlık zarı ve vajen esnek dokulardır. Tedavi sırasında hiçbir müdahale gerekmeden esneyip açılabilir. Kızlık zarı ile ilgili ameliyat önerildiyse kabul etmeden önce mutlaka başka bir uzmanın görüşünü almanızı öneririz.

Vajinismus hastası ne hisseder?

Vajinismus hastalığı hasta için beklenmedik bir şekilde ortaya çıkar. Yani hasta bu hastalığı bilse veya ilk cinsel birleşmeden korksa bile her kadının yaptığı cinsel birleşmeyi yapabileceğini düşünerek cinsel ilişkiye başlar.  Fakat cinsel birleşme anı geldiğinde sürpriz bir şekilde vajinismus hastalığı ile tanışır. İlk başta vajinismusu inkâr eder, zamanla düzeltebileceğini düşünür. Ama her olumsuz denemeler hayal kırıklığını artırır. Vajinismus hastalığını düşünmediği bir gün bile geçmemeye başlar. Kimse ile paylaşmadığı için giderek içe kapanır. Eşine karşı kendini suçlu hisseder.

Vajinismus hastası bazen ilişkiye engel olan anatomik bir sıkıntı olduğunu düşünerek bir kadın doğum uzmanına başvurur.

Fiziksel bir problem olmadığını öğrendiğinde kendi kendine düzeltme yoluna gider. Fakat vajinismus hastalığı tedavi edilmezse sonsuza kadar sürebilecek bir hastalıktır. Vajinismus hastalığı aile veya arkadaşlarla konuşulabilen, paylaşılabilen bir hastalık değildir. Bu nedenle hasta sadece kendinde ya da çok az insanda böyle bir rahatsızlık görüldüğünü düşünerek yalnızlaşır. Tedavi ettiğim bir hastam tedavi bitiminde ablası ile durumu paylaştığında ablasının bu hastalıkla 3 yıl yaşadığını öğrendi. Bu kadar sık görülen bu rahatsızlık belki en yakınınızda ki insanları etkilemiş olabilir.

Vajinismusu ertelemeyin!

Vajinismus kalıcı ve %100 tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır. Vajinismus hastaları hiçbir ilaç, cerrahi müdahale, uzun psikoterapi seanslar olmadan kısa sürede kalıcı düzeltilebilen bir problemdir. Burada hasta ve doktorun uyum içinde çalışabilmesi, hastanın tedaviyi istemesi yeterlidir. Ne yazık ki vajinismus bir erteleme hastalığıdır. Hastalar ilk problemle karşılaştıklarında ilk tepkileri fiziksel bir problem olup olmadığıdır. Her şeyin yolunda olduğunu öğrenen hasta ve eşi zamanla bu problemin düzeleceğini düşünerek bekler.  Her gelen yeni hafta hasta kendini ilişkiye hazır hissettiğini bu sefer başaracağını düşünür. Fakat sonuç aynıdır. Bu durum çiftin cinsel birleşmeden kaçınmasına, kadının içe kapanmasına, aralarındaki her tartışmayı vajinismusa bağlamalarına sebep olur.  Çift bu durumu çevreleri ile paylaşamadıkları için nerden nasıl yardım alacaklarını bilemezler.

Kliniğimizde hastalar arasında yaptığımız bir istatistiğe göre %15 hasta ilk 3 ayda, %35 hasta 3 ay ile 2 yıl içinde, ne yazık ki büyük çoğunluk 2 yıldan sonra başvurmaktadır.

Hastaları sorguladığımızda ilk 3 ayda başvuran hastalarda kadınlar vajinismus olduğunu öğrenir öğrenmez tedavi arayışına başvurmuş. 2. Yıla kadar başvuran hastalar beklemekle sorunu çözemeyeceklerini anlayarak başvurmuş. Son grup 2 yıldan uzun bekleyenler ise çocuk isteği ön plana çıkmış veya aile üyelerinin öğrenip tedaviye gelmelerini teşvik etmesi ile gelmiş hastalardır. Uzun süreli vajinismus problemi yaşayan hastalar içinde daha önce tedaviye başvuran ve her yanlış ve başarısız tedavi girişimi tedavinin ertelenmesine sebep olmuş olabilir. Bu yanlış ve başarısız tedaviler içinde kızlık zarı alınması gibi cerrahiler, genel anestezi eşliğinde birlikte olunması, aylar süren psikoterapi seansları, gereksiz ve etkisiz ilaçlar kullanımı sayılabilir.  Bazen de vajinismus tedavisi yapan doktorun problemi çözemeyince hastaya vajen açın ters, çözülse de her zaman ağrın olacak gibi olumsuz ifadeleri hastanın tedaviye inancını kaybetmesine sebep olabilir.

Vajinismus hastasının eşi ne hisseder?

İlk cinsel birleşme denemesinde başarısızlıkla karşılaşan erkeklerin çoğu bunun eşlerinin geçici korkularına bağlı olduğunu düşünerek zorlayıcı olmaz. Evlilik süreci içinde zamanla vajinismus hastalığını yenebileceklerini düşünerek bekler. Bu durum bazen tedavi sürecinin çok gecikmesine sebep olabilir. Fakat her cinsel birleşme deneyimi sırasında vajende bir duvar varmış hissi ile karşılaşmak onlarda hayal kırıklığı hissini artırır. Bazı erkekler bu durumda eşini suçlar. Yeterince isterse vajinismusu yenebileceğini düşünür.  Kendisini yeterince sevmediğini, evliliklerinin tamamlanamadığını ve bundan da eşinin sorumlu olduğunu düşünür. Bazı erkekler cinsel olarak yetersiz ve tecrübesiz olduğunu düşünerek kendini suçlamaya başlar. Süreç uzadıkça erkeklerde ereken boşalma, sertleşme problemleri ve isteksizlik gelişmeye başlar.

Vajinismus hastalığının fiziksel sebepleri nelerdir?

Cinsel birleşmenin ağrılı veya imkânsız olmasına neden olan tüm pelvik bölgeyi ilgilendiren hastalıklar olabilir. Bunlar vajinit, vulvit, servisit, idrar yolu enfeksiyonu, pelvik enfeksiyonlar, bartolin absesi gibi iltihabi durumlar, kızlık zarının yapısal problemleri, vajinal perde gibi doğumsal yapısal problemler, doğum sonrası, epizyo izi, menopoza bağlı kuruluk gibi sonradan gelişen rahatsızlıklar, endometriozis, tümörler gibi sebepler sayılabilir.  Bu rahatsızlıkların bir kısmı vajen girişi ile ilgili bir kısmı da pelvik bölgede olup ilişkide ağrıya sebep olarak vajinismus hastalığının gelişimine sebep olur.

Vajinismusta fiziksel sebepler ortadan kaldırılırsa hastalık iyileşir mi?

Vajinismus hastalığının sebebi fiziksel bir sorun ise öncelikle onun tedavi edilmesi gerekir. Fiziksel problem düzeltildikten sonra vajinismus hastalığı düzelmez. Vajinismus hastalığı herhangi bir sebebe bağlı gelişen şartlı bir reflekstir. Bu nedenle bir kez vajinismus geliştikten sonra onun fiziksel engel ortadan kaldırılsa da düzelmesi mümkün değildir. Bu nedenle fiziksel sebeplere bağlı vajinismus hastalığında önce fiziksel problemler düzeltilir. Sonra vajinismus hastalığının tedavisine geçilir.

Vajinismus tedavi süresini etkileyen faktörler nelerdir?

Vajinismus hastalığının tedavisi Dr. Soytürk kliniğinde ortalama 2-3 saat süren 1-3 seans arasında değişen bir süreçtir. Vajinismus tedavi süresini etkileyen en önemli durum hastanın artık tedavi olmayı istemesi, bu karalılıkta tedaviyi sürdürmesidir. Bunun dışında 2. Önemli nokta eşinin vajinismus tedavi sürecinde hastaya gösterdiği destektir.  Vajinismus derecesi tedavi sürecini ve tedavi de kullanılacak yöntemleri değiştirmez. Vajinismus tedavi süresini olumsuz etkileyen bir faktör daha önce denenmiş ve başarısızlıkla sonuçlanan tedavi girişimleridir. Hastanın tedaviye güvenini azalttığı için seans süresini uzatabilir.

Vajinismus hastaları ile ilgili yanlış bilinenler nelerdir?
  • Cinsel birleşme sırasında yapılan tepkilerin yeterince isterse düzeltebilecekleri
  • Vajinismus hastalarının bilinç altında erkeklere karşı düşmanlık beslediği
  • Vajinismus hastalığının histerik bir reaksiyon olduğu
  • Vajinismus hastalarının kızlık zarını aldıklarında hastalık belirtilerinin düzeleceği
  • Vajinismus hastalarının kas gevşetici, lokal anestezik kremler, alkol gibi sedatize eden bir şeyler aldıklarında düzelebileceği
  • Vajinismus derecesi arttıkça tedavi süresinin uzadığı
Kegel egzersizi ve Vajinismus

Kegel egzersizi vajina çevresini saran pelvik kasları güçlendirmek için yapılan egzersizdir. Pelvik taban kasları pelvis dediğimiz leğen kemiğinin tabanını çevreleyen önde mesane, ortada vajen, arkada rektumu destekleyen kaslardır. Vücudumuzda el, kol kasları gibi istemli hareket ettirebileceğimiz çizgili kaslardandır. Normalde istemli bir şekilde kasıp gevşetebileceğimiz pelvik taban kasları vajinismus hastalığında kontrolden çıkar. Cinsel birleşme sırasında vücuttaki pek çok kas grubu ile birlikte bu pelvik taban kasları kasılır. Bu kasılmalar istemsiz, kontrolsüz bir şekilde ortaya çıkar. Kegel egzersizi bu kas grubunu istemli kasıp gevşeterek güçlendirmemizi sağlar.

Pelvik taban kasları ne işe yarar? kasları güçlendirmenin bize faydası nedir?

Pelvik taban kaslarnın kontrolünü sağlamak vajinismus hastalığının tedavisinde kullanılır. Cinsel birleşme sırasında istemsiz harekete geçen kas grubunu istemli gevşetip, istemli kasmayı öğrenen hasta bunu ilişki sırasında kullanır. İlişki sırasında hissettiği baskı hissini bu şekilde yok edebilir. Bunun dışında vajinismus hastalığının tedavisinin bitiminde ilişki sırasında kegel egzersizi ile bu kasları kasıp gevşettiğinde hasta eşinin boşalmasını ve kendisinin vajinal orgazm olmasını sağlar. Gebelik ve vajinal doğum bu kas grubuna zarar vererek mesane, rahim ve arkada bağırsakların sarkmasına neden olabilir. Bu nedenle gebelik ve doğum sonrası kegel egzersizi yapmak bu dokulardaki sarkmaları önler. İlerde olabilecek idrar kaçırma, pelvik organlarda sarkmaların önüne geçilmiş olur. İlerleyen yaşla birlikte tüm dokularda olduğu gibi vajen dokusu da elastikiyetini kaybeder ve gevşeme görülür. Bu durumda hastalar vajinoplasti ameliyatı için başvurur. Eğer kegel egzersizi alışkanlık haline getirilirse böyle bir ameliyata ihtiyaç kalmaz.

