Altın İğne Radyo Frekans

 • Eylül 20, 2019

Altın İğne Radyo Frekans Nedir?

Altın İğne Radyo Frekans kişisel gençlik, güzellik ve sağlıklı bir cilt sağlayabilmek için altın iğneler ve bir cihaz ile uygulanan tedavi yöntemidir.

Altın İğne Radyofrekans

Derinin içine ekstra keskin altın kaplı 3,5 mm kadar uzayabilen çok sayıda iğnelerle girişler yapılır, cildin en üst tabakası korunarak radyo frekans dediğimiz non iyonize elektromanyetik radyasyonun ısısı ile derinin orta tabakasını seçici olarak ısıtıyoruz. Radyo frekans uygulamaları renk bağımsız olarak derin orta tabakasına ve bazen onun da alt bölümüne penetre olması işlemidir.

Altın İğne Radyofrekans işleminin düzenli ve tekrarlayıcı uygulanması ile uygulanan alanlarda kanlanmada artış, kollojen ve elastin uyarımı sağlanarak ciltte gençlik ve parlaklık sağlar, kırışıklıkları azaltır daha sağlıklı ve güzel bir cilt oluşur.

Bir aylık aralarla üç tedavi uygulandığında orta ve alt yüzde oluşmuş sarkmaları toparlayarak cilt kırışıklıklarını da anlamlı derecede düzeltir, deri yaşlanması iç ve dış faktörlerin her ikisi ile olur, yaşlanmış derinin tedavisinde, akne ve akne skarlarında, cilt sıkılaşmasında, yenilenmesinde, yüz kontörünün düzeltilmesinde, boyun ve dekolte bölgelerinin yaşlanmasında bir tedavi yöntemidir. Ayrıca, hoş olmayan deri çatlaklarının düzeltilmesinde, ciltte pigmentasyon bozukluklarının tedavisinde kullanılır. Cildin tabakalarında en yüksek düzeyde gençleşme, volüm artışı sağlar bunu kollojen ve elastin üretimini uyararak yapar.

Altın İğne Radyofrekans kalp hastalığı olanlarda, hormon ilacı kullananlarda, gebelerde, emzirenlerde, keloid hikayesi olanlarda, kanama problemi olanlar ile ciltte lezyon ve herpes gibi enfeksiyonlar varsa uygulanmaz.

Altın İğne Radyo Frekans Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tedavi mikro ölçekte altın iğneler araçlığı ile cildin dermis katmanına radyo frekans dalgalar aracılığı ile ısıl işlem uygulanmasıdır. Bu işlem liflerde toparlanma ve sıkılaşmayı tetikler. Tedavi sayesinde yeni kollajenler üretilmektedir. Bu sıkılaşma ve yeni kollajen üretimi ciltteki kusurları tamir edip sıkı ve güzel bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Altın İğne Uygulama Alanları nelerdir?

 1. Cildin gençleştirilmesinde
 2. Cilt kalitesinin arttırılmasında
 3. Akne skarı tedavisinde
 4. Akne tedavisinde
 5. Ciltteki ince çizgilerde
 6. Kırışıklıklarda
 7. Cilt lekelerinin tedavisinde
 8. Gebelik sonrası çatlaklarda
 9. Yüz bölgesinde
 10. Boyun bölgesinde
 11. Dekolte bölgesinde
 12. Sarkma yaşana kol, bacak bölgelerinde
 13. Kiloya bağlı çatlak tedavisinde
 14. Gözenek sıkılaştırma işlemlerinde

Altın İğne neden tercih edilmelidir?

Estetik işlemlerle güzellik ve gençleşmeyi planlayan kişiler için bu uygulama ameliyatsız bir çözüm sunmaktadır. En büyük tercih sebebi bu olabilir. Ameliyatsız uygulanan diğer gençlik ve güzellik uygulamalarına oranla sistemsel etkileri bakımından da fark yaratarak tercih sebebi olmaktadır. Hasta uygulamadan saatler sonra normal yaşantısına sağlıkla devam edebilmektedir.

Altın İğne Radyofrekans

Altın İğne Radyo Frekans Kaç Kez Uygulanmalıdır?

Tedavi süreci doktorunuz aksi bir şey belirtmediği durumlarda ortalama 1 ay aralıklarla 3-4 defa uygulandığında istenilen sonucu vermektedir.

Altın İğne Etkisini ne zaman görebiliriz?

Uygulamanın etkisini ilk seansın sonundan itibaren cildinizde hissetmeye başlayabilirsiniz, en son aşamaya gelmek için birkaç seans beklemek gerekecektir.

Altın İğne Fiyatları 2019?

Uygulama fiyatları hizmeti alacağınız klinik veya muayenehanedeki ki cihazın kalitesi uygulanacak seans sayısı ve malzemeye göre değişiklik göstermektedir.

Altın İğne uygulaması için neden bizi tercih etmelisiniz?

Dr. Soytürk yeni aldığı profesyonel cihazı ile etkinliği çok yüksek derecede bir uygulama sağlamaktadır. Ayrıca yılların verdiği tecrübesini hastalarına yansıtan uzman doktoru, kaliteli ve ortamı ile kıymetli ekibiyle sizleri mutlu etmek için çalışıyorlar.

Uzm. Dr. Züleyha SOYTÜRK AŞIK

Dermatoloji ve Kozmetoloji Uzmanı

0312 210 16 26

Cilt Gençleştirme- Sema Tosun

Üçü de hanım ve güzel kızımı yıllar sonra doktor olarak görmek ve tedavi olmaktan çok mutlu oldum.

Leave a Comment