Kegel egzersizi nasıl yapılır?

Hasta bu kası çalıştırmayı ilk idrarını yaparken onu 5 saniye tutmaya çalışarak başlar. Bunu 2-3 kez idrarını yaparken dener ve nasıl kastığını öğrenir. Sonrasında yürürken ve otururken aklına geldikçe 5 saniye kasar ve sonra bırakır. Her seferinde en az 10 kez olmak üzere günde 50 kez yaparak başlar. İdrar kaçıma, mesane ve rahim sarkmalarında kegel egzersizini en az 150-200 kez yapmalıdır. Vajinismus hastalığında önemli olan kasların farkına varmasını sağlamak olduğu için öğrenmesi vajinismus tedavisi için yeteridir. Egzersizler mesane boşken yani hastanın idrarı yokken yapılmalıdır. Yoksa idrar yolu enfeksiyon riskini artırır. İnancınızı kaybetmeyin ve hayatınızı ertelemeyin! Vajinismusu tedavi ettirmezseniz sonsuza kadar sürebilecek bir rahatsızlıktır!

Vajinismus Tedavisi sonrası Cinsel İlişkide ne olabilir

Vajinismus problemi yaşayan çiftlerde aslında cinsel anlamda başka problemlerde var olabilir. Ancak vajinismus nedeniyle bu problem ya gün yüzüne çıkmaz ya da ertelenir. Hastaların vajinismus tedavisini yaptıktan sonra kadınlardan çokca duyduğumuz bir şikayet olarak orgazm konusunu görüyoruz. Daha önce ilişkiyi yaşayamayan kadın tedavi sonrası orgazm olamama gibi bir sıkıntı yaşayabilir ancak korkmayın tedavi sonrasında bu tarz durumlar ortaya çıkabilir ve yine kısa zamanda tedavi mümkündür.

Vajinismus Tedavisi Hasta Yorumları

Erkek Gözüyle Vajinismus

26.10.2019 Evliliğimizin birinci ayında yaşadığımız sorunu internetten araştırıp Vajinismus olduğunu öğrendik ki çok geniş ve ayrıntılı bir araştırmayla Ümmügülsüm Soytürk hocamızı bulduk. Konuşmaları olsun videolar olsun çok samimi bulduk ve arayıp randevu aldık.1 Seansta çok hızlı ve doğru teşhisi koyup hemen tedaviye başladı hocamız. 2. Seansta sonuca ulaştık. Çok mutluyuz. Tedavi de hiç acı yaşanmadı. Korkulacak bir durum değilmiş. Gülsüm hocamızın samimi sıcak konuşmaları içinde ayrıca teşekkür ediyorum.

Herkese gönül rahatlığıyla şunu söyleyebilirim. Doğru ve hızlı teşhis, doğru ve hızlı başarılı tedavinin adresi Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK

Teşekkürler Hocam…

Erkek Gözüyle Vajinismus

 

Vajinismus 2 seansta sonuç alarak ayrılıyoruz

İki aylık evliyim. Çevremdeki Vajinismus hastalarının bende bıraktığı izlerle ve tedirginlikle evlendiğim zaman aynı durumu yaşadığımı gördüm. Bu zorunu hızla çözmek için İnternetten Dr. Soytürk ‘ü buldum. Hasta yorumlarını okudukça ümitlendim ve iki gün önce kliniğe geldik. 2 seansta SONUÇ alarak ayrılıyoruz. Buradan Klinik çalışanlarına ve güler yüzlü doktoruma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki VARSINIZ…

Vajinismus 2 seansta SONUÇ alarak ayrılıyoruz

Vajinismus Her şey Güzel olacak!

8 aylık evli bir vajinismus hastasıydım. Vajinismus hastası olduğumu kabul etmek uzun olmadı. Tabi ki aylar geçeceğini düşünerek bir doktora başvurmamıştım. Geçmediğini gördükten sonra 1. Ayda bir Kadın doğum doktoruna gitmeye karar vermedim. Kadın doğum doktoru bunun tamamen psikolojik olduğunu söyleyerek beni psikoloğa yönlendirdi. Psikolog ise bir kitap önerdi okudum ama beni yine rahatlatmamıştı. Sonra internette vajinismus doktorları araştırdım ve burayı kendime daha yakın gördüm ve buraya gelmeye karar verdim. Geldikten sonra da Gülsüm hocanın güler yüzlülüğü, samimiyeti beni daha da çok rahatlattı. İlk seansta evde yaptığım kasılmaları bur da yapmadığımı gördüm. İkinci seanstan sonra tamamen kasılmalar, bacaklarımı kapatmalarım yok oldu. Burada yapamadığım şeyleri başardığımı gördüm. Gülsüm hocama her şey için çok teşekkür ederim. Vajinismus hastalarına tavsiyem kesinlikle geç kalmadan ertelemeden, doktora gidemem bu bir hastalık değil kendiliğinden geçer demeden, direkt bir doktora danışsınlar. Ben başardığımı gördüm ve şu an çok mutluyum darısı diğer hastaların başına

Vajinismus- Evlendiğim ilk günden yaşadığım rahatsızlığı 3 seansta yenmeme yardım etti.

Sayın Ümmügülsüm hocama sonsuz teşekkür ederim. Evlendiğim ilk günden yaşadığım rahatsızlığı 3 seansta yenmeme yardım etti. Çok samimi ve içten olduğundan dolayı hiç çekinmedim ve çok rahattım. Mutluluk çok yakın hastalığınızı ertelemeyin tekrar tüm ekibinize teşekkür ederim.

Vajinismus- Evlendiğim ilk günden yaşadığım rahatsızlığı 3 seansta yenmeme yardım etti.

Vajinismus – İkinci seansta çözdüm ve üçüncü seansı normal muayene olarak değerlendirdim

Merhaba, ben beş buçuk yıllık evliyim. Yaşadığım bu durumun tam olarak ne olduğunu anlamam iki senemi aldı. Daha sonra psikiyatri ve kadın doğum servislerine gitsem de tam anlamıyla sonu alamadım. Hatta beni daha çıkmaza itti diyebilirim. Ümmügülsüm Hanım’ı internetten buldum ve videolarını izledim. Sekiz yıldır bu sorunu yaşayan bir hastanın videosunu izlediğimde cesaretlendim ve telefonla iletişime geçtim. Öncelikle gerçek anlamda dinleyen bir doktor. Güven duygusunu ilk görüşme randevusunda hissetmeye başlıyorsunuz. Üç seansta çözülen bir tedavi diye geldim. Fakat ikinci seansta çözdüm ve üçüncü seansı normal muayene olarak değerlendirdim. Beş buçuk yılımın boşa gittiğini düşünüyorum. Hiç çekinmeden hemen gelin ve bu vajinismus sorunundan hemen kurtulun. Her şey çok güzel olacak. 🙂

İkinci seansta çözdüm ve üçüncü seansı normal muayene olarak değerlendirdim

Vajinismus- İyi Ki varsınız!

Vajinismus hastası olarak geldiğim yerden, bu sorunumu çözerek çıkıyorum. Ümmügülsüm hocamızın sakinliği, güler yüzlülüğü ile ilk seanstan itibaren çok hızlı tedavi oldum. 2. Seansımda sorunum çözüme kavuştu. Eşimin desteği de benim için çok önemliydi. Korkulacak bir şey olmadığını, 2,5 yıl boşu boşuna beklediğimi anladım. Allah Ümmügülsüm hocamdan razı olsun. Her şey için teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

İyi Ki varsınız!

11.10.2019

1,5 yıllık evliliğimin şu sürecinde bütün korkularımı, tedirginliğimi bir kenara koyarak size geldim. Olumsuzca olan duygularımın yanında küçük umutlarımda vardı. Bu küçük umutlarımın da daha fazla bekleyerek yok olmasını istemedim. Böyle böyle geldim yanınıza…

Evet imkansızdı, zordu! Mümkün müydü? Asla … kanlar, ağrılar alıp başını gidecekti… Ohooo … daha neler neler…

Şimdi gülüyorum… Yazık bunları beynimize sokan zihniyete….

Asla acı yok!! Ağrı yok! Öyle rahat öyle mümkün ki…

İyi ki size gelmişim…

Yürüdüğümüz bu yolda ışıltılar verdiniz.

Kendime güvenimi verdiniz. Her şey için teşekkür ederim.

Yüreğinizin baş koyduğu her yolda çiçekler açsın…

Kıbrıstan Eda

Kıbrıs Vajnimus Tedavisi 

Vajinismus- Güler yüzünü her görüşümde içime umut doğdu ve başardık

6,5 yıllık evliyim vajinismus sorunum vardı. İnternetten araştırırken Ümmügülsüm hocaya denk geldim yorumları okudum. Yorumların olumlu olduğunu gördüm. Bunun üzerine başvurdum. iki seansta sorunum çözüldü. Ümmügülsüm hocaya çok teşekkür ediyorum. Sayesinde rahatladım. Güler yüzünü her görüşümde içime umut doğdu ve başardık 🙂

Vajinismus- Güler yüzünü her görüşümde içime umut doğdu ve başardık

Vajinismus- Bu yazıyı okuyorsanız doğru yerdesiniz.

Merhabalar, bu yazıyı okursanız çok doğru yerdesinizdir 🙂 demektir. Gülsüm hocamı internet üzerinden bulup maksimum memnuniyetle ayrıldığımı belirtmek isterim. Sakinliği ve profesyonel yaklaşımıyla iki seansta bizi dört yıllık bir sıkıntıdan kurtardı. Kendisine her şey için çok teşekkür ediyoruz. Ve tabi ki güler yüzlü ekibine… İyi ki sizi tanıma fırsatım olmuş. İyi ki varsınız ve de daha mutlu haberlerle görüşmek dileğiyle Kocaman SEVGİLER…

Vajinismus- Bu yazıyı okuyorsanız doğru yerdesiniz.

Vajinismus- Güzel günler bizi bekliyor

Bu sayfaya bir şeyler yazmak bile hiç bu kadar güzel gelmemişti. Ben kimim? Ben kendimi en umutsuz vaka gören 3 sene boyunca kendimi kaybettiğim hiç olmayacağına inanan biriyim. Her yerde araştırdım ve ben bir ‘vajinismus’ olmuşum. Sanki adım adım olmuş. Araştırmalar sonucunda burayı buldum. İlk görüşmeye geldiğimde hala umutsuzdum. Ama beni dinleyen cesaret veren Ümmügülsüm hocam ile tanıştım. İnanılmaz bir cesaret verdi. Kendime güvenmemi bunu başaracağıma inandırdı. 3 seans sonunda başardım. Kendime inanamıyordum. Dedim ya kendimi en umutsuz vaka olarak görüyordum. Hiç de öyle değilmiş çokta kolaymış. Yaşadığımı hissettim. Koskoca 3 senem gitti ama boşa gitmiş. Keşkelerimden biri de ‘keşke daha önce buraya gelseydim’. Ama başardım. Benim gibi olan çokmuş. Bunu öğrendim. Diğer insanların bu sayfalara yazdıklarını okudukça ne kadar üzüldüğümü gördüm. Ama belki hiç tanımayacağım göremeyeceğim arkadaşlarım sakın korkmayın ben başardıysam herkes başarır. Ben burayı ve Ümmügülsüm adını hiç unutmayacağım. Her şey için çok ama çok teşekkür ederim. Özellikle Ümmügülsüm Hanıma hayatında başarılar diliyorum.

Güzel günler bizi bekliyor

Vajinismus- Bazı şeylere sabretmek saçma!

Koca bir kâbusun bitişini dökmek istedim bu satılara. Çünkü beni bu kabustan uyandıran ÜMMÜGÜLSÜM hocam oldu. Nasıl anlatılır bilmiyorum, o koskoca ızdırap olan 3 sene. Kocam dediğin adamla aynı evin içinde, yaşayıp, aynı masada yemek yiyip aynı yatağa girince yaşadığım o felaket duygunun izahı yok. Artık öyle bir noktaya gelmiştim ki umudumun umudu köreldi, sabrımın sabrı taştı diye yok sayıyordum kendimi. Çok şükür ki Ümmügülsüm hanımın yardımları doğdu ağlamaktan geçiremediğim günlerime. Artık bende kurtulmuştum vajinismus denilen illetten. Artık evimin kadını eşimin gerçekten hatunu olmuştum. Önce Rabbime sonra beni bu dertten azat eden Ümmügülsüm hanıma ne kadar minnet etsem az…. Sakın kendinizi bu vajinismus başlığı altına saklanmış Canavara teslim etmeyin. Siz Ümmügülsüm hocayı bulun o zaten çareniz olacaktır. İyi ki diyorum o gün o internet sayfasında bulup gelmişim size. Size minnetim büyük. Rabbimden inşallah sizi hayatınızdan umduklarınızla ödüllendirsin.

Bazı şeylere sabretmek saçma!

Vajinismus- Bizim için sürpriz oldu

Evleneli 4 yıl olmasına rağmen, eşimle cinsel anlamda ^tam olarak^ ilişkiye giremedik. Uzun çabalarımız sonucunda olacağına çok inanmıştık fakat bir türlü başaramadık. Gerek internette gerekse kendi araştırmalarım doğrusunda Ümmügülsüm Hocamı buldum. Daha önceden tanışma imkânım olmadı fakat; çok anlayışlı, naif mesleğini çok severek yaptığını ilk görüşmemiz sonucunda anladım. Eşimle beni çok rahatlattı muayene etti. Egzersizlere başladık. Çok inanarak çıktığımız bu yolda bize çok iyi tavsiyelerde bulunmasının yanı sıra çok motive bir şekilde evimize döndük. İlk gün tam manasıyla; bizim içinde sürpriz oldu ve başardık. Gülsüm Hocama ve ekibine çok teşekkür ederiz. İyi ki varsınız Hocam inşallah bundan sonra daha mutlu haberlerle yanınızda olmak duası ve temennisiyle. Sizi seviyoruz….

Bizim için sürpriz oldu

Vajinismus- Kadın isterse başaramayacağı bir şey yoktur.

Dr. Soytürk’e bir yakınım tavsiyesi ile buldum. Ben vajinismus hastasıyım.3 aylık evliliğim sürecimde çok sıkıntılar yaşadım omuzlarımda sanki koca bir dağ vardı. Kendimi hep eksik hissettim. Eşim her ne kadar destek olsa da kendimi hep kötü hissediyordum. Ağlama krizlerimi geçirmedim neler yaşadım çok ümitsizliğe kapıldım. Gecelerce ağladım Rabbime dua ettim. Rabbim dualarımı kabul etmiş olacak ki Ümmügülsüm hanımı tanıdım randevumuzu aldık. Açıkçası hiç ümidim yoktu inancım da aynı şekilde eşimin de inanmayarak geldik yani ta ki Ümmügülsüm hanımın o güler yüzüyle karşılaşana kadar o zaman dedim ben bu işi yapacağım, başaracağım. 3 seans sonunda mutlu sonla ayrılıyorum. Rabbim isteyen herkese nasip etsin. Şunu da belirtmek isterim ki belki burada yazılanlara inanmayabilirsiniz o zaman size şu tavsiyede bulunayım kendinize inanın bir kadının isterse başaramayacağı hiçbir şey yoktur.

Vajinismus- Kadın isterse başaramayacağı bir şey yoktur.

Vajinismus- Şimdi 1 yılımı boşa geçirdiğime üzülüyorum.

Ben 1 yıllık evliliğimi doldurmuştum artık tedaviyi kabul ettiğimde. Antalya’da gittiğim kadın doğumcular kızlık zarını aldırmamı istemişti fakat biliyordum ki kızlık zarı önde asıl sorun kaslarda yani kızlık zarını arkasında. Daha sonra psikiyatristler aradım bu sorun için buldum da fakat aylarca süren tedavim sonuç vermedi. Bir akrabamın önerisi ile Ankara’ya Ümmügülsüm hanıma geldim. 2. Günün sabahında yani 3. Kontrolümde sorun ortadan kalktı. Şimdi 1 yılımı boşa geçirdiğim üzülüyorum. Sıcakkanlı oldukça ilgili her açıdan rahatlatan bir doktor. Her şey için buradan tekrar teşekkür ediyorum.

Vajinismus- Şimdi 1 yılımı boşa geçirdiğime üzülüyorum.

Vajinismus- Allah razı olsun 2. Seansın sonunda bu hastalığı yenerek tekrardan nefes aldığımı hissettim

22 Temmuz’da evlendim ve evlendiğimin gecesi eşimle birliktelik yaşayamadım. Geçen zamanı ve bozulan psikolojimi kelimelere döksem belki yeterli kalmaz. İnternet üzerinde yaptığım araştırmalarda Ümmügülsüm Hocamı buldum. Allah razı olsun 2. Seansın sonunda bu hastalığı yenerek tekrardan nefes aldığımı hissettim. Gerçekten başaramayacağımı hep olmayacağını düşündüm ama bunlar hepsini yendim. Böyle bir deftere bunu bende yendim diye yazmak haykırmak istiyordum. Acaba nasip olur mu diyordum oldu. Hocama her şey için çok teşekkür ederim. Dualarım hep Hocamla çok teşekkürler.

Allah razı olsun 2. Seansın sonunda bu hastalığı yenerek tekrardan nefes aldığımı hissettim

Vajinismus- Üzerimden büyük bir yük kalkmış gibi hissediyorum

Öncelikle yaklaşımları ve güler yüzleri için başta Gülsüm hanıma ve çalışanlarına teşekkürler… Her vajinismus hastası gibi kabullenmek 10 ayımı aldı ancak ertelemek maalesef çözüm değil. Gülsüm hanımın yaklaşımı o kadar rahatlatıcı ki ne olduğunu anlamadan bir bakıyorsunuz seanslar bitmiş tüm sorunlar çözülmüş. Genelde 3 seansta çözümleniyormuş bu hastalık gerçekten de öyle oldu. Üzerimden büyük bir yük kalkmış gibi hissediyorum. Tekrar çok teşekkürler, sağlıklı günler…

Üzerimden büyük bir yük kalkmış gibi hissediyorum

Vajinismus- Vajinismus hastaları da düşük bir ihtimalde olsa hamile kalabiliyorlarmış.

Merhaba, 1,5 yıllık evliyim ve hamileyim. Bu hamilelik bir mucize eseri gerçekleşti. Vajinismus hastaları da düşük bir ihtimalde olsa hamile kalabiliyorlarmış. Amacım bir bebeğimizin olması olmuş olsaydı belki hiç tedavi olmadan yıllarımı geçirebilirdim ancak ben sevdiğim adamla gerçek bir ilişki istiyordum. Tedavi sürecine hamileyken başladık ve iki seansta tamamladık. Kendimi büyük bir yükü omuzlarımdan atmışım gibi hissediyorum. Her şey için Ümmügülsüm hocaya çok teşekkür ediyorum… İyi ki… Minel Klinik benim için kocaman bir iyi ki…

 

Vajinismus- Vajinismus hastaları da düşük bir ihtimalde olsa hamile kalabiliyorlarmış.

Vajinismus- Tüm derdime deva oldu

Öncelikle Gülsüm hanıma ne kadar teşekkür etsem az kalır. Tüm derdime deva oldu. Tüm problemlerimi öncelikle Allah’ın izniyle sonra da Gülsüm Hanım sayesinde çözüldü. Bir buçuk yıl evli kaldım. Vajinismus hastasıydım. İnternetten doktorumuzu buldum. İki günde benim problemimi çözdü. Bir buçuk yıl boş yere beklemişim, zamanım boşa geçmiş. Keşke daha önceden Gülsüm hanımı bulsaydım. Ama olsun, artık problemim çözüldü. Daha sonra bir yıl kadar çocuk istedik. Ama olmadı. Tekrar Gülsüm hanıma geldim ve doğal yollarla çocuk sahibi olamayacağımı öğrendim ve altı ay sonra tüp bebek tedavisine başladım doktorumla. Ve Gülsüm hanımın sayesinde ve Allah’ın izniyle ilk tüp bebek denememde başarılı olduk ve şuan 7+4 günlük hamileyim. Bebişimin takibini de tabi ki doktorum Gülsüm Hanım yapıyor. Sıcakkanlılığı, hoşgörüsü, tatlı dilliliği, bana abla gibi yaklaşması beni çok mutlu etti. Allah’ım ailesine, çocuklarına mutluluk nasip etsin her zaman… Vajinismus hastaları ertelemeyin!

Vajinismus- Tüm derdime deva oldu

 

Vajinismus- Allah bana en doğru kapıyı açmış

Merhabalar, 1 yıllık sıkıntılı süreç Ümmügülsüm hocanın sayesinde evlilik yıldönümümüzde son buldu 🙂 bende birçok vajinismus hastası gibi buraya çok tedirgin ve umutsuz geldim. Ama Allah bana en doğru kapıyı açmış. 2. Seanstan sonra sıkıntılı sürecim son buldu. Ümmügülsüm hocama gönülden teşekkür ediyorum ve güler yüzlü ekibine 🙂

Vajinismus- Allah bana en doğru kapıyı açmış

Vajinismus- 10 yıllık evli sevdiği adamla evli bir bayanım ama 10 yıllıkta vajinismus

Selamlar ben 10 yıllık evli sevdiği adamla evli bir bayanım ama 10 yıllıkta vajinismusum. Bunca yıl neden beklediniz diyebilirsiniz ama küçük yerde yaşadığımızdan başımızdan başka sorunlar geçtiğinden nasılsa olur diye bekledik sonunda çocuk isteyen ailemize bile anlatamadık ve eşimi ikna etmek çok zordu en sonunda evlilik yıl dönümünün 10, yılında karar verip geldik Gülsüm hanıma o kadar sakin o kadar yardımcı oldu ki anlatamam daha önceki yorumlara hep baktım inanamadığımda oldu ben kafaya her şeyi takan her işte çabuk gerginleşen kişi olarak bana ve eşime öyle yaklaştı ki sakinleştik ve ben daha doktor hanıma BAŞARDIĞIMIZIN müjdesini vermeden size yazdım eşim yapmaz dedim ilk görüşmede ama o da kasıldı demek ki ve doktor hanım ne dediyse artık yaptı ben kadar kimse beklemesin ne olur evet açı çektim, korktum, kasıldım ama ANNE olma zamanı artık 27/08/2018 te ilk seanstan çıkıp ta uzak yerden gelip bir oda kiralayıp 20/08/2018 11;25 te başardım şimdi doktor hanıma vereceğim haberi ALLAH buradaki herkesten ve en çokta Gülsüm hanımdan razı olsun.

Vajinismus- 10 yıllık evli sevdiği adamla evli bir bayanım ama 10 yıllıkta vajinismus

Vajinismus- Artık harekete geçin 

Merhabalar, vajinismustan beni 4 seansta kurtaran tatlı, güler yüzlü, ses tonuyla bile insana güven veren, doktorlara karşı fobimi de yenmeme sebep olan sanki doktor değil de ablammış gibi hissettiren Ümmügülsüm hocama çok teşekkür ederek başlamak istedim. Vajinismus ne adını bile duymamışken vajinismus olduğumu nereden bilebilirdim ki… 7 yıllık severek evlendiğim esimle bir turlu ilişkiye giremiyordum. Kimseyle paylaşamıyor, yardım alamıyordum. İlk 4 ay denemelerle, ertelemeyle geçti derken özel bi hastaneye gitmeye karar verdik korkma diyerek ilaçlar verip gönderdi bizi. Sonuç yine olumsuz. Bitkisel ilaçlar denedik yine olumsuz… bu böyle 11 ay surdu psikolojim iyice bozulmuş öz güvenim kalmamıştı, en son bebek isteği beni bu konuyu iyice araştırmaya itti.

Ve araştırırken fotoğrafını ilk gördüğüm anda bana umut veren Ümmügülsüm hocamla karşılaştım.

Eşimle konuştum ve tedaviye gideceksek sadece bu doktora gitmek istiyorum dedim zaten sürekli araştırıp beni korktuğum için ikna etmeye çalışan esim hemen kabul etti, aradık, randevumuzu aldık. Şehir dışından geldiğimiz için yol boyu kafamdan o kadar çok şey geçti ki ama kararlıydım oradan evlilik yıl dönümümüzden önce esimle gerçekten kari koca olmadan dönmeyecektim. Hocamızın samimiyeti ve güler yüzü sayesinde korkularımın birçoğunu daha ilk günden yenmiştim. Ama dönme vakti geldiğinde henüz ilişkiyi başaramamıştık.

Bir yanım buruktu ama hocamda bende emindik başaracağımızdan.

Hocamızın verdiği egzersizlerle evimize döndük ve her şey çok kolay ilerliyordu ve sonunda başarmıştık. Hala inanamıyorum bu muydu yani beni 11 aydır korkutan şey hiçbir şey hissetmedim normalde elime iğne batsa yarım saat ağlayan ben hiçbir acı hissetmedim. İlişkiyi şehir efsaneleri olan bazı hikayelerdeki gibi sanmak ne kadar cahilceymiş… Kus gibi hafif dünyalar kadar mutluyum. Benim gibi olan arkadaşlar lütfen ertelemeyin, inanın ve artık harekete geçin. İyi ki siz iyi ki Op.Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK sonsuz teşekkürler ….

Vajinismus- Ne kadar ertelerseniz o kadar zorlayıcı bir süreç olacağını düşünüyorum

Merhaba, vajinismus ile evliliğiminiz ilk gecesi tanışmışız aslında. Nikahtan sonraki birkaç gün ilişki denemelerimizde başarılı olamadık. Ne kadar istediysem de eşim onu ittiğimi ve kasıldığımı söylüyordu. Daha sonra birlikte oturup internette araştırma yaptığımızda vajinismus olabileceğimi anlamış olduk. Ümmügülsüm hocamla tanıştık. Anlayışı, sabrı ve her şeyi beni rahatlatarak açıklamasıyla kendime güvenim yerine geldi. İkinci seanstan sonra başarılı olduk. Eğer bunu yaşıyorsanız geç kalmadan siz de gelir. Biz geç kalmadan Ümmügülsüm hocamla geldiğimiz için kendimizi şanslı hissediyoruz. Ne kadar ertelerseniz o kadar zorlayıcı bir süreç olacağını düşünüyorum. Ümmügülsüm hocam size tekrar çok teşekkür ediyorum, sizi seviyorum.

Vajinismus- Ne kadar ertelerseniz o kadar zorlayıcı bir süreç olacağını düşünüyorum

Vajinismus illetini çözmüş biri olarak söylemek istiyorum ki Bunda görsel yok mailden gelmiş

Merhabalar, ben Emel. Sanki dipsiz, karanlık, çıkışı olmayan, hiç çözemeyeceğim gibi gelen vajinusmus illetini çözmüş biri olarak söylemek istiyorum ki çok yıpratıcı bir süreç ama kendinize inanıp, motivasyonunuzu düşürmediğiniz zaman çok basit. Severek evlendiğim insanla birlikte olamamak, bir bebek hayali kuramamak çok kötüydü. 3 yıla yakın bir zaman ve vajinismusla yaşamak bunu yaşamayan biri anlayamaz. Her denemeniz hüsranla sonuçlanıyordu. Ağlayarak geçirdiğim günleri, geceleri hatırlıyorum şimdi o kadar basit bisey için onca üzüntü, gözyaşı, neden ben demeler. Şimdi biliyorum ki bu sorunu yaşayan binlerce kadın var. Evet kadın olmak çok güzel, bir o kadar da zor. Allah bu derdi çeken herkese dermanını versin inş. Ümmügülsüm hocami bulmadan önce kadın doğum uzmanına gittik fiziksel bir sorun olmadığını, istersem yapabileceğimi söyledi oysa ki sorun isteyip istememek değil di bilgi eksikliği, saçma korkulardı. Evet böyle diyorum çünkü çocukluğumdan itibaren cinsellikle ilgili saçma sapan sohbetlerin ortasında buldum kendimi.

Ama yaşayınca hiç de söylenmediği gibi olduğunu anlıyor insan.

Bana anlatılan şey cinselliğin çok acı verici bir şey olduğu idi. Ama aksine sevdiğiniz insanla güzel bir şey. Ümmügülsüm hanımı netten yaptığımız araştırma sonucunda bulduk, arayıp bilgi aldıktan sonra 21 kasımda ilk randevumuza gittik, tabi benim düşündüğümün aksine bunu yenebilmem. Biraz uzun sürdü, çoğunluğun aksine doktor hanımı 6 seans uğraştırdık ama sabrı, anlayışı çok güzeldi. Yüzündeki gülümseme hiç eksilmedi. Doktordan ziyade sanki önceden tanıdığımız bir aile dostu gibi davrandı. Dilatör ve vibratörle çalışmalarım 17 nisanda sonuç verdi, 5 ayımı aldı ama değdi artık bende vajinusmusu yenmiş biriyim. Eğer bu derdi çekiyorsanız Ümmügülsüm hocamı tavsiye ediyorum, size yardımcı olmak için canla basla çabalayan birini göreceksiniz. Umutsuzluğa düştüğüm anlarda sesini duymak bile bana cesaret verdi. Her şey için çok teşekkür ediyorum. Tabi desteğini, sevgisini hep hissettiğim eşime de çok teşekkür ediyorum anlayışı için.

 

Vajinismus Tedavisi – Şimdi 6 haftalık hamileyim

8 aylık evliliğim 8 yıl gibi gelmişti bana. Evlendiğim gün gözyaşım kurumadı. Onca çabalarıma rağmen kurtulamamıştım Vajinismus denen illetten. Ta ki internetten Minel Kliniği bulana kadar. İşi gücü her şeyi bırakıp Ankara’ya gittik. Gülsüm Hoca’ya çaresiz bir çocuk gibi kendimi bıraktım sonrasında özgüvenim yerine geldi. Bu hastalığın en son aşamada olduğunu düşünen ben artık başarabileceğime inanıyordum. Gülsüm hocama olan güvenim ve azmim sayesinde başardım. Şimdi 6 haftalık hamileyim. Mutluluğumuzun tarif yok. Bambaşka bir hal aldı ve evliliğim yoluna girdi. Bu tür hikayeleri okurken şimdi kendi hikayemi yazıyorum. Vajinismus olan herkese sesleniyorum! Saniye bile beklemeden tedaviye başlayın. Teşekkürler Ümmügülsüm hocam Teşekkürler Dr. Soytürk

Şimdi 6 haftalık hamileyim

Vajinismus- Sanki arkadaş gibi benimle konuşa konuşa tedavi etti canımı hiç yakmadı

Buraya ilk geldiğimde çok korkmuştum acaba canım acıyacak mı nasıl başaracağım acaba başarabilecek miyim diye doktorum o kadar tatlı ve şeker biri ki canımı acıtmadan sanki arkadaş gibi benimle konuşa konuşa tedavi etti canımı hiç yakmadı iyi ki Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK’e gelmişim iyi ki doktorum beni sorunsuz tedavi etti. Her şey için çok teşekkür ederim…

Vajinismus- Sanki arkadaş gibi benimle konuşa konuşa tedavi etti canımı hiç yakmadı

Vajinismus Tedavisi – 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim

1,5 yıllık evliydim evliliğimizin ilk ayından itibaren sürekli bu hastalığı yenmenin çabasına girdim ama hastalık olduğunu da bilmiyordum. Birçok kez Kadın Doğum doktorlarına gittim olmadı. Psikolojik dediler psikiyatriye gittim psikoloğa gittim hepsi aynı şeyi söyledi. “Bu durumu aşarsınız” ama hiçbir şey yapmadılar. İnternetten sürekli araştırıyordum bunun %100 tedavisi olan bir hastalık olduğunu öğrendim ve Ümmügülsüm Hocamızla karşılaştım başka doktorlarda vardı bu tedaviyi yapan ama bende eşimde Ümmügülsüm Hanıma gitmek istedik ve Dr. SOytürk’ee 19 Şubat’ta geldik. Çok korkuyordum çok tedirgindim bana yabancı bir şehir hiç tanımadığım insanlar ister istemez strese girmiştim. Birde sürekli kafamda ya burada da olmazsa, başaramazsam diye kaygılanmalar…Ama kliniğe ilk adım attığımızda çok güvenilir bir yere geldiğimizi anlamıştık.

Ümmügülsüm hocamızın güzel ilgisi ve güven veren haliyle bu hastalıkta baya yol kat etmiştim.

Memleketimize huzurlu ve mutlu dönmüştük eşimde ben de bunu tamamen yeneceğime inanıyorduk ve ben bu hastalığı nasıl yenip yenemediğimi daha hala anlamamışken 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim. Gebelik testleri ultrason muayenesi her şey bana gebe olduğumu söylüyordu. İlk öğrendiğimde yazmak istedim ama hala inanamıyordum. Dün ilk kez kalp atışlarını duyduk 8 haftalık hamileyim artık. Vajinismus diye bir şey yok artık bende, ben yendiysem bu hastalığı herkes yener. Yolumuzu Ümmügülsüm Hanıma çıkaran Allaha sonsuz şükrediyoruz. Teşekkürler Ümmügülsüm Hocam Teşekkürler Dr. Soytürk….

 

Vajinismus Tedavisi – Endişeler tek tek silindi

Altı aylık evliydim. Her şey yolunda giderken ben de vajinismus olduğumun farkına vardım. Eşime doktora gitmeyi önerdim. İlkin kendimizin halledebileceğimizi söyledi ama ben doktor yardımı olmadan atlatamayacağımın farkındaydım. Bir gün internette araştırma yaparken Ümmügülsüm Hanım’ın adına rastladım. Hemen aradım ve telefondaki güven verici ses beni o kadar rahatlattı ki zaman kaybetmeden randevumu aldım. Giderken kafanızda o kadar çok tereddütler oluyor ki ne olacak ne bitecek, atlatabilecek miyim diye. Ümmügülsüm hocamızla tanışında bütün bu endişeler tek tek silindi. Yaklaşımı, bıkmadan usanmadan güler yüzle sorularımı yanıtlaması beni motive etti ve bu rahatsızlığı iki seansta atlatmamı sağladı. Şu an güvenebileceğim bir doktorum var. Vakit kaybetmeden bu hastalığı yenmeye çalışın. Bir uzman yardımı almadan ne yazık ki mücadele etmek çok zor. Umarım Ümmügülsüm Hanım’a yakın zamanda daha güzel haberler le de gelirim. Kendisine ve güler yüzlü asistanı, yukarıda bahsettiğim o güven veren sese -Sibel Hanım’a- çok teşekkür ederim.

Vajinismus- Endişeler tek tek silindi

Vajinismus Tedavisi – Bir yanın mutluluk bir yanın ise kendine olan güvenin!

Öncelikle buradaki çalışanlara özellikle Sibel Hanım’a sonra ise bana bu korkuyu atlatmama kendime güven kazanmama sebep olan Ümmügülsüm Hanım’a çok teşekkür ederim. Benim bu hastalığım evlendiğim de başlamıştı aslında. Ancak biz o an olabilir diye böyle şeyleri fazla önemsemeyip daha sonra olur diye düşündük. Ama maalesef vajinismus hastasıydım bende. Ve bu sorunla uğraşmak zorundaydık. Çok psikolog gezdik eşimle. Gitmediğimiz psikolog kalmadı. Çünkü bu problemin psikolojik olduğunu söylediler bize. Artık eşimle son uğraşlarımızdayken İnternetten Ümmügülsüm hanımı bulduk ve yorumları okuduk. Herkesin bu problemi aştığını ve hem de çok kısa bir zamanda. Bu kadar uzun süreçte uğraşmak ve gittiğiniz yerler boşuna aslında. Ben buraya geldiğimde güler yüzlü karşılanmam ve doktorumun çok iyi ve güven verici olması benim tedaviye başlamamda etkili oldu ve tedaviye başladım. Şimdi ise artık hasta değildim. Bu problemi aşmıştım. Çok mutluyum benim gibi hasta olan herkese tavsiye ederim. Çok güzel bir duygu. Bir yanın mutluluk bir yanın ise kendine olan güvenin. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Tekrar dan doktorum Ümmügülsüm Hanım’a çok teşekkür ediyorum.

Vajinismus- Bir yanın mutluluk bir yanın ise kendine olan güvenin!

Vajinismus Tedavisi- Hatta Ümmügülsüm Hanım sayesinde doktor fobimi de yendim.

2015 yılında tanışmış olduğum Dr. Soytürk ve çalışanları ve Ümmügülsüm Hanım ilk tedavi sürecimiz Vajinismus ile başladı. Çok tedirgin başladığım bu rahatsızlık, çok kısa sürede sonuç verdi. Birkaç seans ile çözülebilen bu psikolojik rahatsızlık korkulu rüyam olmuştu. Ümmügülsüm hanımın güzel ilgisi ve desteğiyle artık hiçbir sorun yaşamıyorum. Hatta Ümmügülsüm Hanım sayesinde doktor fobimi de yendim. Şimdi bebek sahibi olmak için geliyorum. Dr. Soytürk çalışanları ve Ümmügülsüm hanıma sonsuz teşekkürler. Başarılarının devamını dilerim…

Vajinismus- Hatta Ümmügülsüm Hanım sayesinde doktor fobimi de yendim.

Vajinismus Tedavisi – Eşim bu konuda çok baskı yapıyordu.

Merhaba İyilik Meleğimiz; Öncelikle güler yüzlülüğünüz, naifliğiniz ve her zaman yanımızda olmanızdan dolayı çok çok teşekkür ederiz…Uzun araştırmalar sonucunda kliğinizin telefonunu buldum ama hasta olduğumu kabullenmediğim için bir türlü arayamadım. Eşim bu konuda çok baskı yapıyordu ama ben sürekli erteliyordum “herkes yapıyorsa bende yaparım” diye. Sonunda karar verdik gelmeye ve sıcaklığınız güler yüzlülüğünüz size hemen güvenmemizi sağladı. Daha önce 2 seans psikoterapi aldım, defalarca kadın doğum uzmanlarına gittim ama bir sonuç alamdım. Ne zaman ki siz bize doğru teknikleri öğrettiniz, işte o zaman evliliğimiz de biz de düzene girdik. 4 aylık evliyiz ve artık çok mutluyuz. Bize bu duyguyu yaşattığınız için sizlere çok teşekkür ederiz.

Vajinismus- Eşim bu konuda çok baskı yapıyordu.

Vajinismus Tedavisi – Eşime gerçekten başardık mı diye sordum. Ama gerçekten başarabildik

Merhabalar Güzel Hocam; Öncelikle bize olan güzel yardımınız, güler yüzlülüğün, desteğiniz ve herşey için teşekkür ederim. Size ve sizinle birlikte olan çalışanlarınız gerçekten çok samimi ve içtendiler. Ben kliniğinizi netten araştırıp buldum, geldim. Benim gibi vajinismus hastası olan hastaların umut dolu güzel mektupları beni çok heyecanlandırdı. Mardin’de 7 aylık evliyim ve öğretmenim. Evliliğimin bu 7 ayı sürekli ağlamakla geçti. Nette araştırdığım da vajinismus hastası olduğumu daha doğrusu o hastalığın özelliklerini taşıdığımı fark ettim. Ve eşimle bir hastaneye gitmeye karar verdik. Kendi bölgemize yakın bir şehirde özel bir hastaneye gittim. Derdimi anlattım, vajinismus olduğumu söyledi kadın doğum uzmanı olan doktor. Tedaviye orada başladık. Ama çok kötü bir süreç oldu benim için. Doktor doğumdan çıkıp stresli bir şekilde beni tedavi etmeye çalışıyordu.

Korktuğumda, ağladığımda bana çocuk gibi davrandığımı, abarttığımı söylüyordu. Herşey senin elinde diyordu.

Ama gerçekten elimde değildi. Hastaneden her seferinde ağlama krizleri ile çıkıyordum. Kimsenin beni anlamaması, derdimi anlatamayacak durumda olmak beni çok yıprattı. Ama eşim her zaman yanımda oldu. Allah ondan razı olsun. O hastanede ki yaşadığım başarısız süreçten sonra tedaviyi bıraktık. Orada ki doktor benim çok ciddi rahatsız olduğumu ve psikolojik olarak çok kötü olduğumu söyledi. Kendisini aşan bir durumda olduğunu söyledi. Yani boşa geçen bir tedavi süreci gördüm ve daha da kötü olmaya başladım. Ağlayarak geçen 7 ay Resmen 7 yıl gibi idi. İşi ehline bırakmak lazım. Eğer siz de vajinismus hastası iseniz hiç ertelemeyin. Zamanla geçer demeyin geçmiyor. Çünkü bilinçaltımızda ki şeyler kendiliğinden geçmiyor. Bizi hasta eden de bilinçaltımızda taşıdığımız olumsuzluklar. Minel Kliniğe gelin ve Ümmügülsüm Hocamla tanışın. Gerçekten çok tatlı, güler yüzlü ve anlayışlı. Benim 7 aylık problemim 2 günde geçti. Ve başardığımda inanamadım. Eşime gerçekten başardık mı diye sordum. Ama gerçekten başarabildik. Hocamıza inandık o bize inanda ve çok şükür oldu.

Bugün Anneler günü.

Bana bu güzel günde bu hastalıktan kurtulmayı hediye eden Ümmügülsüm Hocama çok teşekkür ederim. Kendisinin de Anneler Gününü Kutluyorum. “Anneler Gününüz Kutlu Olsun Değerli Hocam”. Hayatı ertelemeyin, rahatsızlıkları ertelemeyin. Geçer demeyin, destek alın. Ama ehlinden alın. İyi araştırın. Ama kesinlikle tavsiye edeceğim bir yer. Belki siz de bu hastalıktan vazgeçince benim gibi bu mektubu yazacaksınız. İçten gelen, güzel duygular. Çok şükür şu an çok mutluyum. Her şey için hocama ve yanındaki güler yüzlü ekibine çok teşekkür ederim. Allah sizden razı olsun.

Vajinismus Tedavisi - Eşime gerçekten başardık mı diye sordum. Ama gerçekten başarabildik

Vajinismus Tedavisi – İnanamadım

Her şeyin yolunda gittiği evliliğimi kabusa çeviren bir illeti adeta vajinismus. 11 aylık başarısızlık. Her deneyişimizde ağlama krizleri. Öyle ki artık panik atak boyutuna varan cinsten krizler. Gittikçe umutsuzluğa kapılmış, durumu kabullenmiştim. Evlilik yıldönümümüze 1 ay kala bu sorunu çözmek için büyük bir adım attık. Çünkü bu sorunla girmek istemiyorduk. Araştırma yaparak Doktor hanımla görüşme kararı aldım. İlk görüşmede o kadar sıcak o kadar anlayışlıydı ki hemen tedavi olmaya karar verdim ve başladık. İlk seanstan çıktığımda eşimi çok mutlu bir şekilde aradım. Çünkü çok güzel geçmişti her şey korkulacak canımı yakacak bir şey yoktu. Ve Doktor Hanım o kadar saygılıydı ki hastasının mahremine, en özel bir durumu bile anlatırken hiçbir şekilde rahatsızlık duymadım. Süreç asla zor değil hatta asama kat ettiğinizi gördükçe sizi mutlu edebilecek bir durum. Ve sonuç olarak biz de üçüncü seansın sonunda bu durumu aştık. İnanamadım.

Bu kadar zamanımızı mahveden psikolojimi yıpratan şey bu muymuş dedim. Gerçekten ben aştıysam herkes aşabilir diye düşünüyorum.

Bu konuda internette okuduğu her öneriyi denemiş iki doktora gitmiş bir kitabi uygulamalarını yapmaya çalışarak okumuş ve hiçbirinden fayda görmemiş biri olarak Doktor hanimi herkese tavsiye ediyorum. İyi ki Onu tanıdım. (Ve sonuç olarak kendi başımıza bu sorunu çözeriz belki diye zaman kaybetmeyin. Çünkü bunun ilişkinizi yıpratmaktan başka bir etkisi olmayacaktır. Keşke daha erken gelseydim boşuna üzülmüşüm.)

Vajinismus Tedavisi – Dünyanın en mutlu insanlarıydık!

Merhaba, Kendime bu hastalığı tek başıma yenebileceğim konusunda çok güveniyordum. Bakmayın daha ilk cümleden hastalık tabirini kullandığıma, bu durumun bir hastalık olduğunu kabul etmem tam 2 yılımı aldı. Ve zaten bu durumu hastalık olarak kabul ettiğimde çözüm de artık oluşmuştu. Her gün uyandığımda bu işi bugün bitiriyorum diyerek yataktan kalkıyordum. İnternetten birçok kirli bilgi ediniyor, “Kızım aradan çocuk çıkıyor sen neyi beceremiyorsun” diyerek kendimi telkin ediyordum. Ama sonuç her gün hüsran oluyordu. Eşimle konuştuk ve artık bir doktora gitmeye karar verdik. Ancak bu konudaki ilk hekim deneyimim korkunçtu. Oldukça bilinen bir doktora gittik ve tabii ki ilk olarak beni muayene etmek istedi. İnanın o çatal denen şeye bile çıkmak benim için büyük sıkıntıydı.

Muayene olduktan sonra doktor sorunun psikolojik değil, fizyolojik olduğunu kızlık zarımın çok kalın olmasından dolayı ilişkiye giremediğimizi; uçuk bir meblağ karşılığında alınması gerektiğini söyledi ve operasyonun hemen gerçekleşmesi için ısrarcı oldu.

Bizim için zaten zor olan bu durum artık travmatik bir hal almıştı…Bir yandan bak sorun bende değilmiş deyip gülüyor bir yandan da içimdeki teşhisin yanlışlığı şüphesini büyütüyordum. Ne de olsa bu teşhisi koyan bu konuda ünlü bir hekimdi ve yanılma payı az olmalıydı… Ancak şüphem artınca başka bir doktor arayışına girdim ve ne kadar doğru bir karar verdiğimi Ümmügülsüm Hanım ile karşılaşınca anladım. Ümmügülsüm Hanımı gördüğümde aklında oluşan ilk kavram “GÜVEN” oldu. Kendisine durumu izah ettim ve doktor hanım beni muayene etmek istedi. Sonuç olarak kızlık zarım olması gerektiği yerde ve olması gerektiği kalınlıktaydı. Durum buyken, önceki hekimi tanıyor olmasına rağmen onun hakkında en ufak bir yorum yapmaması takdirimi kazanmıştı. Bu küçük analizden de bahsettikten sonra asıl meseleye gelmek isterim. Öncelikle ön görüşme gerçekleştirdik. Bu görüşmede vajinismusun ne olduğunu ve vajinanın yapısını detaylıca konuştuk. Ayrıca tedavi süresince neler yapacağını bir bir sıralayarak tüm soru işaretlerini ortadan kaldırınca tedaviyi kabul ettik. 2 seans üst üste gerçekleştirdik. Kendimi çok mutlu hissediyor, artık çözüme yaklaştığıma inanıyordum. Çünkü Ümmügülsüm Hanım seanslar esnasında hem çok iyi bir konuşmacı hem de çok iyi bir dinleyiciydi.

İlk günün sonunda eşimle tüm ödevlerimiz yaptık ve yarın ki gün vajinismusu yenmiştik.

Artık 2 yıl boyunca neden beklediğimizi konuşuyorduk. Tabi ki hikâyenin ne güzel kısmına daha gelmedim. Ümmügülsüm Hanım, hastalarına 2 seanstan sonra mutlaka zaman veriyor ve onları bu hastalığı yeneceklerine öyle inandırıyor ki, 3.seansa gelmeden hastalarının “başardık” diye aramalarını bekliyor. Evet biz de 3.seansa gelmeden aradık. Hem başarmıştık hem de bebek bekliyorduk. Dünyanın en mutlu insanlarıydık sanki…Gebeliğim süresince takiplerim ve sonunda ise doğumum Ümmügülsüm Hanımın ellerinde gerçekleşti. Her şey çok güzeldi. Şimdi dünyalar tatlısı bir evladımız ve onun çok tatlı doktor teyzesi var hayatımızda. Siz de bu durumun bir hastalık olduğunu kabul ederek direkt doğru adrese gelin ve bu mutlulukları erteleyerek hayatınızdan çalmayın…Her daim mutlu kalmanız temennisiyle. Hoşça kalın…

Vajinismus- Dünyanın en mutlu insanlarıydık!

Vajinismus- Dünyanın en mutlu insanlarıydık! 2

Vajinismus- Onun hastalarının hikayeleri bana ışık oldu.

6 yıldır bu sorunla mücadele ediyorum. Çok vazgeçtiğim, yapamayacağım dediğim zamanlar oldu. 6 yıl boyunca psikologlara, cinsel terapistlere gidip yardım aldım. Fakat bitmek bilmedi ve çok zaman kaybettim. Öncelikle neye ihtiyacınız olduğunu bilmemiz gerekiyor. İhtiyacım olan terapi değildi. Başka yollar aramaya başladım. Sizler gibi internette gezinirken tesadüfen Ümmügülsüm hocamı buldum ve o benim şansım oldu. Kendisine yine kendisinin hasta hikayelerinden keşfettim. Onun hastalarının hikayeleri bana ışık oldu. Umarım benim hikayem de başkalarına ışık olur. Sadece 2 seansta (nasıl olur demeyin) mutlu sona ulaştık. Yıllarca çok vakit kaybetmişim. Asla ertelemeyin. Hangi şehirde, ne şartlarda yaşadığınız önemli değil sadece isteyin ve harekete geçin. İlk duyduğumda nasıl olur 2 seansta ağrısız nasıl aşabilirim diye kafamda deli sorular geçerken kendimi Ümmügülsüm hocamın tecrübesine bıraktım. Ve sonuç ortada. Kendisine minnettarım…Ekibi ve kendisinin tecrübesi, sevgi dolu yaklaşımları, güler yüzü her şeyiyle mükemmeller. Fiyat olarak ta daha önce araştırdığım ve bilgi aldığım yerlere göre çok daha uygun.

Vajinismus- Onun hastalarının hikayeleri bana ışık oldu.

Vajinismus- Fiyat olarak da piyasadan makul bulduk.

Evlendiğim günden itibaren her gün bu vajinismus problemiyle yaşadım. 4 yıldır bu sorunu aşmak için uğraştık. Sürekli erteledik ama şu an çok pişmanım bir de uzak yerde olduğumuz için ertelemek istedim. Çok yanlış yapmışım çünkü iki gün gibi kısa bir süre içinde rahatlıkla çözüme kavuşacak bir problem imiş vajinismus internetten doktor araştırdık ve doktorumuz Ümmügülsüm Hanım dan randevu aldık. Fiyat olarak da piyasadan makul bulduk. Üstelik Ümmügülsüm Hanım iyi bir hekim olduğu gibi aynı zamanda hastasına pozitif yaklaşıp güven veren iyi bir insan olduğunu anladım. Vajinismus probleminden kurtulduk ve şu an kafam öyle rahatladı ki çok mutluyum. Sakın ertelemeyin, hiç düşünmeden Ümmügülsüm Hanım’a başvurun… Her şey için ve yardımlarının için size çok ama çok teşekkür ederim doktor hanım…Sevgilerimle…Tuğba

 

Vajinismus- Fiyat olarak da piyasadan makul bulduk.

Vajinismus Tedavisi- Gülsüm Hoca the best one!

5 yılı devirmiştik evliliğimizde ve hala korkularım, fobilerim, ağlama nöbetleri geçmiyordu. Kimseyle paylaşamamanın verdiği yalnızlıkla sürekli internetten araştırma yapıyordum ama bulduğum her doktor ya da klinikte beni iten bir şeyler vardı. Ta ki Minel’i bulana Ümmügülsüm Hoca ile (yani fotoğrafı ile) tanışana dek.5 yıl bitiminde uzunca bir süre de hocanın fotoğrafına bakarak geçti, acınacak haldeydim! Bir adım atamıyordum, çaresizce bekliyordum. En son, yine klinik sayfasını okurken, hocanın yazdığı “çözümlenmezse sonsuza kadar devam eder” cümlesi, ışıklı reklam panosu gibi devamlı gözüme gözüme çakıyordu.

Nihayetinde, yanına gitmeyi, onunla sorunumu paylaşmayı başardım.

Zaten daha konuşma aşamasında “başarabilirim” düşüncesini hissettirdi. Ki ben profesyonel insanların duyguları tanımlamada, anlamlandırmada ve karşısındakinin içsel dünyasını hissetmede başarılı olamadıklarını düşünürdüm. Öyle değilmiş! Hoca fısıltılı ses tonu ile “kendine güveni, keksin bakışları ile “başaracaksın” ı çok etkili bir şekilde karşı tarafa geçiriyor. Veee işte ilk seans! Dokunmasına bile izin vermem derken kegelle tanıştım, bu sayede kendimi kontrol etmeyi öğrendim ve zihnimde yarattığım koca kâbusun bir yanılsama, bir kandırmaca olduğunu fark ettim. Bu sorunu yaşayanların bileceği gibi bu aşama belki de en önemli aşamadır. İkinci seans sonrası cidden kendime inanamıyordum, hani herkes kendi yaşadığı acıyı dünyanın en büyük acısı zanneder ya, benimki de öyleydi ve ben kendime göre en önemli kısmı aşmıştım, nitekim öyle de oldu.

İkinci seans sonrası ilişkiye girdiğimde inanamadım, korkular bitmişti, huzursuzluk bitmişti ve yeni bir başlangıç karşımdaydı.

Benim serüvenim de kısaca böyle. Naçizane tavsiyem, internetten pek çok başarı hikayesi olduğu gibi sonu hüsran olanlarda bir hayli fazla. O yüzden doktorunuzu seçerken sizi anlayacağını, size yardımcı olabileceğini düşündüğünüz kişiyi bulmalısınız ki başarı kaçınılmaz olsun. Tabii ki bence Gülsüm hoca the best one ! Sevgilerimle…

Vajinismus Tedavisi- Gülsüm Hoca the best one!

Vajinismus- İlk seans sonrası aşabildiğimi gördüm

Gülsüm Hanım size çok teşekkür ederim. Vajinismus’un ilk bende olduğunu öğrendiğimde bunu hiçbir zaman aşamayacağımı düşünmüş ve yıkılmıştım. Araştırırken ilk sizin kliniğinizi görmüştüm. Tedaviyi görüşmek için geldiğimde sohbetimiz sonrası aşabileceğimi inanmış olarak yanınızdan ayrıldım ve ilk seans sonrası aşabildiğimi gördüm. Size çok teşekkür ederim. Saygılarımla!

Vajinismus Tedavisi – Tüm hayatı kabusa çeviren bir hastalıktı.

Vajinismus korkulu bir rüya tüm hayatı kabusa çeviren bir sorun gibiydi Gülsüm Hanımı tanıyana kadar… Hiçbir zaman çözemeyeceğimi yıllarca bununla uğraşacağımı sanıyordum. Sürekli internetten çözümler arayıp deneyip durdum birçok doktordan görüşte aldım ama nafile üstelik tedavilerde çok maliyetli ve çözüm olacağı garantisi de yok. Yanılmayıp Gülsüm hanımı tercih ettiğim için çok mutluyum ve çok şanslıyım. Kesinlikle imkânsız dediğim bir sorunu onun güler yüzü deneyimi mükemmelliği insanlığı doktorluğu ve daha sayamadığım birçok pozitif özelliği ile 2.seansta çözebildim. Çok teşekkür ediyorum kendisine. Kesinlikle başka doktorlarda vakit kaybetmeyin.

Vajinismus- Severek evlendiğim eşimle bir türlü birliktelik yaşayamıyorduk.

1,5 senelik evlilik sürecimde çok zor günler geçirdim. Severek evlendiğim eşimle bir türlü birliktelik yaşayamıyorduk. Bir öğretmen olarak birçok güçlükle baş etmeme rağmen ilişkiye girememeyi kabullenemiyordum. Bu kadar doğal bir eylemin ne bu kadar zor geldiğini anlayamıyordum. Eşim çok anlayışlıydı, bu benim şansımdı fakat yine de bu durumun üstesinden tek başımıza gelemedik. Sanki bende bir sorun var, orda bir duvar var ve kapalı gibi duygular hissediyordum. Daha fazla vakit kaybetme ilişkimize zarar vermeye başlamıştı. İnternetten araştırıp bulduğum birkaç klinikle görüştükten sonra Ümmügülsüm Hanım kafamıza yattı. Onun güler yüzlü ve anlayışlı tavrı bütün bu zorlukların çok kolay bir şekilde aşılmasını sağladı. Bu yazıyı 2. Seansımın sonunda yazıyorum. Hayatımın zindan olmasına sebep olan duygulardan kurtularak buradan ayrılıyorum.

BEN DE VAJİNİSMUS’U YENDİM

Başta Ümmügülsüm Hanım olmak üzere Minel Kliniğe sonsuz teşekkürler. Bir erkek olarak inanın benim için de çok zor bir süreçti. Eşim ile aile birliğimizi bile kaybedecek duruma gelmiştik ancak bu durum gerçekten geçiyor. Yok oluyor, bitiyor. Biz aştık, darısı sizlerin başına. Ümmügülsüm hocama sonsuz teşekkürler. Muallim Bey ve Muallim Hanım’dan Sevgilerle….

Vajinismus Tedavisi – Severek evlendiğim eşimle bir türlü birliktelik yaşayamıyorduk.

1,5 senelik evlilik sürecimde çok zor günler geçirdim. Severek evlendiğim eşimle bir türlü birliktelik yaşayamıyorduk. Bir öğretmen olarak birçok güçlükle baş etmeme rağmen ilişkiye girememeyi kabullenemiyordum. Bu kadar doğal bir eylemin ne bu kadar zor geldiğini anlayamıyordum. Eşim çok anlayışlıydı, bu benim şansımdı fakat yine de bu durumun üstesinden tek başımıza gelemedik. Sanki bende bir sorun var, orda bir duvar var ve kapalı gibi duygular hissediyordum. Daha fazla vakit kaybetme ilişkimize zarar vermeye başlamıştı. İnternetten araştırıp bulduğum birkaç klinikle görüştükten sonra Ümmügülsüm Hanım kafamıza yattı.

Onun güler yüzlü ve anlayışlı tavrı bütün bu zorlukların çok kolay bir şekilde aşılmasını sağladı.

Bu yazıyı 2. Seansımın sonunda yazıyorum. Hayatımın zindan olmasına sebep olan duygulardan kurtularak buradan ayrılıyorum. BEN DE VAJİNİSMUSU YENDİM Başta Ümmügülsüm Hanım olmak üzere Minel Kliniğe sonsuz teşekkürler. Bir erkek olarak inanın benim için de çok zor bir süreçti. Eşim ile aile birliğimizi bile kaybedecek duruma gelmiştik ancak bu durum gerçekten geçiyor. Yok oluyor, bitiyor. Biz aştık, darısı sizlerin başına. Ümmügülsüm hocama sonsuz teşekkürler. Muallim Bey ve Muallim Hanım’dan Sevgilerle….

Vajinismus Tedavisi - Severek evlendiğim eşimle bir türlü birliktelik yaşayamıyorduk.

Vajinismus Tedavisi – Bekleme. Unutma yalnız değilsin 

Merhabalar, ben 1 buçuk yıllık evliyim. Eşimle 4 yıl flört ettikten sonra evlendik. Düğünden hemen sonra balayına gittik. İlk gün ilişki denemesi yapacağımız sırada çok kasıldığımı ve istemsiz olarak eşimi iterek uzaklaştırdığımı gördüm. Dedim düğün yorgunluğu stresi herhalde devam etmedik o gün.Ertesi gün deneme girişimlerimiz yine başarısızlıkla sonuçlandı ve oturup ağladım. Eşim Allah razı olsun çok anlayışlıydı tatilimizi güzel geçirmek adına tatil boyunca denemeyelim tadını çıkaralım dedi. Eve döndüğümüzde tamam dedim yapabilirim ancak yine denemeler olumsuz sonrası saatlerce ağlama ve umutsuzluk. Kendimi suçlayıp duruyordum neden ben diye.

Araştırmalarım sonucu anladım ki ben vajinismus hastasıydım.

Kendimiz çözebiliriz diye bekledim ama sonuç olumsuzdu. Birkaç aydan sonra artık denemeleri de bırakmıştık. Sinirim çok bozuluyordu. Eşim olur sorun değil yaparız diye teselli ediyordu ama inancım tamamen yok olmuştu.1 buçuk yıl böyle devam etti. Tatil için bu ocakta Ankara’ya geldik. Aklıma yine düştü vajinismustum ve biz bunu kendi başımıza halledemiyorduk. İşte o zaman internetten doktor arayışına girdim ve Minel klinik karşıma çıktı. Hasta yorumları beni çok etkilemişti. Neden olmasın ben de denemeliyim dedim ve ellerim titreyerek telefonu çevirdim. Sibel Hanım %100 çözümü var ve 3 seansta halledebilir olduğunu söyledi bunun üzerine hemen randevu talep ettim. Eşim inanmıyordu 3 seansta nasıl hallolacak bir mucize mi gerçekleşecek dedi. Ne yalan söyleyeyim ben de çok inanamamıştım.

Pazartesi görüşmeye gittik Gülsüm Hanım doktordan çok bi abla gibi yaklaştı ve güvendiğimi hissettim.

Eşim hala inanmıyordu moralimi bozuyordu. Ertesi gün ilk seansa gittik ve normalde yapamayacağım bana imkânsız gelen şeyleri kolaylıkla yapabildiğimi gördük. Evde verilen egzersizlerimizi yine kolaylıkla yapıyorduk. Eşim inanamıyordu. İlişki için hazır haldeydim ancak eşim tedirgindi nedenle 2 gün sonra 2.seansa gittik. Yine her şey çok iyi gitmişti hatta genel muayenemi bile olmuştum akşam ilk denememiz olumlu sonuçlandı. İnanamadık nasıl yani oldu mu şimdi bu muydu dedik. O anki mutluluğu anlatamam. Sadece 3 günde hallolmuştu. Başarmıştık. Eğer bunu okuyorsan sevgili vajinismus hastası hiç bekleme geçen zamanlarınıza çektiğiniz sıkıntılara değmez. Kesinlikle Gülsüm Hanım tercih edebileceğiniz bir doktor.

Korkmayın.

Bu yazıyı yazabileceğine bile inancım yoktu benim de. Çok teşekkür ederim, kendime olan güvenim geldi desem abartmış olmam. Şimdi sıra sizde işte, yorumları okuyan taraf değil yorum yapan olmak için hadi. Bekleme. Unutma yalnız değilsin 🙂 sevgilerle…

Vajinismus Tedavisi – Eğer benim yazdıklarımı okuyan varsa hiç vakit kaybetmesin derim

Ben 3,5 yıllık evliyim. Eşimi çok severek evlendim. O bana diyordu ki; dünyanın en mutlu çifti biz olacağız, en güzel evlilik bizim olacak. Ama maalesef bu böyle olmadı. Düğün gecemiz tam bir hüsrandı. Daha sonraları ben giderek hem özgüvenimi hem kendime olan saygımı, inancımı, eski neşemi kaybetmeye başladım. Aramızda gitgide büyük anlaşmazlıklar çıktı. Çoğunun da sebebi buydu. Bu durum olmasa bile her şeyi buna bağlıyorduk. Kötü giden hayatımız gittikçe daha kötü hal aldı. Eşim sürekli yardım alalım Doktora gidelim diyordu. Bende kendime olan fazla güvenimden, ben yaparım ben hallederim diyerek 3,5 yıl oyalamış durumdaydım. Her konuda ayaklarım yere sağlam basan birisiyim.

Ama mevzu bu olunca tıkanıp kalıyordum.

Son bir hafta eşim beni dr’a götüreceğini artık çok sıkıldığını söyledi. Ben o hırsla evde egzersiz yapmaya başladım. Denedik, yine denedik, ama yine sonuç hüsrandı. Sibel Hanım’la görüşmüştü. Çok güzel bir konuşma geçmiş. Bana bahsetti. Sonra ben biraz araştırdım. Ümmügülsüm hanım hakkındaki yorumları okudukça, güler yüzlü olmasından çok etkilendim. Ben yeterince üzgündüm ve karşımda güler yüzlü birinin olması benim için önemliydi. En sonunda geldik kliniğe. Güzel bir konuşma ve daha sonra seanslar. İlk seansta çok büyük bir gelişmeyle sorunu çözdük.

İkinci seans daha çok kontrol oldu. Aslında ona bile gerek kalmamıştı.

Ben emin olmak istiyordum. Yani demem o ki; ben bu işi başardım, siz de başarabilirsiniz. Hiç vakit kaybetmeyin. Ben bu yorumları okuyarak buraya geldim. Eğer benim yazdıklarımı okuyan varsa hiç vakit kaybetmesin derim. Hayat çok kısa mutluluğu ertelemeyin.

Vajinismus- Eğer benim yazdıklarımı okuyan varsa hiç vakit kaybetmesin derim Ben 3,5 yıllık evliyim. Eşimi çok severek evlendim. O bana diyordu ki; dünyanın en mutlu çifti biz olacağız, en güzel evlilik bizim olacak. Ama maalesef bu böyle olmadı. Düğün gecemiz tam bir hüsrandı. Daha sonraları ben giderek hem özgüvenimi hem kendime olan saygımı, inancımı, eski neşemi kaybetmeye başladım. Aramızda gitgide büyük anlaşmazlıklar çıktı. Çoğunun da sebebi buydu. Bu durum olmasa bile her şeyi buna bağlıyorduk. Kötü giden hayatımız gittikçe daha kötü hal aldı. Eşim sürekli yardım alalım Doktora gidelim diyordu. Bende kendime olan fazla güvenimden, ben yaparım ben hallederim diyerek 3,5 yıl oyalamış durumdaydım. Her konuda ayaklarım yere sağlam basan birisiyim. Ama mevzu bu olunca tıkanıp kalıyordum. Son bir hafta eşim beni dr’a götüreceğini artık çok sıkıldığını söyledi. Ben o hırsla evde egzersiz yapmaya başladım. Denedik, yine denedik, ama yine sonuç hüsrandı. Sibel Hanım’la görüşmüştü. Çok güzel bir konuşma geçmiş. Bana bahsetti. Sonra ben biraz araştırdım. Ümmügülsüm hanım hakkındaki yorumları okudukça, güler yüzlü olmasından çok etkilendim. Ben yeterince üzgündüm ve karşımda güler yüzlü birinin olması benim için önemliydi. En sonunda geldik kliniğe. Güzel bir konuşma ve daha sonra seanslar. İlk seansta çok büyük bir gelişmeyle sorunu çözdük  İkinci seans daha çok kontrol oldu. Aslında ona bile gerek kalmamıştı. Ben emin olmak istiyordum. Yani demem o ki; ben bu işi başardım, siz de başarabilirsiniz. Hiç vakit kaybetmeyin. Ben bu yorumları okuyarak buraya geldim. Eğer benim yazdıklarımı okuyan varsa hiç vakit kaybetmesin derim. Hayat çok kısa mutluluğu ertelemeyin.

Vajinismus Tedavisi – Mutlu Yarınlara

Bugün buraya 1 buçuk yılın yorgunluğunu atmış bir şekilde geldim. Allaha hamd olsun…Evet evet tam da 1 buçuk sene…Evlilik hayatım boyunca onlarca denemenin hüsranı anlatılamaz. İnternetteki klinik araştırmaları, şehrimizdeki doktorlar, çektiğim sıkıntılar, yorgunluklar…Hepsi 5 Aralık günü Minel Klinik’e gelip Gülsüm Hocamla tanışana kadar. Onun güler yüzüyle, anlayışlı haliyle, kalbinin güzelliğiyle, güzel yaklaşımıyla, eşimin de desteği, azmi ve sabrıyla atlattım çok şükür. Yalan değil bende ilk nette okuduğumda 3 seansta bittiğine inanamadım. Ama isteyince her şey mümkün bunu anladım. İnanın o kadar basitmiş ki bunu anlamak 1 yılımı aldı ama olsun içimdeki o rahatlığı mutluluğu anlatmak mümkün değil. Anlatılmaz yaşanır dedikleri bu olsa gerek. Ben ta Erzurum’dan geldim. İsteyince mesafeler de kısalıyor buna inanın ve hiç vakit kaybetmeden Minel Kliniğe gelip Gülsüm Hocamla tanışın ve sorunu bir an önce çözün. Yeter ki isteyin.

Kolayı zorlaştırmayın.

Bu mutluluğu hepiniz yaşayın tıpkı benim gibi…Gülsüm Hocam, Sibel Hanım ve adını bilmediğim güler yüzlü Ablam her şey için teşekkürler…İyi ki varsınız. Bu iyiliğinizi hayatım boyuna unutmayacağım…Seviyorum sizleri

Vajinismus Tedavisi - Mutlu Yarınlara

 

Vajinismus Tedavisi – 3,5 yıldır yapamadığımızı 10 dakikada yaptık

Üç buçuk yıllık evliliğimizde ilk defa kendimize dair bir şey yapma kararı aldık ve Minel Kliniği aradım. Sibel Abla bana Vajinismus hastalığına dair benim içimden geçenleri benden daha iyi dile getirdi. Akşamına eşimle sitedeki yorumları okuduk ve 02.02.2018 Cuma günü kliniğe geldik. Sıcak ve güler yüzün hiç eksik olmaması çok rahatlattı. Doktor hanım eşimi seansa aldı ve 10 dk kadar sonra beni çağırdılar ve bizim 3,5 yıldı

r yapamadığımızı 10 dakika içinde bittiğini gördüm. Seans sonrası eşimi ilk evlendiğimiz an ki gibi görmeye başladım. Burada sabrı, saygıyı ve iletişimi çok güzel öğrendik. Hem keşke bu kadar beklemeseydik diyorum hem de iyi ki Dr. Gülsüm Hanımın yanına gelmişiz diyorum. İyi niyet ve anlayışınız için Sibel abla sana ve Doktor hanıma çok teşekkür ederim. Yüzünüzdeki gülümsemenin daim olması dileği ile…

Vajinismus Tedavisi - 3,5 yıldır yapamadığımızı 10 dakikada yaptık

Vajinismus Tedavisi – Gözlerindeki Işık Çare oldu

Merhaba, öncelikle gözlerinde parlayan ışığın bana cesaret verdiği Ümmügülsüm hocama ve güleryüzlü çalışanları Nejla ve Sibel hanıma çok teşekkür ederek başlamak istiyorum. Ben üç aylık evliyim. İlk günden itibaren cinsellik anlamında herhangi bir şey yaşayamamıştık. Eşimi çok seviyordum fakat bana yaklaştığı zaman içimi büyük bir korku ve sıkıntı sarıyordu. Aslında içten içe bu psikolojik sıkıntının (kesinlikle hastalık demek istemiyorum) ben de var olduğundan şüpheleniyordum fakat bunu kendime itiraf etmek bile zor geliyordu. Eşimle yaptığımız uzun konuşmalar ve araştırmalarımız sonucunda bu durumun ben de var olduğunu kabullendim ama bundan sonraki süreç tedavi kısmını kabul etmekti yine bu noktada eşimin desteği beni Ümmügülsüm hocayla tanıştırdı. Ülkenin en kuzeydoğusundan Kars’tan kalkıp hocama başvurduk iyi ki de yapmışım sadece 1-1,5 saat içerisinde kadın olarak kendime olan güvenimi geri getirdi.

Belki benim gibi olup bunları okuyanlar 1 saat içinde ne olabilir, nasıl bir tedavi uygulayabilir diye düşünebilir ki ben de bu şekilde düşünüyordum ama “sihirli bir el” gibi dokundu doktor hanım.

Aslında söylenebilecek şey çok var ama kısaca özetlemek gerekirse özgüvenimi, evliliğimdeki sevgi ve mutluluğu arttırmama yardımcı olan hocama sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Böyle bir durum içerisindeyseniz süreyi uzatmadan ve ertelemeden gidin. Bu psikolojiyle bir gün bile yaşamak size çok büyük bir külfet…

Vajinismus- 3 ay sonra sayenizde hamile kaldım

Merhaba, 3 sene önce kliniğinize başvurmuştuk Vajinismus nedeni ile. Bize aşılması imkânsız gibi gelen ve zamanla normalmiş algısı yaratan rahatsızlığımızı 3 seansta çözmüştünüz. Ben 3 ay sonra sayenizde hamile kaldım. Ve şu an kucağımda 4 aylık dünyalar güzeli bir kızım var. Üstelik normal doğum yaptım. Her Çukurambar da kliniğinizin önünden geçerken anarız sizi eşimle, tekrar teşekkürler…

6 yıllık Vajinismus İstanbuldan Kübra ve Ahmet

Merhaba ben 6 yıllık Vajinismus hastasıyım. Bu hastalıktan çok geç haberim oldu. Böyle bir hastalık olduğu hiç aklıma gelmezdi. Ümmügülsüm hanıma geldim inanması zor ama 2 seansta her şey bitti. Bu kadar çabuk olduğuna inanamıyorum. Artık Vajinismus hastası değilim ve çok mutluyum. Asla ertelemeyin kolayca aşılabilecek bir sorun.

Ümmügülsüm Hanım’a ilgisinden dolayı çok teşekkürler. 20.10.2019

6 yıllık Vajinismus

Vajinismus Tedavisi – Sadece 2 gün sürdü ben çok mutluyum

Biz 3 senelik evliyiz çok mutlu olmamız gerekirken 3 sene içerisinde çekmediğimiz çile kalmadı, çok doktora başvurduk ama kimi dalga geçer gibi baktı kimi ise yapamadı ama internette araştırıyordum ki vajinismusun hastalığı olduğunu anladım. İlk defa karşılaştım böyle şeyle sonra araştırmayı bırakmadım ve Ümmügülsüm ablamla karşılaştım ve sonra yazıları okudum videoları izledim ve yanına gitme kararı aldım giderken ön yargılarım vardı ama Minel Kliniğine girdiğim andan itibaren ön yargılarım yok oldu. O sıcak karşılamaları Ümmügülsüm Ablamı güler yüzü benim anında sakinleşmemi sağladı. İlk muayeneden sonra her şey daha güzeldi ben her şeye daha hakimdim ve otelimize gittik ilk denememiz olmadı ikinci gün bir daha denedik ve başardık artık ağlamak yoktu eşim mutluydu ve ben daha da mutluydum.

Benim gibi olan insanlara sesleniyorum boşuna zamanınızı harcamayın vajinismus’a çare var

Ümmügülsüm Ablamın yanına gelin ve mutluluk ne demekmiş onu görün ben başardım sıra sizler de inanın bana sizler de başaracaksınız…Seni Çok Seviyorum Ablacım…3 yıllık süreç içerisinde psikoloğa gittik 4 veya 5 seans devam edebildim. Parmak tedavisi uygulamak istediler ve ben tedaviyi bırakmak istedim boşu boşuna 3 ay boyunca anti depresyona ilaçları içtim sonradan Ümmügülsüm ablamı tanıdım. İlk başta buraya yani Minel Kliniğine gelirken inanmıyordum. Seanstan itibaren başardık sadece 2 gün sürdü ben çok mutluyum…Teşekkür ederim Ümmügülsüm Abla bundan sonraki hayatınızda başarılar dilerim…

Vajinismus Tedavisi - Sadece 2 gün sürdü ben çok mutluyum

 

Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK

Cinsel İlişkiye Girememe Tedavisi

 

Leave a Comment